Termal İçlik Nedir, Ne İşe Yarar?

Termal içlikler, günümüzde özellikle doğa sporcularının ve gezginlerin açık havada en çok tercih ettiği spor giyim ürünlerindendir. Peki termal içlik ne işe yarar? Çok kapsamlı Ar-Ge çalışmaları yapılarak üretilen termal giyim ürünlerinin asıl görevi vücudun ısı dengesini korumaya yardım etmektir. Dağcılık, kayak, snowboard, avcılık ve balıkçılık gibi outdoor spor dallarıyla ilgilenenler için ideal bir kullanım sunan termal içlikler, vücut ısısının dışarıya yayılmasını önleyerek vücudun sıcak kalmasını sağlar.

Termal içlikler aynı zamanda pamuklu içliklerin aksine vücuttaki terin su buharı olarak dışarı çıkmasını sağlayarak vücudunuzu her daim kuru tutar. Termal içliğinizle aktif spor yaparken terlerseniz, teriniz vücutta kalmayarak termal içliğin bir üst katmanına aktarılır. Pamuklu içliklerde ise oluşan teri vücutta ıslaklık şeklinde hissedersiniz. Üstelik pamuklu içliklerin çabuk kuruma özelliği olmadığı için de hastalıklara hazır hale gelirsiniz. Termal içlikler sayesinde açık hava sporlarınızda hem kendinizi sıcak hissedersiniz hem de sağlığınızı korumuş olursunuz.

Her İhtiyaca Uygun Termal İçlik Modelleri

Renk renk içliklerimizi keşfet!

Spor yapmak için artık havaların ısınmasını beklemenize gerek kalmadı. Sağlığınız için özel olarak üretilmiş termal içlik modelleri ile siz de havalar soğusa bile sabah yürüyüşlerinizden ve hafta sonu koşularınızdan geri kalmayın. Her tarza ve ihtiyaca uygun termal içlik modelleri; yarım kollu ya da uzun kollu t-shirtler, termal kısa ve uzun taytlardan oluşuyor.Termal içlikler alt ve üst takım olarak tercih edebildiğiniz gibi ayrı ayrı da satın alabilirsiniz. Siz de Decathlon’da yer alan termal içlik modelleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı kolayca seçebilirsiniz. Özellikle kayak ve snowboard gibi kış sporlarınız için mükemmel ısı yalıtımı sağlayan ve pratik bir içlik arayışındaysanız Wedze kayak içlikleri sizin için biçilmiş kaftan. Üstelik çift taraflı giyilebilen özelliğe sahip 2Warm kayak içliklerini düz giydiğinizde sıcak, ters yüzünü giydiğinizde ise çok sıcak bir kullanım elde edersiniz. Wedze Freshwarm kayak içliği ise sizi saç diplerinize kadar sıcak tutarak uzun kayak günlerinizde bile ideal bir kullanım sağlar.

Termal İçlik Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Zorlu doğa koşullarında bile rahatlıkla kayak, snowboard, yelken, kürek, bisiklet, motosiklet, dağcılık, trekking vs. doğa sporları ile ilgilenmenizi sağlayan termal içliklerin öneminden ve ne işe yaradığından kısaca bahsettik. Gelelim termal içlik alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusuna. Öncelikle vücudunuzu bir deri gibi saracak olan termal içliklerin size rahat ve özgür bir kullanım sunması gerekiyor.

Özellikle aktif hareket gerektiren outdoor spor türlerinde esnek hareket edebilmeniz oldukça önemli olduğundan giydiğiniz termal içlik seçimini doğru beden ölçülerinde tercih etmeniz gerekiyor. Termal içlik seçimi yaparken bir diğer dikkat etmeniz nokta ise içliğiniz üretiminde kullanılan teknolojilerdir. Termal içlikler vücudunuzla direkt temas eden ve teri çeken bir yapıya sahip olduklarından koku yapmayan teknolojiden üretilmiş termal içlik modellerini tercih etmelisiniz. Bir diğer dikkat etmeniz nokta ise; termal içliğinizin anti-bakteriyel özelliğe sahip malzemelerden üretilmiş olması. Hijyen açısından önemli olan anti-bakteriyel özellik sayesinde siz de duş almanızın her an mümkün olmadığı outdoor spor aktivitelerinizde sağlıklı bir kullanım elde edebilirsiniz. Termal içliğin kullanılacağı sıcaklık alanlarına göre kumaşın hafifliğine de dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer sıcaklığın eksiye doğru düştüğü bir alanda kullanım gerekiyorsa ince kumaştan yapılmış termal içlikler doğru bir kullanım sağlamaz. Bu yüzden sıcaklığın eksilerde olduğu kullanım alanlarında daha kalın kumaştan üretilmiş termal içlikleri tercih etmenizde fayda var. Termal içlik fiyatları, ürünün markasına, modeline ve kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Siz de Decathlon’da yer alan uygun fiyatlı termal içlik modellerini inceleyebilir ve kışı hem sıcak hem de sportif bir şekilde geçirebilirsiniz. Her daim zinde ve aktif bir sağlıklı yaşam için spor şart. Hem yaz hem kış demeden özgürce sporunuzu yapabilmeniz için gerekli tüm ürünler ise Decathlon’da!

Decathlon Hesaplılara Özel Sürprizimiz de Var 🙂

Radikal Tur’un Kartalkaya / Kartal Otel tarafına düzenlediği günübirlik kayak turlarında Decathlon Hesap üyelerine özel %15 indirim fırsatını kaçırmayın! Ayrıntılı bilgi için tıklayın!
Dama Tur’un ise Kartalkaya Dorukkaya bölgesi ve Uludağ’a düzenlediği günübirlik turlarda %30’a varan indirimler yine Decathlon Hesap üyelerini bekliyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayın!