Günümüzde özellikle çalışan kimseler yoğun mesai saatlerinden dolayı spor yapacak vakti pek bulamıyor. Oysa zinde kalmak ve fit bir vücuda sahip olmak için her yaştan insanın her gün belli bir süre ayırarak spor yapması gerekiyor. Maalesef bazılarımız yoğun iş temposundan dolayı fitness salonlarına yazılarak spor yapma imkânı bile bulamıyor. Peki, eliptik bisiklet alarak ev konforunda spor yapmaya ne dersiniz? İlk kez eliptik bisiklet alacaklar için hazırladığımız içeriğimiz seninle!

Eliptik Bisikletin Sunduğu Avantajlar

Eliptik bisiklet kullanımı son derece basit olan bir spor aleti olarak başta kondisyon kazanmak, yürüyüş alışkanlığı edinmek, kilo vererek daha fit bir vücuda sahip olmak için kullanılır. Bu aletin en büyük avantajı sporu ayağınıza getirerek, ev konforunda spor yapma olanağı sunmasıdır. Bisiklet satın alıp kullanarak spor yapmak günümüzde metropollerde yaşayan modern insan için oldukça zordur. Bisikleti şehir içinde kullanmak, trafik çok yoğun olduğu için kullanıcıyı zor duruma düşürebilir. Ancak eliptik bisiklet, belki güzel şehir manzaraları görmenize fırsat vermez; fakat istenildiği zaman kullanılabildiği için sporu bir yaşam biçimi haline dönüştürmenizi sağlar. İster kalori yakarak zayıflamak için, ister kondisyon kazanıp daha zinde olmak adına spor yapın, eliptik bisiklet her iki durumda da ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılar. Bunun için size düşen görev ise kullanım amacınızı belirleyip bu doğrultuda bir eliptik bisiklet satın almak olacaktır.

Eliptik Bisiklet Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Öncelikle eliptik bisiklet modellerinin birbirinden oldukça farklı özellikleri olduğunu belirtmek yerinde olur. Bazı modeller daha çok kondisyon depolamaya yönelik kullanıma uygunken; daha basit fonksiyonların yer aldığı modellerse kilo verdirmeye yöneliktir. Örneğin birçok eliptik bisiklet modelinde kilometre sayacı bulunur. Böylece kendinize günlük çalışma programı hazırlayarak belli bir çalışma rutini oluşturabilirsiniz. Ayrıca kimi eliptik bisiklet modeli viteslidir, dolayısıyla kullanıcılara farklı zorluklarda kendilerini test etme imkânı sunar. Vitesli eliptik bisikletler bilhassa bu ürünü kondisyon için kullanan kimselerin tercih etmesi gereken modellerin başında gelir. Vites ayarları modelden modele farklılık gösterirken vites yükseltmek bir anda daha zorlu koşullarda pedal çevirmenize olanak tanır. Bu yüzden bu tarz modeller eliptik bisikleti yarı profesyonel ya da kondisyon amaçlı kullanacak kimselere önerilir.

Eliptik bisikletlerimizi keşfet, kendine en uygun olanı bul!

Bu tarz modeller için evde kardiyo çalışmanıza olanak tanıyan E SHAPE + “E CONNECTED*” UYGULAMASI İLE UYUMLU ELİPTİK BİSİKLET modeli hem profesyonel hem de hobi amaçlı kullanıma uygundur. Bunun yanında eliptik bisiklet aynı zamanda kol kaslarının çalışmasını da sağlar. Bir yandan pedal çevirirken diğer yandan kolları hareket ettirerek daha çok kasın çalışması hedeflenir. Kol kaslarını çalıştırırken nasıl bisiklet pedalları için vites ayarı zorluk derecesini yükseltiyorsa aynı şekilde eliptik bisikletin kollarında yer alan ayar düğmeler yardımıyla dilediğiniz zorluk derecesini seçmeniz mümkündür. Fakat bu özellik her eliptik bisiklet modelinde bulunmaz. Bazı eliptik bisikletlerdeyse sele özelliği yer almaz. Bu tarz modeller daha çok hareket serbestliği sağlayarak kolları daha rahat çalıştırmanızı sağlar. Ayrıca pedal çevirirken kolları çalıştımak daha çok kalori yakarak form tutmanızı sağlar. Bu anlamda uygun fiyatıyla öne çıkan EL100 ELİPTİK BİSİKLET DOMYOS modelinin sunduğu elektronik koçluk uygulamalarından faydalanarak günlük hedeflerinizi kendiniz belirleyip takip edebilirsiniz.

Eliptik Bisiklet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eliptik bisiklet satın alırken kullanım amacı ve bisiklet fiyatları en belirleyici unsurlar olarak dikkat çeker. Eliptik bisiklet modelleri kadın erkek fark etmeksizin herkesin kullanabileceği spor aletleridir. Bisiklet seçerken dikkat etmeniz gereken noktaların başında eliptik bisiklet kullanmaya günde ne kadar süre ayıracağınız, kullanma amacınız, bütçeniz ve bisikletin garanti süresi gibi etmenler rol oynar. Ayrıca bisiklet seçiminde dikkate alınan diğer kriterler arasında piyasada bilindik markalara yönelmenin yanı sıra ürün hakkında yazılan kullanıcı deneyimlerini incelemek de yer alır. Tüm bu satın alma kriterleri hakkında üstün körü bir bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, eliptik bisikleti internet üzerinden değil de mağazadan satın almak ve konu hakkında yetkin bir çalışandan tavsiye almak yerinde olur.

Sen de ilk kez eliptik bisiklet alacaklardansan umarız ki bu yazımız sana yardımcı olmuştur. Tüm eliptik bisiklet modellerimizi görmek için buraya tıklayabilirsin!

Eliptik bisiklet kullanırken en çok yapılan yanlışları ele aldığımız yazımız içinse hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!