Tüm yıl heyecanla ve tutkuyla beklediğimiz yaz tatili zamanları geldi, yaz tatili deyince hepimizin aklına öncelikle deniz, kum ve güneş geliyor. Şehirliler yavaş yavaş binaları, asfalt yolları terkedecek ve sahil kasabalarına göçecek. Tatile giderken spordan uzak kalmamak ve belki de yeni sporlar keşfetmek isteyenler için bölge bölge şehir tatilde  yapabileceğiniz sporları toparlayıp paylaşmak istedik.

Keyifli okumalar!

Ege Bölgesi

İzmir

İzmir denince akla hemen Çeşme gelmiyor mu? Ilıca’nın muhteşem plajı, Alaçatı’nın keyifli sokakları, ve tabiki de yılın genelinde esen kesintisiz ve güzel rüzgarı geliyor. Rüzgar deyince Windsurf ve Kiteboard’dan bahsetmemek olmaz.

İzmirde hem Alaçatı’da hem de Urla’da rüzgar sporlarını keyifle yapabilirsiniz.

Rüzgardan bahsettik peki İzmir’in su altı dünyası, kendisi gibi İzmir’in de sualtı eşsiz tüplü yada tüpsüz İzmir’in serin sularında su altı canlılarını görmenizi tavsiye ederiz.

İzmirde dalış için size özellikle önerebileceğimiz yerler;

  • Çeşme – Yatak odası, Fener adası, No name
  • Karaburun – Büyük Ada&Küçük Ada, Aslan Kayası
  • kuşadası – Adabanko (kızıl mercanlar-40m), Adakule
  • Seferihisar – Sığacık, Çiftekale

Bodrum

Ne güzel demiş Halikarnas Balıkçısı;

”Yokuş başına geldiğinde Bodrum’u göreceksin,

Sanma ki geldiğin gibi gideceksin,

Senden öncekiler de böyleydiler,

Akıllarını Bodrum’da bırakıp gittiler.”

Yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden biri de Bodrum; mandalinası masmavi denizi, begonvillerle süslenmiş mavi pencereli bembeyaz evleri, kalesi ile eşşsiz bir tatil noktası.

Bodrum sadece bunlarla ünlü değil tabiki ilçede yapılan ve sürekli gelişen sporları ile de birçok insanın spor içinde tercih merkezi, dalış, windsurf, yelken ve kitesurf sporcular için en önde gelen sporlar.

melisa1
Dalışa hazırlanan takım arkadaşımız Melisa çok mutlu! 

Dalış yapmayı düşünürseniz bir Kızıldeniz olmasa da büyük resif ve küçük resif, SG115 sahil güvenlik batığı, ck47 dakota batığı, Pınar 1 Batığı’nı mutlaka deneyin.

Windsurf ve Kitesurf için Bitez ve Akyarlar’daki surf merkezlerini sizlere tavsiye ediyoruz.

Bu yazımız Pazarlama Departmanı’ndan Melisa Çakır tarafından yazılmıştır 🙂 Melisa’nın  Yeni Başlayanlar İçin Kiteboard yazısına buradan ulaşabilirsiniz!