Sporu hayatının merkezi haline getiren sporseverler için özel amaçlı aksesuar ve ürünler son derece önem taşıyor. Yaz aylarındaki kavurucu sıcak havalar nasıl egzersiz rutininizi olumsuz yönde etkiliyorsa kışın soğuk ve rüzgârlı havalar da pek çok yönden sizi engelleyebilir. Bu sorunlarla baş etmek ve spor keyfini dört mevsim yaşamak için doğru ürünleri edinmek gerekiyor. İşte tam da bu sebeple; yağmurlu havalar için altın değeri taşıyan su geçirmez ürünler seçkisini sizler için derledik.

Açık Hava Sporlarının Vazgeçilmezi: Sporcu Montları

jackets

Trekking, hiking, dağ tırmanışı, kano, kürek ya da yelkenli gibi outdoor sporlarına meraklıysanız kış aylarında elinizin altında durması gereken ürünlerin başında su tutmaz özellikteki montlar geliyor. Uzun süreli doğa yürüyüşlerinde tercih edebileceğiniz şişme montların içindeki kuş tüyü malzeme sayesinde soğuk havadan olumsuz etkilenmeniz mümkün değil. Eğer çadır konaklamalı kamp yürüyüşleri yapıyorsanız iç cebine katlanarak çok küçük yer kaplayan Forclaz’ın Trek 900 Warm modeli tam size göre olabilir. Tamamen su geçirmez kumaşla kaplanmış bir başka seçenek ise Quechua’nın trekking montları. Sadece yağmurdan değil, rüzgardan ve sert soğuktan da sizi koruyacak olan bu montlar çıkarılabilir iç polar bölümü sayesinde kullanıcıya farklı kombin alternatifleri de sunuyor. Rainwarm 100 erkeklerin favorisi olurken, Travel 100 modelimiz de kadın sporcu ve meraklı gezgin kimliğinizle birebir örtüşecek!

Tatlı Sürprizlere Hazırlıklı Olmak İçin Su Tutmaz Çantalar

Tüm Abeona çantaları buradan inceleyebilirsiniz 🙂

Bu kategoride son derece zengin bir ürün yelpazesiyle karşılaşacaksınız. Farklı boyutlar, renkler ve amaçlar için tasarlanan su tutmaz çantalar türlü hava koşulları için geliştirildiğinden doğru ürünle buluştuğunuzda hayatınızı kolaylaştıracaklar. Her gün spor salonuna gidiyor ve fitness mı yapıyorsunuz? Yine de ulaşım esnasında yağmurlu havalar için önleminizi almalısınız. Kişisel eşyalarınızı, içeceğinizi ve spor kıyafetlerinizi rahatlıkla taşıyabileceğiniz “O Meşhur Çanta” olan NH100 modellerimiz tam size göre! Küçük hacmi sayesinde fazla yer kaplamadan gerekli olan tüm eşyaları yağmurdan etkilenmeyecek şekilde taşımanıza olanak sağlayan bu çantanın kendine göre geniş ana bölmesi, fermuarlı ön cebi ve ayarlanabilir askıları var. Eğer su sporları ile ilgileniyorsanız 5 litre hacme sahip silindir formdaki çantalara göz atabilirsiniz. Hem tüm eşyanızı geniş iç haznesinde saklayabilecek hem de antrenmanınız boyunca eşyalarınıza sıçrayacak sulardan koruyacaktır.

Hafif ve Az Yer Kaplayan Su Geçirmez Yağmurluklar

Mükemmel Raincut Yağmurluk‘la henüz tanışmadın mı?

Söz konusu yağmursa; ister çiseliyor olsun ister dolu şeklinde yağsın spor motivasyonunuzu etkileyecek olması kaçınılmaz bir gerçek. Hava koşullarının moralinizi ve aktivitenizi bozmasını istemiyorsanız uygun yağmurluğu çantanızdan eksik etmemelisiniz. Raincut su geçirmez yağmurluk nefes alan kumaşı ve hafifliği bakımından Decathlon’un en çok tercih edilen ürünleri arasında… Doğa yürüyüşleri yapmayı seviyorsanız kapüşonlu olanlardan seçmenizde fayda var. Özgürlüğünüze biraz daha fazla düşkünseniz kolay kullanımıyla dikkatleri çeken Quechua Panço  yağmurluğumuza göz atabilirsiniz. %100 su geçirmezlik özelliği ve renk seçenekleriyle rahatlık ve fonksiyonelliğin yanı sıra spor modasına da ayak uydurabilmeniz için birebir.

Bol Yağmurlu Bölgeler için Tasarlanan Su Geçirmez Pantolon

Özellikle trekking yapanlar için hayat kurtarıcı özellikteki su geçirmez pantolonlar tüm yürüyüş boyunca değilse bile uzun yolda yakalanılan yağmurda hızlıca giymek için son derece ideal. Az yer kaplayan, en küçük sırt çantasına bile rahatlıkla sığan, nefes alan kumaşıyla uzun ömürlü bir kullanımı garantileyen Quechua Raincut doğada yürüyüş pantolonunu denemelisiniz. Erkek modeli buraya, kadın modeli içinse buraya tıklayabilirsiniz! Giyip çıkarmayı kolaylaştıran paça ve bel kısmındaki sıkma ipi ile kullanımı da oldukça pratik. Uygun mont ve ayakkabı ile tamamladığınızda hem soğuk havalardan korunmuş olacaksınız hem de hava sıcaklığı ne olursa olsun sağlığınız koruma altında olacak.