Buz gibi soğuk havalar yaklaşıyor. Yağışlı havalar, soğuk rüzgarlar derken bisiklet sürmek için eskisinden çok daha tedarikli olmanız gerekiyor. Spor yapma tutkunuzdan vazgeçemiyorsanız kış boyunca sağlığınızı korumak için önlemlerinizi alabilirsiniz. Bisikletçiler için tasarlanmış birbirinden güzel şort  ve içlik taytlar, tişört ve bisiklet montları hem sıcak hem de enerjik bir kış mevsimi geçirmeniz için sizi bekliyor. Ekstrem spor tutkunları için de oldukça kullanışlı olacak bu ürünler sayesinde hiç hız kesmeden pedalları çevirmeye devam edin! Hiçbir koşulun sizi yıldırmasına izin vermeyin! İşte soğuk havalarda bisiklet sürerken sıcak ve sağlıklı kalmak için giymeniz ve yapmanız gerekenler.

Soğuktan Koruyacak Ama Rahat Tercihler Yapmaya Özen Gösterin!

Soğuk havada bisiklet sürerken hızın artması ile gövdenizin rüzgar ve soğuk alma oranı artıyor. Siz kendinizi yollara bırakmış pedalları çevirirken ısınan kaslarınız ilk etapta bu soğuğu fark etmese de bu durum daha sonradan olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Her ne kadar yaz aylarındaki rahat bisiklet taytları, şortlar, efil efil bisiklet forması çeşitleri gözünüze daha rahat görünse de hem sıcak hem de konforlu tercihler yapmanız mümkün. Soğuk havaları en sağlıklı biçimde göğüsleyerek etkinlikten etkinliğe koşabilirsiniz. Bunun için öncelikle bisiklet için özel olarak üretilmiş hafif ve sıkı ürünler satın almayı deneyebilirsiniz. Bisiklet malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğiniz bu ürünler hem sıcak tutma özellikleri hem de esnek yapıları ile size tam bir hareket alanı yaratıyor. Bütün kasların çalışmasının elzem olduğu bisiklet sürme işi sırasında böylece giysilerinin ağırlık olmaktan çıkıyor. Özellikle bacak kısımları esnek ve vücut ile birlikte şekil alabilen şort ve taytlar tercih etmeniz büyük önem taşıyor. Decathlon’un bisiklet kıyafetleri kategorisine göz atarak aradığınız sıcaklıkta ve rahatlıkta ürünleri de kolayca satın alma fırsatına sahip olabilirsiniz. B’TWİN koleksiyonunda yer alan uzun kollu kadın ve erkek bisiklet içlikleri ya da askısız uzun yol bisiklet taytları oldukça etkili alternatifler.

Mont Seçiminizi En İyi Şekilde Yapın!

Kış günlerinde spor bisiklet montları ve yağmurlukları hayat kurtarıyor. Bisiklet tutkunları için de soğuk havalarda doğru bir mont seçmek hayatı öneme sahip. Doğru bir mont ile soğuklardan kendinizi koruyabilir her türlü hava koşulunda bisikletinizle etrafı keşfetmeye devam edebilirsiniz. Bisikletçiler için en önemli özellik bisiklet için özel olarak üretilen montun rüzgar geçirmez ve hafif olması. Hareket kabiliyetini kısıtlayan kaba bir montla çok keyif alacağınız bir etkinliği kendiniz için işkence haline getirebilirsiniz. Bu noktada da imdadınıza sıcacık ve hafif polar montlar yetişiyor. Farklı kalınlıklarda üretilen bu mont çeşidi hem hafif hem de sıcak tutan dokusuyla kendinizi rahat hissetmenize olanak sağlıyor. Bisikletçiler için özel olarak üretilen bol cepli su geçirmez içi dolgulu yağmurluklar da alternatifler arasında yer alıyor.

Sağlam ve Sıcak Aksesuarlara Yönelin!

Bisiklet sporunda giysiler kadar aksesuarlar da büyük öneme sahip. Bisiklet ayakkabısı, eldiven ve çanta gibi aksesuarları da soğuk havalara uygun seçerek kış boyunca sportif ve aktif yaşantınızı sürdürme fırsatına sahip olabilirsiniz. Bisikletçiler için üretilmiş kalın ve sağlam eldivenler soğuk havalar için de oldukça etkili bir alternatif. Decathlon’un bisiklet koleksiyonunda da bulabileceğiniz bu eldivenler hem tutuş gücünüzü artırıyor hem de bisiklet sürerken büyük öneme sahip olan ellerinizi soğuktan koruyor. Ayrıca tam eldivenlerde bulunan touchpad özelliği sayesinde kolayca akıllı telefonunuzu kullanmanıza olanak sağlıyor. Decathlon’un bisiklet koleksiyonunda yer alan XC bisiklet eldiveni çeşitleri, ve rengarenk kasklar aksesuar ihtiyacınızı karşılamak için oldukça ideal. Siz de soğuyan havaların keyfinizi kaçırmasına ve sizi eve kapatmasına izin vermeyin! Termal ve rahat giysilerinizi üzerinize geçirip bisikletinize atlayın ve kendinizi sokaklara, dağlara, çayırlara, sahillere bırakın!