Gelişen ve değişen teknolojinin son zamanlarda hayatımıza kattığı en güzel ürünlerden biri kesinlikle aksiyon kameraları. En basit tanımıyla; hareket halindeyken kullanabilen kameralara aksiyon kamerası ismi veriliyor. Birinci gözden gibi çekim yapabilmeye yarayan, çok dar bölgelere bile küçüklüğü sayesinde girebilen ve çekim yapabilen, böylece istenen tüm aksiyonu yakalayan bu video kameralar hayatımıza da ayrı bir aksiyon katıyor.

Oldukça minimal boyutlarda ve son derece hafif olarak tasarlanan bu kameralar, aynı zamanda yüksek çözünürlükleri, geniş açılı lensleri, yüksek hızlı çekim yetenekleri ve görüntülerdeki sarsılmaları en aza indiren tasarımları ile özellikle sporcuların gözdesi olmayı başardı. Trekking, doğa sporları, dalış, kayak, snowboard, bisiklet, buz pateni, kiteboard, tırmanış, motorsiklet gibi sporlarda, paint ball, go-kart, jet ski gibi aktivitelerde, televizyon kanallarında ve dalış faaliyetlerinde ve daha birçok alanda rahatlıkla kullanılabilen bu kameralar, hem oldukça kolay kullanım imkânı sunuyor hem de kullanıcılarına harika anılar bırakıyor.

Kendisi Küçük, Kalitesi Büyük Kamera

Aksiyon kamerası kafa bandı ve tripod gibi aksesuarla kullanım kolaylığı artırılabilen bu kameralar, küçük ve oldukça işlevsel yapılarının yanında yüksek kalite ve çözünürlükleriyle su altında dahi kullanım imkânı sunuyor.

Hareketli bir yaz daha geride kaldı, kış kapıda. Tabii kışın gelmesi spor yapılamayacağı anlamına gelmiyor. Kışın yapılabilen bol karlı-buzlu bir sürü spor var. Kayak, snowboard, buz pateni, kiteboard bunlardan sadece birkaçı. Henüz aksiyon kamerası edinmeyenler kış sporlarına aksiyon katmak için mutlaka bir tane edinmeli.

Profesyonel bir buz patencisini izlemek elbette çok ayrı bir keyif. Buzun üzerinde süzülürken sergiledikleri o narin, estetik ve bir o kadar da yürekleri ağızlara getirici hareketler izlemeye doyulamayan görüntüler. Son zamanlarda buz patencilerinin de kullandığı aksiyon kameraları bu güzel görüntüleri birinci gözden vererek izleyene kendini buz pistinde hissettiriyor. Tabii bir de işin profesyonel olmayan kısmı var ki bence aksiyon kamerasında işin eğlenceli kısmı da o. Bol karlı-buzlu kış sporları birçok kişinin amatör olduğu bir alan. Bu da bol bol düşmek demek. Bu kış edineceğiniz bir aksiyon kamerası bol düşmeli kalkmalı anılar biriktirecek.

Yaz-Kış Yüzenler İçin G-Eye 900

geyegif
G-Eye 900 aksiyon kamerasını hemen keşfet!

 

Tabii kış demek yalnızca kar-buz demek değil. Dalış ve yüzme yaz-kış yapabilen en sağlıklı sporlardan biri. Üstelik su altını bir kamerayla kaydedebiliyorsak harika görüntüler de elde edebiliriz. Decathlon’da bulabileceğiniz G-Eye 900 4K Full HD Dokunmatik Ekranlı Spor Kamerası Geonaute düzenli yüzücüler için tasarlandı. Saniyede 60 kareye kadar 4K ve Full HD çekim yapabilmesinin yanında, 40m’ye kadar da su sızdırmaz. Wifi kapalı halde 3 saate kadar da çekim yapabiliyor. Kamera ayrıca video kaydını durdurmanızı ve daha sonra oynatmanızı sağlayan özel “Pause” özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde, videolarınıza montaj yapmanıza gerek kalmaz çünkü videoyu bir kere kaydettiğinizde çoklu dosya halinde kaydeden klasik kamera ve akıllı telefonlara göre bu üründe sadece tek bir dosya elde edersiniz.

Her Spor Dalına Özel Mod

Kamera düzenli yüzücüler için tasarlandı dedik fakat burada asıl önemli olan G-Eye 900 4K Full HD Dokunmatik Ekranlı Spor Kamerası’nın tek dokunuşla yapacağınız spora uygun hale gelebilmesi. Yapmayı seçtiğiniz sporun yer değiştirme hızına göre sizin için ön ayarlama yapabiliyor. ‘Yavaş sporlar’ veya ‘dinamik sporlar’ modları, bataryanızın ömrünü koruyarak size ideal bir kalite sunuyor. Kayak ya da son zamanların gözde kış sporu kar raftingi yaparken dinamik modu kullanabilirken, körling oynarken yavaş modu kullanabilirsiniz. Mod seçeneği hem daha iyi görüntü yakalamanızı hem de bataryanızın ömrünü korumanızı sağlar.

G-Eye 500 Full HD Wifi Özellikli Spor Kamerası da incelemeniz gereken bir diğer model. Full HD, kullanımı kolay, az yer kaplayan, hafif ve su sızdırmaz kılıfa sahip bir spor kamerası isteyenler için tasarlanan Full HD spor kamerası saniyede 30 resim / 1080P, montajsız (Pause özelliği) videolar çekmenizi sağlar.

Aksiyon kamerası fiyatları çeşitli özelliklere göre değişiklik gösteriyor. Yapacağınız spora ve beklentilerinize en yakın ürünü bulmak, aksiyon kamerası fiyatlarını ve diğer aksiyon kamerası modellerini incelemek için mutlaka Decathlon’da uğramalısınız.

Decathlon Hesaplılara Özel Sürprizimiz de Var 🙂

Radikal Tur’un Kartalkaya / Kartal Otel tarafına düzenlediği günübirlik kayak turlarında Decathlon Hesap üyelerine özel %15 indirim fırsatını kaçırmayın! Ayrıntılı bilgi için tıklayın!
Dama Tur’un ise Kartalkaya Dorukkaya bölgesi ve Uludağ’a düzenlediği günübirlik turlarda %30’a varan indirimler yine Decathlon Hesap üyelerini bekliyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın!