Paten sürmek; çocuk, yetişkin herkes için son derece eğlendirici ve neşeli bir aktivite. Ancak bu keyfin eğlenceli olduğu kadar tehlikeli bir yanı da var. Tekerlekler üzerinde yürürken bir anlık denge kaybı, yaralanmalara yol açarak canınızı sıkabilir. Bu olumsuz durumdan korunmak ise yine sizin elinizde. Paten sürerken kendiniz için bütün tedbirleri alarak keyfinize keyif katabilir ve korkmadan, özgürce paten sürmenin tadını çıkarabilirsiniz. Bu konuda hem sizin için hem de çocuklar için pek çok güvenlik ekipmanı bulunuyor. Bu ekipmanları eksiksiz olarak kullanarak güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarmanız mümkün.

Kask Olmadan Olmaz!

Kasklarımızı incelemek için tık tık.

Paten güvenliği için akla gelecek ilk önlem; kuşkusuz ki hayati öneme sahip bir uzvun, yani başın korunması. Düşme sonucu başınızı yere veya başka sert bir cisme vurmanız halinde son derece tatsız sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle daha pateni giymeden başınıza kaskınızı geçirmeli ve onu güvene almalısınız. Pek çok araçta olduğu gibi  patende de kask takmak hayati öneme sahiptir. Baş ve yüz oldukça hassas bir bölge olduğundan darbeler aldığında hiç istemeyeceğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle birincil güvenlik olarak siz ve çocuğunuz için farklı boyutlarda bulabileceğiniz kasklardan kullanmalı ve her şeyden önce sağlığınızın güvenlik altında olduğundan emin olmalısınız.

Dizleri Unutmayın!

Dizlik modellerini buradan inceleyebilirsiniz.

Paten sürmek ne kadar keyifli olsa da gerekli önlemler alınmadığında bu keyif bir eziyete dönebilir. Eziyet yaşamadan yalnızca tadını çıkararak bu etkinliği gerçekleştirmek istiyorsanız kendinizi korumanız şart. Başınızda kaskınız var. Peki, düşerseniz büyük olasılıkla yer ile ilk temas edecek yeriniz; yani dizleriniz korumasız mı kalacak? Elbette böyle bir risk de göze alınabilir değil. Bu nedenle sağlam malzemeden yapılmış dizlikler kullanarak onları da güvenlik altına alabilirsiniz. Boyutu ayarlanabilen, sizi rahat ettirecek ve sağlam malzemeden üretilmiş dizlikler sayesinde paten güvenliğinizin ikinci aşamasını da başarıyla tamamlamanın rahatlığını yaşayabilir yaralanmalar ve zedelenmelerden kendinizi koruyabilirsiniz.

Dirsekler Boş Kalmasın!

Çocuk ve yetişkin dirseklikler için buraya

İnsan vücudunun darbelere, zedelenme ve yaralanmalara en açık bölgeleri eklemleridir. Hele ki paten kayma aktivitesi sırasında bu alanların önemi daha da artar. Çünkü paten kaymak denge kaybı riskine oldukça açıktır. Bu durumda zarar görmesi muhtemel yerler yine eklemlerdir. Baş ve dizlerden sonra korunması gereken vücut bölgeniz de bu nedenle kol eklemleriniz, yani dirseklerinizdir. Hareket kabiliyetinizi etkilemeyen esnek fakat sağlam dirseklikler paten kayarken en büyük desteğiniz haline gelebilir. Tam koruma sayesinde yaptığınız işin özgürlüğünün ve keyfinin tadına tam olarak varabilirsiniz. Eğer çocuğunuzun bu deneyimin tadını çıkarmasını arzu ediyorsanız bu ekipmanlar sayesinde gönül rahatlığı ile onu izleyebilirsiniz.

Ekstra Önlemlere Açık Olun!

Güvenlik söz konusu olduğunda hiçbir önlem fazla değildir. Siz ya da çocuğunuz fark etmez; spor için yaptığınız bir aktiviteden sonra vücudunuzun kendini dinç ve mutlu hissetmesi gerekir. Bu nedenle paten sürmek için de fazladan önlemler almanız yerinde bir seçim. Bunun için kendi vücudunuzu ve hassas noktalarınızı tespit etmeniz yeterli. Örneğin bilekler için bileklikler kullanabilirsiniz. Daha önceden hasar görmüş kolunuzu veya bacağınızı fazladan koruma altına almak, ekstra kasılmaların önüne geçmek amacıyla sarabilirsiniz. Bu tarz ekipmanların tamamını kolayca edinebileceğinizi unutmayın ve paten kayarken kendiniz tehlikelerden koruyun. Bu sayede güzel bir anının korkunç bir hastane hikayesine dönmesinin önüne geçebilirsiniz. Çocuklarınız için ise daha da büyük önem taşıyan güvenlik konusunu; birkaç kolay bulunabilir ekipman ile kısa sürede halledebilirsiniz. Yalnızca onu eğlenirken izleyebilir ve gülüşlerinin tadını çıkarabilirsiniz.