Senede bir gün babalar günü kutlamak her ne kadar yeterli değilse de, onlara kendilerini iyi hissettirmek için bu günü bir fırsat olarak görmek mümkün. Belki de çok sık zaman bulamadığımızdan bir araya gelmekte zorlandığımız veya uzakta olduğumuz için yanlarında olamadığımız babalarımızı mutlu etmek adına senede bir gün bile yeterli olabilir. Babalar gününde onlar için en güzel hediye hiç kuşku yok ki evlatlarıyla birlikte geçirdikleri zamandır. Siz de bu güzel günün tadını babanızla doyasıya çıkarmak için bu kez bir değişiklik yapın ve sevdiği bir spor etkinliğinde ona eşlik edin veya onu spor ve sağlıkla dolu bir yaşama teşvik etmek için bu günü güzel bir fırsata dönüştürün.

Haziran ayı geldiğinde hemen herkesin aklından “babalar günü ne zaman?” sorusu geçer ve elbette bu soru Haziran ayının üçüncü Pazar günü yaklaştığında kendiliğinden cevap bulmuş olur. Zaman yaklaşırken siz de elinizdeki imkanlara göre güzel bir program hazırlayarak onlara harika bir hediye verebilirsiniz.

Futbol Oynayın

Babanızı sağlıklı yaşama ve spora teşvik ederken, bir yandan onunla geçireceğiniz vakit sevginizi daha çok ifade etme olanağı bulduğunuz bir zaman dilimine dönüşsün. Örneğin, çocukken sizinle bıkmadan usanmadan futbol oynadığı günleri yad edebilirsiniz. O gün için en sevdiği arkadaşları ile veya akrabalarla oynanacak bir halı saha futbol maçı turnuvası düzenleyebilirsiniz. Sizinle top peşinde koşarken mutlu olacağı gibi, spora biraz daha zaman ayırması gerektiğini de hatırlatmış olursunuz. Birkaç saat futbol oynayarak bile eğlenceli bir babalar gününe imza atabilirsiniz.

Ailece Basketbol Keyfi Yaşayın

Maliyeti son derece düşük ama alınan zevkin bir o kadar fazla olduğu sporlardan biri de basketboldur. Genç bir anne babaya sahipseniz basketbol maçınıza annenizi de dahil ederek hep birlikte muhteşem bir gün yaşayabilirsiniz. Babalar günü hediyeleri için basketbol topu da iyi bir alternatif olabilir. Üstelik bu sayede yeni bir alışkanlık edinebilir, hep birlikte haftada bir gün düzenli olarak maç yapabilir, babanız ve annenizle beraber geçirebileceğiniz zamanları da artırmış olursunuz.

At Binmenin Güzelliğini Keşfedin

Farklı sporlara yönelik bir arayışınız varsa bu noktada binicilik gerçekten iyi bir alternatif olabilir. Babanızın da ilgisini çekecek olan bu sportif faaliyet sayesinde daha doğal bir ortamda, zorlanmadan spor yapmanın keyfini yaşatabileceğiniz gibi ailecek de bu keyfi sürdürebilirsiniz. Atlarla yakından ilgilenmenin, at binmenin babanız için de büyük bir değişiklik olacağını gözlemleyebilirsiniz. Anneniz ve varsa diğer kardeşlerinizi de yanınıza alarak bir binicilik tesisine gidebilir, tüm ailenin bir arada olmasının güzelliğine babanızın mutluluğunu da ekleyebilirsiniz.

Balık Tutmaya Gidin

Babanız için yapacağınız her türlü fedakarlık onun sizin için yaptıklarının yanında elbette çok daha az olacaktır ancak onlar için evlatlarının gülen yüzü aslında dünyanın en büyük hediyesidir. Bu önemli günü bir fırsata dönüştürmek için alacağınız hediyenin yanında, tüm gününüzü ona ayırmak da emin olun mutlulukların en güzelini yaşatmanız manasına gelecektir. Sporla arası iyi olan bir babaya sahipseniz işiniz biraz daha kolay olacaktır ancak balık tutmayı seven bir babanız varsa bir taşla iki kuş vurabilirsiniz. Alacağınız şık bir olta takımı sayesinde soluğu şehrin biraz uzağındaki bir göl veya nehirde alarak bütün günü bir arada geçirme imkanı bulabilir, sevdiği bir spora siz de iştirak ederek onunla aranızdaki bağı biraz daha güçlendirebilirsiniz.

Babanıza olan sevginizi ille de pahalı hediyeler alarak göstermeniz gerekmez. Onlara olan duygularınızı, ilginizi ve ihtiyacınızı hissettirmek için tüm günü beraber geçirebilirsiniz. Hatta spora teşvik edici bir program hazırlayarak bu önemli günü unutulmaz ve paha biçilmez bir armağana dönüştürebilirsiniz.

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun!