Havalar soğuyor, kara kış kapıda! Ama soğuklar sizi yıldırmasın, metabolizmanızın yavaşlamaya başlayacağı soğuk günlerde spor yapmaya tam gaz devam edin! Böylece kendinizi hep dinç, hep moralli ve sağlıklı hissedebilirsiniz. Fakat, spor yaparken kendinizi üşütmemeye de dikkat etmelisiniz. Bunun için de sizi sarıp sarmalayacak, ısıtacak, aynı zamanda hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak bir monta ihtiyacınız olacak. Bu yılın mont modelleri hiçbir koşulda spor yapmaktan vazgeçmeyenlerin yüzünü güldürüyor. Birbirinden güzel, şık, rengarenk ve çeşit çeşit mont seçenekleri ile soğuk havalara teslim olmadan sportif yaşantınıza devam edebillirsiniz. Peki, bu mont seçimini en ideal biçimde nasıl yapabilirsiniz? Nasıl bir montu, hangi spor dalı için tercih etmelisiniz? Merak ediyorsanız hazır olun! İşte sizin için harika öneriler.

Dağ Yürüyüşleri İçin Sıcacık Polar Montlar

Doğa yürüyüşü montlarımız için tık tık!

Soğuk havaların en eğlenceli ve faydalı spor etkinliklerinden biri olan dağ yürüyüşleri sırasında spor mont seçiminiz büyük önem kazanır. Zira dağ havası son derece değişken olduğu gibi kamp esnasında üşütüp hasta olmak işten bile sayılmaz. Bu yüzden sizi bütün kötü hava koşullarına karşı sıcacık tutacak bir monta ihtiyacınız olacak. Bunun için en yaygın ve uygun ürünler ise dağ yürüyüşleri için özel olarak tasarlanmış polar montlar. Polar, son derece sıkı ve yumuşak bir kumaş olduğundan dağ havasının sert esintilerine karşı gövdenizi en iyi şekilde korur. Ayrıca terletmez. Bu da molalar esnasında terleyip soğuma tehlikesini ortadan kaldırır.  Ayrıca yürüyüş montunuzu seçerken ağırlığına ve işlevselliğine de dikkat etmelisiniz. Yanınızda taşıyacağınız eşyaları koyabileceğiniz büyüklükte cepler küçük bir ayrıntı gibi görünse de oldukça büyük bir ihtiyaç. Montun kendi ağırlığının fazla olmaması da yürüyüş esnasında yükünüzü azaltacağından sizi ekstra rahat hissettirecek bir diğer unsur.

Trekkingde Şişme Montlar Rüzgârdan Korunun!

Trekking montlarımız için tık tık!

Trekking, dağ ve orman yürüyüşü için tek alternatifiniz polar değil elbette. Dilerseniz rüzgâr kesen, su geçirmeyen modelleri tercih ederek kışlık spor mont ihtiyacınızı daha da işlevsel hale getirebilirsiniz. Mont seçimi yaparken yapacağınız etkinlikleri mutlaka gözden geçirmeli ve kararlarınızı bu doğrultuda vermeye dikkat etmelisiniz. Çok soğuk bir günde ne kadar çok hareket ederseniz edin yeterince ısı sağlayamayacağınızı düşünüyorsanız sizin için en uygun seçim sıcacık bir şişme mont. Bağcıklı boyun kısmı, kafayı bütünüyle saran bir kapüşon ve su geçirmeyen dış yüzey soğuk yürüyüş günleri için en önemli kurtarıcınız. Bu sayede soğuk havalardan hiçbir şekilde etkilenmeden dağlarda, ovalar, doğa gezilerinde özgürce eğlenmenin ve spor yapmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kayak Montları İle Mevsimine Doğru Hazırlanın!

Rengarenk kayak & snowboard montlarımızı keşfet!

Soğuk havalar ve spor denince kuşkusuz ki akla gelen ilk dal, kayak. Bembeyaz karların üzerinde özgürce akıp giderken kendinizi üşütmek istemiyorsanız kayak yapmaya gitmeden önce doğru bir mont tercihi yapmanız çok önemli. Birbirinden güzel erkek mont çeşitlerinin yanı sıra kayak tutkunu kadınlar için de birçok alternatif bulunuyor. Bir kayak montunda olması gereken en önemli özellik gövdenizi rüzgardan koruması. Bu nedenle erkek ya da kadın mont seçimi yaparken bu durumu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca sıkı elyaf ve pamuk dokunun hem terletmemesi hem de sizi hareketli kaldığınız süre boyunca sıcacık tutması da önem taşıyor.  Decathlon’un sıcacık kayak montlarına göz atarak en iyi seçenekler arasında seçim yapma şansına sahip olabilirsiniz. Slide Warm kayak montu serisi için oldukça etkin özelliklere sahip. Pamuk veya elyaf dolgulu şişme montlar, su geçirmeyen ve sıcak tutan malzemelerden üretilmiş ürünler kayak pistlerinin yıldızı haline gelmenizi sağlayabilir. Soğuğun sizi yıldırmasına izin vermeyin! Hemen harekete geçin ve sıcacık montlarınız içinde bütün kışı sportif aktivitelerle doldurun!

Sağlıkla ve sporla kal!