Spora giderken yanınızda bulunan ekipmanları doğru seçmeniz çok önemli. Özellikle ilgilendiğiniz spor dalını göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimler sayesinde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Kış aylarının favori sporları olan kayak ve snowboard için de gerekli eşyaların yanınızda bulunması çoğu zaman büyük önem taşıyor.  Kış sporları karakterleri gereği doğal alanlarda yapılan faaliyetlerden oluşuyor. Bu nedenle bu sporlarda kullanışlı bir sırt çantası fazladan önem arz ediyor.

Kışın Keyfini Kayak Yaparak Çıkaranlar İçin

kayak

Kuşkusuz, kayak yapmak kış denilince akla gelen ilk spor türü. Peki, kayak yapmaya giderken yanınızda neler bulundurmalısınız? Bu sorunun yanıtı elbette sizin öncelikli ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösteriyor. Ancak özellikle profesyonel bir kayakçı için vazgeçilmez ekipmanlar bulunuyor. Çantanızda bulunması gereken eşyalardan ilki, vücut sıcaklığınızı korumanın önemli olduğu karlı dağlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz, vücut sıcaklığınızı kontrol altında tutan termal giysiler. Pusula, çakı, ateş yakmak için kibrit veya çakmak, yedek eldiven ve çoraplar; eğer kamp yapmayı planlıyorsanız katlanabilir ve kolay kurulabilir bir çadır, acıkma ve susama riskine karşılık su matarası ve konserve de çantada yerini alabilecek önemli unsurlar arasında yer alıyor. Ancak daha küçük bir kayak macerası planladıysanız ve bir tesisin pistini tercih ediyorsanız sırt çantası yerine spor bir bel çantası da tercih edebilirsiniz. Bu durumda bel çantanıza telefon ve oda anahtarınızı almanız yeterli olabilir.

Snowboard Tutkunları İçin

snow
Kayak ve snowboard çantalarımızı incelemek için tık tık.

Kayak gibi snowboard da kışın en popüler sporlarından biri. Hatta snowboard kayaktan daha çok tutkunu olan, eğlence ve adrenalin dolu bir spor dalı. Karlarla dans etmeye gitmeden önce elbette yanınıza almanız gereken birtakım eşyalar bulunuyor. Bu eşyaları yanınızda taşımak için kullanışlı sırt çantası modelleri tercih etmeniz oldukça önemli. Bu sayede gerekli ekipmanları kolayca çantanıza yerleştirebilir ve sizi yormayacak şekilde taşıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Snowboard için spor çantası hazırlarken kayak çantasına benzer eşyalar edinmeniz yerinde bir seçim olacaktır. Yine kamp planı içeren bir etkinlik bulunuyorsa çantanızda ısınma, barınma ve yemek için gerekli ürünleri bulundurmanız şart. Bu eşyalar ise; kamp çadırı, çakı, pusula, su ve kuru yiyeceklerden oluşabilir.

Yoga İle Ruhunu Temizleyenler İçin 

Yoga evde, spor salonunda, kampta ya da sokakta kolayca yapılabilen bir egzersiz. Ancak bir yoga merkezi ile çalışmak çok daha verimli sonuçlar almanız için önemli. Peki, bu spor için çantanıza neler eklemelisiniz?

yoga
Yoga ve fitness’a özel çantalarımızı keşfedin!

Yoga hem kadın hem de erkekler arasında oldukça revaçta olan bir spor. Bu nedenle üretilmiş bayan sırt çantaları da erkek çantaları da merkezlerde kullanmak için oldukça elverişli. Yoga yapmaya giderken çantanıza atmanız gereken ilk eşya; rahat, sizi boğmayan ve hareket kolaylığı sağlayan bir yoga taytı. Üst beden için yine tercihinize bağlı olarak bol ya da streç bir spor tişörtü de çantanıza ekleyebilirsiniz. Su matarası ve terleyip soğumalar için havlu da yoga yapan kadın ve erkek sırt çantası için vazgeçilmezler arasında yer alıyor.

Trekking Sevdalıları İçin

trekking.jpg
Doğa yürüyüşü ve trekking sırt çantalarımızı inceleyin.

Trekking, diğer adı ile doğa yürüyüşü yapmak için de kendinize dopdolu bir spor çantası hazırlamanız gerekiyor. Zira doğa yürüyüşleri sırasında pek çok farklı nedenden ötürü ekipman ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Özellikle yaralanma riskine karşı doğa yürüyüşü çantanızda mutlaka birkaç acil yardım ürünü bulundurmanız şart. Böcek sokmaları için krem, yaz günlerinde güneş kremi, yedek çorap ve her mevsim için büyük bir ihtiyaç olan su; trekking çantanızda bulunması gerekenler listesinde ilk sıraları alıyor.

Gerekli eşyalar hazırsa uygun sırt çantası fiyatları arasından kendinize en uygun olanı bulup alın ve macera dolu günler için yaz kış demeden hemen yola koyulun!