Bazı insanların inanmadığı, bazılarının ise günlük yorumlarına bakmadan kapıdan adımını dahi atmadığı burçlar; kişinin doğum tarihine göre belirgin özelliklerinin olduğunu gösterir. Oğlaklar inatçı, balıklar duygusal, akrepler hırslı gibi genellemeler her ne kadar bilimsel açıdan tam olarak açıklanamasa da, o burcun insanlarını tanımlamak için şaşılacak derecede doğru olabilir. Karakter yapısı ise sadece sosyal ya da iş hayatında değil, kişilerin hobileri üzerinde de oldukça etkilidir. Yüzlerce, hatta binlerce spor dalı arasından hangisinin size uygun olduğunu tespit etmek istediğinizde ise burcunuz size bu konuda yardımcı olabilir.

İkizler Burcuna En Uygun Sporlar

İkizler burcu, enerjik ve çok yönlü yapısıyla öne çıkar. Bir ortama girdiğinde sürekli gülümsemesi, mutlu tavırları ve canayakınlığıyla göze çarpan bu kişiler, hareketli yaşamayı sever. Ancak ikizler burcu özellikleri arasında yer alan kararsızlık ve değişkenlik, zaman zaman maymun iştahlılığa dönüşebilir. Bu nedenle çok uzun vadeli hazırlık gerektiren maraton gibi sporlar, ikizler burcu insanları için sıkıcı olacaktır. Bunun yerine jogging ve doğa yürüyüşü gibi özgür hissettiren ve her an yapılabilecek etkinlikler daha iyi seçeneklerdir.

Bu burcun insanları için en uygun sporlar hem sosyalleşebileceği, hem de bol bol eğleneceği grup etkinlikleridir. Basketbol, voleybol, futbol gibi takım oyunları sempatik ikizler erkekleri için vazgeçilmezdir. Çok fazla konstrasyon gerektirmeyen ve sürekli hareket halinde olmalarına imkan sağlayan bu sporlar, ikizlerin enerjilerini keyifle atmalarına yardımcı olacaktır.

İkizler kadınları ise zumba ve pilates gruplarının en başarılı üyelerinden olmakta zorlanmaz. İkizler burcu özelliklerinden olan sağlam fiziksel yapı ve eğlenceli kişilik ile bu kişiler salonlardaki grup sporlarına kolayca adapte olacaktır. Aklında sürekli bir sürü düşünce olan ikizler burcu için yoga her ne kadar sürdürülmesi zor bir spor olsa da, mental dinginlik için haftalık rutinlerinde yer alabilir.

Kendileri için para harcamaktan keyif alan ikizler burcu; atçılık, sörf ya da golf gibi daha maliyetleri sporları da düşünmeden hayatına katacaktır.

Yengeç Burcuna En Uygun Sporlar

Burçlar dünyasının en hassaslarından olan yengeç burcu, duygusal ve sevecen yapısıyla çok iyi birer eş ve ebeveyn olur. Evlerindeki huzuru oldukça önemseyen yengeçler, doğada geçirecekleri zamanları da sevdikleriyle paylaşmayı tercih eder. Grup sporlarındaki hırs ve rekabet seven yengeçler için ve de sakinlik isteyen yengeçler için farklı sporları derlemeye çalıştık.

Yengeç burcu özellikleri arasında göze çarpan evcimenlik, burcun spor salonlarına kapanmasına neden olmaz; aksine açık havaya yönlenmesini sağlar. Bu burcun insanları hareketli hayatı pek sevmediğinden, sporun psikolojik faydalarından daha fazla yararlanır. Sakin bir denizde yalnız başına ya da bir sevdiğiyle balık tutmak yengeçler için en keyifli etkinliklerden biri olacaktır. Temiz havada uzun yürüyüşler ve birkaç günlük kamplar ihtiyaçları olan dinginliği sağlar.

Kendi içine dönmeyi seven yengeç burcu, yoga ve meditasyonu da en çok tercih eden burçlardandır. Fitness salonlarının kalabalığına karışmak yerine bisikletlerine binip rüzgarı hissetmek daha çekici gelir. Suyla ilgili her şeyi seven yengeçler, yüzme, dalış ve kürek sporlarında da oldukça başarılıdır. Kendilerini zorlamak istediklerinde ise sörf ve kano gibi farklı su sporlarına yönelebilir ancak yengeç burcu özelliklerinden biri olan tutumlulukları nedeniyle biraz çekimser kalabilirler.

Spora fazla zaman harcamadan en iyi etkiyi almak istedikleri için spinning ve HIIT kardiyo gibi minimum sürede maksimum kalori harcatan sporları sevebilirler. İki kişilik sporlar; örneğin tenis, squash ve masa tenisi, hem sevdikleriyle birebir zaman geçirmelerine imkan sağladığı, hem de fiziksel olarak yeterince zorlayıcı olduğu için aktif yengeçler tarafından tercih edilmektedir.