Mayıs ayını özel kılan Anneler Günü, sizi fedakarlıkla büyüten annenize sevginizi göstermenize fırsat tanıyor. Anneler Günü’nde maddi değeri olan bir hediye almak yerine ona kaliteli ve keyifli anlar yaşatabilir, bu özel günü daha da unutulmaz kılabilirsiniz.

Bu sene Anneler Günü’nde en kıymetlinizle birlikte eğlenceli bir etkinlik yapmak istiyorsanız sportif aktivitelerden birini seçebilirsiniz. Annenizle birlikte yapacağınız spor aktiviteleri ile ona yepyeni, sağlıklı bir alışkanlık kazandırabilir ya da sürekli olarak yaptığı spor aktivitesine eşlik edebilirsiniz.

  1. Doğa Yürüyüşü

dsc6153

Doğa yürüyüşü, şehir hayatının gürültüsünden uzaklaşarak doğada huzurlu bir gün geçirmenize olanak tanıyor. Doğa içerisinde, annenizi günlük yaşamın telaşından uzaklaştırarak dinlenmesine imkan verecek kısa bir gezi annenize verebileceğiniz en özel hediyeler arasında yer alıyor. Dilerseniz şehrin dışında doğa içerisinde yürüyüş yaparak dilerseniz de yürüme parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Doğa yürüyüşüne çıkmadan önce yürüme parkurunu ve rotanızı önceden belirlemeniz, doğru trekking ayakkabılarını seçmeniz ve özellikle anneniz için dinleme noktaları belirleyerek olası sürprizlerden korunabilirsiniz. Ayrıca ayakkabı dışında nefes alan kumaşlardan üretilmiş spor giysileri tercih etmeniz daha konforlu bir yürüyüş yapmanıza imkan veriyor.

  1. Yüzme

nageurs20occasionnels20bonnets20maille20lunettes20xbase5B8356797cc8361178cc8356785cc8362258cc5Dtci_scene_001

Her yaşta öğrenilebilen sporlardan biri olan yüzme, Anneler Günü önerileri arasında yer alıyor. Anneniz yüzme biliyorsa özel bir yüzme salonunda yer ayırarak keyifle zaman geçirmesine imkân verebilirsiniz. Eğer anneniz yüzme bilmiyor ise bir eğitmen eşliğinde yüzme öğrenmesini sağlayabilir, yeni deneyimler yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Diğer sporlar gibi sağlık açısından oldukça faydalı olan yüzme sayesinde annenizin fiziksel olarak dinçleşmeni sağlayabilir ayrıca zihinsel olarak zinde kalmasına da olanak tanıyabilirsiniz. Özellikle Alzheimer hastalığına karşı koruyucu olan yüzme ile annenize birçok acıdan yardımcı olabilirsiniz. Yüzme için öncelikle yüzme salonu araştırmanız ve rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon yaptırmadan önce Anneler Günü ne zaman diye merak edenler için mayıs ayının ikici pazar günü olduğu hatırlatalım. Rezervasyon tarihini belirledikten sonra annenizin kolay ulaşabileceği uygun şartlara sahip bir salonda rezervasyon yaptırarak birlikte spor yapabilirsiniz. Yüzme için gerekli olan mayo gibi malzemeleri ise annenizle birlikte almanız tavsiye ediliyor.

  1. Masa Tenisi 

artengo20tennis20table20ss175B83496635Dtci_scene_g78q1325

Anneler Günü için tercih edebileceğiniz sporlardan biri de masa tenisi oluyor. Annenizle karşılıklı eğlenceli zaman geçireceğiniz masa tenisi, doğal yollar ile kasların çalışmasına imkan verdiği için sağlık açısından önem taşıyor. Özellikle ilerleyen yaşlardaki kişilere çeviklik kazandırıyor. Kolay bir spor olduğu için öğrenilmesi de fazla zaman almayan masa tenisi sayesinde annenizle birlikte eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Masa tenisi için raket, pinpon topu ve tenis masası gibi ekipmanları da bu sporu yapacağınız mekanlardan kolayca temin edebilirsiniz.

  1. Yoga

lv_decathlon_day1_0161

Stres, günlük koşuşturmalar, iş ve ev talaşı ile iyicene yorulan anneniz için en rahatlatıcı spor önerilerinden biri de yoga oluyor. Özel bir salonda grup derslerine katılarak profesyonel eğitimciler eşliğinde; doğru nefes alma yöntemleri, duruş teknikleri ve esneme hareketlerini öğrenebilir, vücudunuzun canlandığını hissedebilirsiniz. Annenizle birlikte zaman geçirerek yoganın pozitif enerjisi sayesinde daha huzurlu olabilirsiniz.

  1. Fitness

kids20ah175B8381691cc8352516cc5Dtci_scene_026

Spor yapmayı seven, görünümüne özen gösteren anneniz için en uygun sporlardan biri de fitness. Annenizin yaşına, sağlık durumuna ve kilosuna uygun bir fitness programı hazırlatarak belki de sürekli olarak yaptığınız fitness sporunu onun da denemesini sağlayabilirsiniz. Spor salonunda anneniz ile keyifli ve sağlıklı zaman geçirebilir, kısa süreli de olsa fitness dersleri için bir üyelik hediye edebilir ve annenize unutulmaz bir Anneler Günü hediyesi verebilirsiniz.