Kimilerimiz belki inanmasa da burçlar insan hayatını etkileyen, insan hayatına yön veren sembolik ifadelerdir. Bu semboller güneşin 1 yıllık yörüngesindeki 12 durağını ifade eder. Bu yüzden bu 12 durağın her biri farklı enerjilere sahiptir. Enerjiler; kişiyi farklı hobilere, farklı karakteristik özelliklere, farklı işlere sürükler. Kişinin karakteri, kariyeri, iş hayatı, sevdiği renkler, uğurlu sayıları ve hatta sağlığı ile ilgili geniş bilgiler sunar. Bu doğrultuda kişilerin yapmaya yatkın oldukları sporlar da burçtan burca farklılık gösterir. Her burcun yatkın olduğu bir yetenek, ilgi alanına giren bir spor bulunur. Ait olduğu burcun özelliklerini bilen kişi kendisine en uygun spora yönelir. Diğer sporlara kıyasla ait olduğu sporda daha başarılı olur.

Güçlü Sporların Burcu:Aslan 

Her burcu etkileyen bir yıldız vardır. Aslan burcunun yıldızı Güneş’tir. Güneş en üstün güçtür ve bu özelliğini aslan burcuna da yansıtır. Aslan burcu özellikleri arasında en baskın olanı engel tanımayan hırslarıdır. Aslan burcu bu özelliği ile elini attığı birçok işi başarır. Aslan burcu olan kişilerin elleri oldukça güçlüdür. Bu özelliği sayesinde basketbol ve voleybol tam olarak onun sporudur. Ellerini çok iyi kullanabilmesi, onu bu spor dallarında çok daha başarılı yapar. Gücü ve liderliği temsil eden aslan burcu insanı kısıtlanmayı asla kabul etmez. Bu yüzden açık hava sporları onun için oldukça uygundur.

burclar

Aslan burcunda olan kişiler insanların kendisine hayran olmasından çok hoşlanırlar. Yaptıkları spor ne olursa olsun daima kazanmaya, en iyi olmaya odaklanırlar. Çalışkan ve hırslı oldukları için kazanmak yolunda üst düzey bir performans sergilerler. Aslan burcu insanı girdiği spor dallarında daima lider olmaya yatkındır. Yönetilmek ve emir almaktan hoşlanmazlar. Bu yüzden futbol, basketbol gibi takım oyunlarında takım kaptanı olma olasılıkları yüksektir. Eğer takım kaptanı olamayacaksa; bir liderin olmadığı, tek başına kendi gücünü kullanabileceği bir spor olan tenis, tam olarak aslan burcuna uygun bir spordur. Aslan burcu gücünü sergileyebileceği, kendini gösterebileceği sporları da oldukça sever. Bu anlamda boks, güreş gibi sporlar aslan burcunun sevdiği sporlar arasına girer.

Sağlıklı ve Fit Vücudun Temsilcisi: Başak

Başak burcu özellikleri arasında en dikkat çekici olanı, aklını doğru kullanabilmesidir. Her şeyi en ince detayına kadar inceleyen, hesaplayıp ölçen başak burçları oldukça dikkatlidir ve stratejik bir özelliğe sahiptir. Bu yönleriyle satranç, bilardo, golf gibi dikkat gerektiren sporlarda başarılı olurlar. Bilhassa hızlı karar alma özelliğiyle satrançta oldukça iyi bir performansa sahip olurlar. Başak burcunun bulunduğu ortamda her şey muntazam ve kusursuz olmalıdır. Oldukça detaycı ve titiz olan başak burcu, bu özelliğini kendi vücuduna da yansıtır.

Başak burcunun sevdiği sporlar pilates. yoga, fitness gibi disiplin ve kararlılık gerektiren sporlardır. Evde, ofiste dağınıklığı, bakımsızlığı sevmeyen başaklar kendi vücudunda da dağınıklığa, bakımsızlığa tahammül edemezler. Her zaman düzgün ve fit bir vücuda sahiptirler. Sörf gibi havalı sporlar da gösterişe düşkün olan başakların en keyif aldığı sporlardır. Titizlikten dolayı sürekli stres altında olan başak sık sık alt karın ve bağırsak problemleri yaşar. Bu problemlerini gidermesinde etkili olan sporlar ise meditasyon ve yogadır. Bu süreçte meditasyon ve yoga, üzerindeki negatif enerjiyi atmasını, stresten arınmasını sağlar.

Yoga ve sörf bir arada, tam başaklık!

Aslan burcu gücün temsilcisiyken başak burcu aklı temsil eder. Aslan burcu gücünü kullanabileceği sporlarda başarılı olurken, başak burcu aklın ön planda olduğu, stratejik sporlarda başarılı olur. Aslan özgürlüğüne, rahatına düşkün bir özelliğe sahipken başak disiplinli, kuralcı ve titiz bir burçtur. Bu bilgiler ışığında, tıpkı iş hayatınızda ya da aşk hayatınızda olduğu gibi sporda da burcunuzun sizi yönlendirdiği sporla ilgilendiğinizde elde ettiğiniz sonuçlar oldukça başarılı olur. Burcunuza en uygun spor aktiviteleri için ihtiyacınız olan tüm malzemeleri Decathlon mağazalarından bulabilir ve hemen sipariş edebilirsiniz.