Yazın sıcak günleri geride kalırken yağmurlu sonbahar günleri çoktan geldi bile. Aniden bastıran yağışlara hazır olabilmek için yağmurluklara başvurmaktan başka şansınız kalmıyor. Pek tabi, yağmurluk seçimi yaparken bazı inceliklere de dikkat etmek şart. Yağışlardan kaçmadan, ıslanmadan, üşümeden, hasta olmadan sonbaharın tadını çıkararak spor yapabilmek için yağmurluğunuzu en doğru biçimde seçmelisiniz. Bu doğru seçim, size hareket özgürlüğü sağlayacağı gibi mevsim geçişini hasta olmadan, eve kapanmadan geçirebilme ayrıcalığını da tanıyacak. Sonbahar tüm hızıyla gelmişken kimse su geçirmez yağmurluk edinmeden sokağa çıkmayı istemez. Hele ki spor tutkunları için bu hayati öneme sahip. Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden kendinize ve yapacağınız aktivitelere en uygun ürünü seçmek için harekete geçebilirsiniz. En güzel ve kullanışlı yağmurluk modelleri ile kendinizi sonbahar hatta kış mevsiminde bile soğuklardan koruyarak verimli bir biçimde spor faaliyetlerinde bulunmanın keyfine varabilirsiniz.

Yürüyüşte Yağmura Her Zaman Hazır Olun!

Mevsim geçişinin en heyecan verici yanlarından biri havanın aniden değişebiliyor olması. Bu da doğa yürüyüşlerini, pist ve parkur koşularını tehlikeye atabilecek bir durum. Ancak yağış yüzünden antrenmanlarınızı, organizasyonlarınızı ertelemeniz de gerekmiyor. Ani değişen hava koşullarına kolayca uyum sağlayabilmek için çantanızda daima kolay kullanılabilir portatif yağmurluk bulundurabilirsiniz. Bu şekilde ne zaman nerede geleceğini bilmediğiniz bir yağmur için yükünüzü artırmadan kuru ve sağlıklı kalmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Portatif yağmurluk modellerinin neredeyse tamamı ufak bir el çantasına sığacak boyutlara gelebildiğinden bu ürünü her zaman her koşul ve etkinlik sırasında yanınızda taşımanız oldukça mümkün. Quechua Raincut yağmurlukların kadın ve erkek modellerini incelemenizi öneririz 🙂 Çantanızdaki kurtarıcınız sayesinde bütün trekking etkinlikleri, sabah koşuları ve parkur yürüyüşlerinde güvende ve rahat hissedebilirsiniz. Hem de kendinize hiçbir ağırlık yaratmadan!

Bunun yanı sıra yürüyüş ve koşu etkinlikleri için hafif ve kaliteli malzemeden üretilmiş renkli yağmurluk çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Koşu markamız Kalenji’nin sunduğu Run Rain Kadın Yağmurluğu bizim en sevdiklerimizden oldu bil! Şapka detayını da yağmurluğunuzu seçerken göz önünde bulundurarak başınızı da ıslak ve soğuktan koruyabilirsiniz. Ayrıca cepli bir model tercih ederek telefon, müzik çalar gibi trekking sırasında yanınıza taşımak isteyeceğiniz malzemeleri ıslanma tehlikesi olmadan elinizin altında bulundurabilirsiniz. En güzel modeller için Decathlon’un eğlenceli ve kaliteli koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

Sağlam Bir Yağmurlukla Denizleri Fethedin!

Rengarenk yelken yağmurlukları için tık tık!

Yağmurluğun olmazsa olmaz olduğu bir diğer spor dalı da yelkencilik. Deli dalgalarla mücadele ederken ıslanıp hasta olmak bütün programınızı aksatabilir. Elbette suyun içindeki bu macera için sıradan bir yağmurluk tercih etmeniz mümkün değil. Yelkenciler için özel olarak tasarlanmış; hiçbir şekilde su geçirmeyen ve saatler boyunca tam koruma sağlayan kadın ve erkek yağmurluk çeşitleri ile hava koşullarına aldırmadan yelken keyfinizi yapabilirsiniz. Denizin bir tutku haline geldiği bu spor dalında soğuk, yağmur, kar demeden kendinizi sulara bırakmanın tadını çıkarabilirsiniz. Yelkenci yağmurluklarının en önemli özelliği oldukça etkili bir korumaya sahip olmaları ve ekstra uzun boyun ve kapüşon detaylarıdır. Bu sayede sıçrayan su ya da yağmur sizi hiçbir şekilde işinizden alıkoymaz. Siz de böylece tam bir konsantrasyon için spor aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sadece Yağmurdan Değil Soğuktan Da Korunun!

Erkek ve kadın yağmurluk modellerinin tek özelliği yalnızca su geçirmez olmaları değil. Aynı zamanda kalın yapıları ile sizi soğuk havadan koruma özelliği gösterecek alternatifler de bulunuyor. Raincut adı verilen taşınabilir modellerden ve daha hafif yağmurluklardan farklı olarak bu tarz bir ürün tercih edecekseniz içinin dolgulu olmasına özen gösterebilirsiniz. Bu şekilde ıslanmadan üşümeden aktivitelerinizi büyük bir konfor içinde sürdürebilirsiniz. Ayrıca yağmurluk özellikli pantolonlar da her türlü spor dalı için son derece uygun. Siz de en güzel yağmurluk çeşitlerini keşfedin ve yağmur yüzünden planlarınızdan geri kalmayın!