2002 yılından bu yana  Dokuz Eylül Üniversitesi’nin organize ettiği, ülkemizin en büyük tırmanış  şenliği olma özelliğini taşıyan, Kaynaklar Kaya Tırmanışı Şenliği bu sene 15. etkinliğini sporseverler ile İzmir’de gerçekleştirdi.

IMG_0493

Her yıl 23 Nisan’ı kapsayan hafta sonu yapılan Kaynaklar Kaya Tırmanış Şenliği, Türkiye’nin dört bir yanından tırmanışçıları, sporcuları ve doğayı sevenleri  bir araya getirir.

Peki biz Decathlon ailesi olarak ne yaptık? Tabi ki Türkiye’nin en büyük kaya tırmanış şenliğinde Decathlon Gaziemir ve Decathlon Balçova olarak bu heyecanı tüm sporseverlerle paylaştık.

DSC01739

Bu etkinlik için aylar öncesinde detaylı çalışmalara başladık, ev sahibi Dokuz Eylül Üniversitesi Dağcılık Topluluğu ile etkinliği kusursuz hale getirmeye çalıştık.

Şenliğin ilk günü katılımcılarla birlikte, kamp alanlarına çadırlarımızı kurduk. Hem güzel havanın etkisiyle hem de şenliğin heyecanıyla samimi bir ortam daha ilk saatlerde oluştu.  Şenlik boyunca yapılacak olan tırmanış rotaları sporseverlere tanıtıldı ve uyulması gereken kurallardan bahsedildi. Decathlon ailesi olarak böyle güzel bir etkinlikten sonra bize hatıra kalması için “Decathlon & Simond” baskılı tişörtleri dağıttık. Bütün bu hazırlığın yorgunluğunu atıp rahatlamak için kısa bir mola verip yoga yaptık. Günün geri kalan zamanlarında ise katılımcılar için oluşturduğumuz Decathlon Alanı’nda çeşitli etkinlikler düzenleyip oyunlar oynadık. Gün sonunda tüm sporseverlerin katılımıyla Aykut TÜREM’in deneyimlerini paylaştığı, tırmanış camiasına küçük bir mesaj kaygısı içeren sunumunu ve bol tırmanışla dolu film gösterisi gerçekleştirildi.

IMG_6358

Bütün sporseverlerle açık havada mükemmel bir uyku çektikten sonra, güne yoga ile başladık. Günümüze eğlence ile devam etmek için dart, çadır açma kapama ve ok atma etkinlikleri ile devam ettik.

Her branştan sporseverin bulunduğu şenlik alanında, düzenlediğimiz etkinlikler sayesinde, katılımcılar yeni sporlar deneyimleme fırsatını buldu. Etkinlik sonunda ilk 3’e giren katılımcıların spora devam etmeleri için Decathlon ürünleri verildi. İlerleyen saatlerde özenle hazırlanan ödüllü Simond Rotası’nda tırmanıcılar tırmanışlarını yapmaya başladılar. Tüm ekipmanlarıyla rotada bulunan katılımcılar mükemmel performanslar sergilediler. Kurallar çerçevesinde rotada ilk 3’e giren sporseverlerimize Simond ürünleri hediye ettik. Etkinlikler bittikten sonra dereceye giren katılımcılara törende ile ödüllerini takdim ettik. Ödül töreni sonrası ise günün tatlı yorgunluğunu atmak için düzenlenen konserde hep birlikte eğlendik.

DSC01841

Decathlon ailesi olarak bu etkinlikte olmak istememizin en büyük sebebi de sporseverlerle bir araya gelerek spor tutkusunu yaşamaktı. Tırmanış sporumuzu spor severlere tanıtmak ve de hep birlikte spor yapmanın keyfi ve heyecanı bize asla unutmayacağımız bir deneyim yaşattı!

 

Bundan sonra da güzel etkinliklerle tüm spor severlerle buluşarak sporu herkese ulaşılabilir kılmaya devam edeceğiz!

Mine Eyşan Gümüş & Ceren Nezahat Kargılı