Spor yapmaya niyetlendiniz ve hangi sporu yapacağınız konusunda kararsız mısınız? Spor tercihinizi yaparken, burcunuzun seçimlerinizi etkileyebileceğini hiç düşündünüz mü? Her burcun kendine has özellikleri, spor faaliyetlerinizi ve yönelimlerinizi şekillendirebilir. Kendinize en uygun olan spor dalına karar vermeden önce yazımıza göz atmaya ne dersiniz?

Enerji, Hırs ve Heyecanın Temsilcisi: Koç

Hareketli ve enerjik olan ateş grubu burçlarından koç burcuna mensup kişiler, sürekli aktif bir yaşam arzusu içindedir. Koç burcu insanı, kendine ayıracağı boş zamanlarını bir takım sosyal aktivitelerle, sürekli hareket halinde olacağı spor etkinlikleriyle geçirmekten büyük zevk alır. Hareketli, enerjik ve atletik yapısıyla dikkat çeken koç burcu insanı; heyecan, eğlence ve hırs dolu etkinlikleri sever. Hırs ve başarma duygusunu bastırabileceği, bu yönden kendini tatmin edebileceği spor dallarına yönelip ruhsal ve fiziksel bir rahatlama yaşayabilir.

Bir Kum Torbası İle Huzur Bulabileceğinizi Hiç Düşündünüz mü?

outshock20boxe20corporate5B836516683889585Dtci_scene_020

Koç burcu insanı; yüksek enerjisini, anında parlayabilen öfke ve hırs duygularını bastırabileceği Aikido, Kickboks, Thai boks gibi dövüş sporlarıyla ilgilenebilir. Ders almak veya salona gitmek için vakit bulamadığı takdirde, evinde kullanabileceği bir kum torbası edinerek, kendi imkanlarıyla çalışmalar yapabilir. Koç burcu insanını sakinleştirip deşarj olmasını sağlayacak olan bu spor dalları, aynı zamanda ruhsal dinginliğine de katkıda bulunabilir. Bunların dışında açık havada bisiklete binmeyi ve tenis oynamayı tercih edebilir. Rekabet ve kazanma hırsı ile dolu olan koçlar, müsabakalı sporlarla uğraşabilir. Ruhunda ve doğasında rekabet, liderlik, girişkenlik ve kendini öne çıkarma özellikleri bulunan koç burcu insanı, takım sporları ile de ilgilenebilir. Mensup olduğu takım içerisinde lider, koç veya yönetici olabilmek ona büyük bir mutluluk ve tatmin duygusu verir. Kendini göstermeyi ve ön olanda olmayı seven koç burcu insanı, tango ve salsa gibi danslar konusunda da başarılı olabilir.

Doğa Denilince Akla Gelen İlk Burç Boğa

mountain20trekking20aw175B8300848837030183962645D_tci_scene_036

Tam bir doğa aşığı olan toprak grubu burcu olan boğalar; huzuru ve dengeyi yaşamlarının her alanında görmek isteyen, keyfine düşkün insanlardır. Boş vakitlerini mümkünse toprakla uğraşarak veya doğayla iç içe olacakları etkinlikler yaparak değerlendirmeyi tercih ederler. Vakit buldukça kendilerini doğanın huzurlu kollarına atarlar. Toprak kokusu, uçsuz bucaksız ormanlar, yeşilin göz alıcı tonları boğa burcu insanı için vazgeçilmez unsurlardır. Bu nedenle hız sporları yerine doğayla iç içe olup huzur bulabilecekleri spor dallarını tercih ederek daha mutlu olabilirler. Boğa burcu insanı için spor yapmak ve ruhunu dinlendirmek adına tercih edebileceği en uygun aktiviteler; uzun doğa yürüyüşleri, doğa ortamında bisiklete binmek ve yüzmek olacaktır. Bunların dışında boğa burcu insanının tercih edebileceği spor dalları trekking, dağcılık ve avcılık gibi doğa sporları olabilir. Uzun soluklu, tatmin edici bir trekking aktivitesi, boğa burcu için harika bir terapi olacaktır.

Boğalar İçin Dinginlik ve Huzura Giden Yol: Yoga

lv_decathlon_day2_0304-1

Dayanıklı yapısıyla da ön plana çıkan boğa burcu insanı, kas gücü ile yapabileceği halter gibi sporlarda da başarı gösterebilir. Dayanıklılığının yanı sıra duygusal ve zarif bir yönü de bulunan boğalar, yoga sporu ile de uğraşabilirler. Özellikle doğa ile iç içe bir şekilde yapacağı yoga sporu, boğa burcu insanı için huzura ulaşma konusunda paha biçilemez derecede etkili bir basamak olacaktır. İnatçı ve ısrarcı karakteristik yapısını yatıştırma; dinginlik ve rahatlığa kavuşma konusunda yoga sporu, özellikle boğa burcu kadını için oldukça olumlu gelişmeler sağlayacaktır.