15 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde herkesi 1 günlüğüne doğayı temizlemeye davet ediyoruz!

Sevgili sporsever, Decathlon olarak doğayı seviyor ve önemsiyoruz. Her gün daha temiz bir doğa için çabalıyor ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Türkiye ayağını Sivil Yaşam Derneği’nin koordine ettiği World Clean Up Day etkinliğini duyduğumuzda da çok heyecanlandık ve elimizden geleni yapmaya karar verdik. İşte tam da bu noktada sizlere ihtiyacımız var!
15 Eylül’de sizi de yanımızda görmek istiyor ve doğayı sizlerle birlikte temizlemek için hepinizi yanımıza davet ediyoruz!13 farklı şehirde Decathlon’lular olarak Sivil Yaşam Derneği ve JCI Türkiye ile birlikte doğayı temizlerken, sen de bizimle olur musun?
“Evet, varım!” diyorsan hemen buradan kayıt olabilirsin!
Tüm soruların için mailing@decathlon.com adresine e-posta gönderebilirsin!

Listemizde olmayan yerlerde etkinlik yapmak isterseniz ya da başka şehirden katılmak isterseniz letsdoitturkiye@siyamder.org adresine e-posta gönderebilirsiniz!

Dünya Temizlik Günü Nedir?

15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü’nde 150 ülkeden milyonlarca gönüllü, küresel atık problemine karşı toplanacak ve 1 günde dünyayı temizlemek üzere güçlerini birleştirecek. ‘Doğa olmazsa spor olmaz’ felsefesini benimsediğimiz için JCI ve Türkiye Koordinatörü Sivil Yaşam Derneği’nin bu organizasyonunda destekçi olmak bizim için büyük mutluluk! Türkiye’de belirli çöp toplama noktalarında doğayı temizlemeye hazırlanırken, bu sorumluluğu yalnızca takım arkadaşlarımızla değil, tüm kullanıcılarımızla gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Özellikle çevre temizliği konusunda müdahaleye ihtiyaç duyan bölgelerde birlik oluşturacağız, İstanbul, Çorlu, Bursa, İzmir, Muğla Bodrum, Antalya, Mersin, Adana, Kayseri, Ankara ve Samsun’dan gönüllülere sesleniyoruz!

Dünya temizlik gününün öncüsü Let’s Do It Vakfı temiz bir gezegen için küresel çapta insanları ve kuruluşları birbirine bağlayıp destekleyen bir sivil toplum hareketi. 2008’de Estonya’da doğan bu hareket, nüfusun %4’ünün bir araya gelip ülkeyi çöplerden temizlemesiyle hayata geçmişti. Daha sonra dünya çapında milyonların dikkatini çeken bu hareket, ‘bir ülke, bir gün’ formülüyle başka ülkelere ilham oldu. Halihazırda 17 milyon kişi 100’den fazla ülkede 500.000 tondan fazla atığın temizlenmesi, hayatların kurtarılması, sağlığın iyileştirilmesi gibi hareketlere katıldı. Bu yıl 15 Eylül’de Yeni Zelanda’da başlayacak ve 36 saat sonra Hawai’de sona erecek olan bu yeşil dalgada milyonlarca insan yine tek bir amaç için birleşecek: Temiz ve sağlıklı bir gezegen.