Eğer bir sevgiliniz ya da eşiniz varsa sizin için yılın en özel günlerinden biri 14 Şubat Sevgililer Günü olabilir. Zira söz konusu tarih, hayatınızdaki en özel insana karşı beslediğiniz hisleri sözlerinizle, davranışlarınızla ve aldığınız hediyelerle ifade etmeniz, onun kendini özel hissetmesini sağlamanız için doğru zamana tekabül eder. Bu noktada çok sayıda Sevgililer Günü hediye önerileri verilebilir ancak önemli olanın doğru mesajı ileten hediyeyi bulmak olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Hediyenin maddi ederinden ziyade sevdiğiniz insana verdiği mesajın değeri kalıcı olacaktır. Dolayısıyla bu 14 Şubat’ta hislerinize tercüman olacak hediyeyi seçmeye hazır olun. İşte size fikir verebilecek bir kaç öneri!

Sevdiğiniz Üşümesin

Kim ister sevdiğinin rüzgârda üşümesini, yağmurda ıslanmasını, karda ayağının kaymasını… Bir insana, üşümesini istemediğinizi belli etmek, onu sevdiğinizi söylemenin en güzel ve romantik yollarından biridir. O zaman sevgiliye hediye fikirlerinin arasında neden bir boyunluk, bere, eldiven, polar, yağmurluk yahut rüzgârlık olmasın?

bereler

Decathlon aracılığıyla beğeninize sunulan birbirinden kaliteli, sıcak, konforlu ve yumuşacık polarları sevdiğiniz kadın ya da erkeğe; “Havalar soğuduğunda beni düşünerek ısınasın diye…” mesajıyla verebilirsiniz. Karşılığında kazanacağınız sıcacık bir sarılma, sizi yılın en mutlu Sevgililer Günü çiftleri arasına sokabilir.

Yahut rengârenk yağmurluk modelleri arasından dilediğiniz bir tanesini seçerek hediye edebilirsiniz. Örneğin günün anlam ve önemine de uygun düşen kırmızı bir yağmurluk modeli son derece hoş bir sürpriz olabilir. Hediyeyi sunarken, “Yağmur yağdığında şemsiye tutmak uğruna parmakların üşümesin” diyerek sevdiğiniz insanın gönlünü iki kere fethedebilirsiniz.

raincut

Son olarak en güzelinden bir çift eldiven de, ağzınızdan dökülecek güzel sözler eşliğinde, yine manevi anlamı büyük ve unutulmaz bir hediye haline gelebilir. Bir çift yumuşacık eldiveni, “Ben yokken ellerin üşümesin” diyerek sevgilinize uzattığınızda karşılığında ondan kocaman bir gülümseme ve pırıltılı bakışlar almanız işten bile değil!

Onu Önemsediğinizi Bilsin

2018-02-05

Önemsendiğini bilmek ve hissetmek her insanı mutlu eder. Sevdiğiniz insana verdiğiniz kıymeti, sözlerinizle, hareketlerinizle ve elbette ona aldığınız hediyelerle göstermekten çekinmeyin. Ancak bu şekilde aranızdaki duygusal bağ güçlü ve kalıcı hale gelebilir. 14 Şubat hediye alternatifleri arasında dolaşırken sevgiliniz adına düşünmeyi deneyin. Onun belirli ihtiyaçlarını, şikâyetlerini ya da rahatsızlıklarını göz önünde bulundurarak bir hediye seçmeye gayret edin. Örneğin yazın tatile gittiğinizde yüzerken burnuna ya da kulaklarına su kaçmasından çokça şikâyet eden sevgiliniz için alacağınız kulak ya da burun tıkaçlarının değerini asla küçümsemeyin. Emin olun; hediyeyi açtığı anda onunla ilgili bu kadar ince düşünebildiğiniz için ne kadar şanslı olduğunu mutlaka hissedecektir. Hediyeyi verirken özel aşk sözleri aramanıza da gerek yok. Ona sadece “Seni huzursuz eden hiçbir şeye geçit yok!” dediğinizde bile mesaj yerine en güzel şekilde ulaşacaktır. Aynı mesaj eşliğinde verebileceğiniz son derece şık bir çift su geçirmez bot da alternatif hediye fikirleri arasındaki yerini alabilir.

Mesajınızı Alt Metinle Verin!

Eğer 14 Şubat için sevgilinize alacağınız hediyeye yüklediğiniz anlama romantizmin yanında biraz da espri ve muzurluk katmak iyi bir fikir gibi geliyorsa o zaman dolaylı anlatım ve alt metin kullanmayı deneyebilirsiniz. Misal, sevdiğiniz adam için son derece şık bir koşu ya da trekking şapkası alabilirsiniz. Tabi şapkayı ona hediye etmeden önce içine şuna benzer küçük bir not bırakmayı unutmayın: “Her zaman başının üstünde yerim olduğundan eminim!” Bu şekilde sevgilinize hem eğlenceli bir hediye hem de hafiften tehditvari, dolayısıyla etkili bir mesaj vermiş olursunuz.

Decathlon’un sizler için derlediği Sevgililer Günü sportif hediyelerine buradan ulaşabilirsiniz 🙂