İnananlar için burçlar gerçekten önem taşır. Astrolojiye inanmadığını söyleyenler bile kendi burçlarının özelliklerini az çok bilir. Hatta ara sıra burç yorumlarını da okur. Nasıldır bilinmez ama insanlar ait oldukları burçların özelliklerini taşır. Burç, insanın doğum anında güneşin hangi pozisyonda olduğunu gösteren sembolik bir ifade olarak tanımlanır. Yani güneşin bir yıllık yörüngesi içerisinde yer alan 12 durağı gösteren sembollerdir. Her burcun özellikleri farklı olduğu için sevdikleri spor dalları da farklıdır. Burçlara göre sporlar söz konusu olduğunda ortaya ilginç ve dikkat çekici sonuçlar çıkar. Çünkü her burç insanının karakteristik ve fiziksel özellikleriyle bağdaşır ve dolayısıyla spor zevklerini de etkiler.

Kova Burcu En Çok Hangi Sporları Sever?

Şubat burçları içinde yer alan kova burcu insanları, hareketli ve hızlı yaşamlarıyla tanınır. Onların hızına yetişmek hiç kolay değildir. Tükenmeyen enerjileriyle hep koştururlar. Eğlenceli yapıya sahip olan kovalar daha çok masa tenisi, tenis, futbol, basketbol ve voleybol gibi hareketli sporları severler. Jimnastik, aerobik, yoga ve formda kalmayı sağlayacak egzersizler tam onlara göredir. Biraz maymun iştahlı olan kovalar, bir şeye kolay adapte oldukları gibi çabucak sıkılıp bırakırlar. O nedenle uzun süre istikrarlı biçimde spor yaptıkları pek söylenemez. Fakat spor yaparken çok eğlendiklerini söylemek doğru olur. Hareketsiz yaşamdan hiç hoşlanmayan kovalar için en uygun spor dalları, basketbol gibi sürekli hareket halinde olmayı gerektirenlerdir.

cimnasstik.jpg

Vücutlarına ve sağlıklarına önem gösteren kova burcu insanları, küçük bir sorun yaşadıklarında bile hemen doktora giderler. Zinde ve sağlıklı olmak onlar için önemlidir. Bu uğurda operasyon geçirmekten asla korkmazlar. Formda kalmak için fitness salonlarından da çıkmazlar. Modern görünüşlerine karşın biraz inatçı, dik kafalı ve sabit fikirli olan kovalara bir şeyleri kabul ettirmek zordur. İstemedikleri, ilgilerini çekmeyen sporları seyirci olarak bile izlemezler. Kişisel özgürlüklerine çok düşkün olan kovalar bu konuda da sınır tanımazlar. Her zaman yeni şeyler keşfetmenin peşinde olan kovalar, kendilerine özel bir spor dalı bile keşfedebilirler.

Balık Burcu En Çok Hangi Sporları Sever?

Şubat burçları içinde yer alan ikinci burç balıktır. Aşırı duygusal ve değişken yapısının yaşamının geneline yaymışlardır. Umutlarını kolayca yitirip karalar bağlayabilirler. Kimselerin göremediği ayrıntıları görür, küçük olumsuzlukları takıntı haline getirebilirler. Zor karar verme özellikleri meşhurdur. Bu nedenler yüzünden onları aktif sporun içinde görmek biraz zordur. Kendi hobilerine uygun bazı sporlara ilgi gösterirler ama daha ileri girmek istemezler.

balikburcu

Keyfine düşkün olan balık burçları, ara sıra niyetlenseler bile düzenli spor yapmaya pek yatkın değillerdir. Duygusal ve hassas yapılarına en uygun spor dallarının başında yoga, meditasyon ve pilates gibi ruhu besleyen ve arındıran sporlar gelir. Balıklar, suyu çok sevdikleri için su sporlarında istikrarlı ve başarılı olurlar. Kano, kürek ve sörf yapmaktan keyif alırlar. Kulağa garip gelse de, balık burçları balık tutmayı çok severler. Su grubu burcu olan balık insanı, suyu sevdiği için yüzmeyi ve suda zaman geçirmeyi de sever.

surf-balik

Balık burcundan olanlar çok duygusaldır. Derin ve gizemli bir yanları vardır. İç dünyalarını herkese açmazlar. İş hayatlarında sessiz ve derinden yol almayı severler. Başarısızlıklar onları çok etkiler. Duygusal olmaları en zayıf yanlarıdır. Bu özellikler nedeniyle balıkların, aktif ve zorlayıcı spor dalları ile uğraşmaları pek mümkün değildir.