Ülkemizde kadın sporcuların %30 civarlarında bir nüfusa sahip olduğu söyleniyor. Aslına bakarsanız bu son derece düşük bir rakam ama gün geçtikçe gelişen sağlıklı egzersiz bilinci ve spor farkındalığı ile yakın bir gelecekte kadınların bu çıtayı yükselteceği kuşkusuz. İster profesyonel sporcu olun, ister sağlıklı ya da fit olma amacıyla spor yapın uygun kıyafet seçimine yöneldiğinizde performansınızın da buna bağlı olarak arttığını göreceksiniz. Önemli olan hangi sporu yaparken hangi kıyafetin daha uygun olduğunu iyice araştırmak! Decathlon olarak spor pantolon modelleri konusunu masaya yatırıyoruz…

Kış Mevsiminin Favori Sporu Kayak

Kadın kayak pantolonlarını hemen incele

Ülkemizde pek çok farklı destinasyonda keyifle yapabileceğiniz kayak sporu özgürlük ve adrenalini doyasıya yaşatmasının yanı sıra vücudun denge koordinasyonunu geliştirmek, farklı kas gruplarını çalıştırmak ve kemikleri güçlendirmek gibi pek çok faydayı da beraberinde getiriyor. Ancak kayak, doğru pantolon seçimi yapılmadığında son derece zorlayıcı bir spor olabilir! İçinde rahat etmediğiniz, fazla terlediğiniz ya da çok üşüdüğünüz bir ürünle uzun süren ya da keyif alacağınız bir kayak deneyimi yaşayamazsınız. Seçiminiz; soğuk ve rüzgârın teninizle temas etmesini engelleyen ideal kalınlıktaki bir kumaş, ayarlanabilir bel opsiyonu ve elbette ki su geçirmez bir alternatif olmalı. Eğer kış sporlarında tercihiniz snowboardsa pantolon alırken dayanıklılığına da önem vermelisiniz. Özellikle snowboardu ilk kez deneyecek olan sporseverler bol bol sert zemine düşeceğinden hareket serbestliği sağlayan, dayanıklı kumaş ile tasarlanmış Wedze pantolonlara göz atabilirler.

Kaymaz Özellikli Binici Pantolonları

Tüm kadın binicilik pantolonlarını keşfet

Spor pantolon seçiminde mutlaka gözetilmesi gereken özelliklerden biri rahatlık. Binicilik yaparken üzerinize tam olarak oturmuş, esnek, yumuşak ve nefes alan bir kumaştan üretilmiş pantolonları tercih etmelisiniz. Eğer binicilik konusunda ilk deneyiminizi yaşıyorsanız yine bu söylediğimiz özellikleri destekleyen bir eşofman altı ile başlangıç yapabilirsiniz. Eğer biniciliğe devam etmek ve bu konuda kendinizi geliştirmek istiyorsanız o zaman mutlaka özel olarak tasarlanmış binicilik pantolonlarından bir tane edinmelisiniz. Dışarıdan bakıldığında tayt gibi görünen binici pantolonları ata biniş esnasında sürtünmeden dolayı bacakları tahriş edebileceğinden kalın ve esnek kumaşlardan yapılır. Fouganza’nın dikişleri güçlendirilmiş ve kaymayı engelleyen yamalı tasarımı sayesinde bu sorundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Doğada Yürüyüş İçin Hafif Spor Pantolonlar

Doğa yürüyüşü pantolonlarını keşfet!

Trekking ya da hiking yaptığınızda o saatler süren uzun yürüyüşlerinizin sonunda spor pantolon seçiminin ne kadar önemli olduğunu görürsünüz. Beklenmedik hava koşulları, doğada karşılaşacağınız yabani bitkiler, cepli ya da fermuarlı olması gibi özel istekleriniz de göz önünde bulundurulduğunda yürüyüş pantolonu seçmek biraz daha zor hale gelebilir. Burada en çok dikkat etmeniz gereken şey; kendi isteklerinize cevap verebilir özelliklerdeki pantolonlara odaklanmak olacaktır. Örneğin çanta taşımayı sevmiyor ve yanınızda mutlaka küçük bir krem, cep telefonu ya da bir avuç kuruyemiş taşıyorsanız birden fazla cebi olan modellerden birini seçmek sizin için doğru olacaktır. İkisi önde biri arkada toplam 3 cebi bulunan Quechua doğada yürüyüş pantolonu geniş kesimi ve kalıplı dizleri ile hareketlerinize azami uyumu sağlayabilir. Ormanlık alanlarda ya da sahil kesimlerinde yürümeyi seviyorsanız paçaları kıvrılabilen spor pantolonlardan alın. Böylelikle esnek kumaşı sayesinde kolaylıkla dağ kekiği ya da çakıl taşları toplayabilirsiniz.

Yağmur ve Su Geçirmez Pantolonlar

Özellikle mevsim geçişleri için her sporseverin gardırobunda bulunması gereken parçalardan biri de su geçirmez kadın spor pantolonu. Açık havada yaptığınız sporlarda ani bastıran yağmurlara önlem olarak giyebileceğiniz bu pantolonlar hafif, kolay taşınabilir ve nefes alan malzemeye sahip. Paçalarda bulunan cırt cırtlar ile sıkıştırıp botun içine de sokabileceğiniz Quechua Raincut su geçirmez yürüyüş pantolonu eşsiz bir seçim olabilir! Sizi sağanak yağmurdan bile koruyabilecek bu ürün 7-8 saat süren doğa yürüyüşleri için son derece ideal.

Sporda Ultra Rahatlık İçin Eşofman Altı veya Tayt

Futbolcular, bisikletçiler ya da fitness aşıkları için geliştirilmiş Domyos taytlar hareket özgürlüğünü maksimumda yaşamanız için tasarlandı. Kolayca giyilebilen ve çıkartılabilen taytlar teri etkili şekilde dışarı attığından spor esnasında sizi rahatsız edecek hiçbir unsur barındırmıyor. Ayrıca vücuda oturduğu için son derece estetik bir görüntüye sahip! Koşarken soğuktan etkilenmemek için tercih edebileceğiniz Kalenji Run Warm koşu eşofman altı ise bol kesimi ile koşularınıza ekstra hareket özgürlüğü katıyor. Bel kısmında, arkada bulunan gizli cebini de antrenmanınız esnasında cep telefonu ya da bozuk para koymak için kullanabilirsiniz. Eğer gece koşusu yapıyorsanız parlak detayları olan eşofman altlarını tercih etmeniz güvenlikli olacaktır.