Günümüzde özellikle çalışan kimseler yoğun mesai saatlerinden dolayı spor yapacak vakti pek bulamıyor. Oysa zinde kalmak ve fit bir vücuda sahip olmak için her yaştan insanın her gün belli bir süre ayırarak spor yapması gerekiyor. Maalesef bazılarımız yoğun iş temposundan dolayı fitness salonlarına yazılarak spor yapma imkânı bile bulamıyor. Peki, eliptik bisiklet alarak ev konforunda spor yapmaya ne dersiniz? İlk kez eliptik bisiklet alacaklar için hazırladığımız içeriğimiz seninle!

Eliptik Bisikletin Sunduğu Avantajlar

Eliptik bisiklet kullanımı son derece basit olan bir spor aleti olarak başta kondisyon kazanmak, yürüyüş alışkanlığı edinmek, kilo vererek daha fit bir vücuda sahip olmak için kullanılır. Bu aletin en büyük avantajı sporu ayağınıza getirerek, ev konforunda spor yapma olanağı sunmasıdır. Bisiklet satın alıp kullanarak spor yapmak günümüzde metropollerde yaşayan modern insan için oldukça zordur. Bisikleti şehir içinde kullanmak, trafik çok yoğun olduğu için kullanıcıyı zor duruma düşürebilir. Ancak eliptik bisiklet, belki güzel şehir manzaraları görmenize fırsat vermez; fakat istenildiği zaman kullanılabildiği için sporu bir yaşam biçimi haline dönüştürmenizi sağlar. İster kalori yakarak zayıflamak için, ister kondisyon kazanıp daha zinde olmak adına spor yapın, eliptik bisiklet her iki durumda da ihtiyaçlarınızı en üst düzeyde karşılar. Bunun için size düşen görev ise kullanım amacınızı belirleyip bu doğrultuda bir eliptik bisiklet satın almak olacaktır.

Eliptik Bisiklet Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Öncelikle eliptik bisiklet modellerinin birbirinden oldukça farklı özellikleri olduğunu belirtmek yerinde olur. Bazı modeller daha çok kondisyon depolamaya yönelik kullanıma uygunken; daha basit fonksiyonların yer aldığı modellerse kilo verdirmeye yöneliktir. Örneğin birçok eliptik bisiklet modelinde kilometre sayacı bulunur. Böylece kendinize günlük çalışma programı hazırlayarak belli bir çalışma rutini oluşturabilirsiniz. Ayrıca kimi eliptik bisiklet modeli viteslidir, dolayısıyla kullanıcılara farklı zorluklarda kendilerini test etme imkânı sunar. Vitesli eliptik bisikletler bilhassa bu ürünü kondisyon için kullanan kimselerin tercih etmesi gereken modellerin başında gelir. Vites ayarları modelden modele farklılık gösterirken vites yükseltmek bir anda daha zorlu koşullarda pedal çevirmenize olanak tanır. Bu yüzden bu tarz modeller eliptik bisikleti yarı profesyonel ya da kondisyon amaçlı kullanacak kimselere önerilir.

Eliptik bisikletlerimizi keşfet, kendine en uygun olanı bul!

Bu tarz modeller için evde kardiyo çalışmanıza olanak tanıyan E SHAPE + “E CONNECTED*” UYGULAMASI İLE UYUMLU ELİPTİK BİSİKLET modeli hem profesyonel hem de hobi amaçlı kullanıma uygundur. Bunun yanında eliptik bisiklet aynı zamanda kol kaslarının çalışmasını da sağlar. Bir yandan pedal çevirirken diğer yandan kolları hareket ettirerek daha çok kasın çalışması hedeflenir. Kol kaslarını çalıştırırken nasıl bisiklet pedalları için vites ayarı zorluk derecesini yükseltiyorsa aynı şekilde eliptik bisikletin kollarında yer alan ayar düğmeler yardımıyla dilediğiniz zorluk derecesini seçmeniz mümkündür. Fakat bu özellik her eliptik bisiklet modelinde bulunmaz. Bazı eliptik bisikletlerdeyse sele özelliği yer almaz. Bu tarz modeller daha çok hareket serbestliği sağlayarak kolları daha rahat çalıştırmanızı sağlar. Ayrıca pedal çevirirken kolları çalıştımak daha çok kalori yakarak form tutmanızı sağlar. Bu anlamda uygun fiyatıyla öne çıkan EL100 ELİPTİK BİSİKLET DOMYOS modelinin sunduğu elektronik koçluk uygulamalarından faydalanarak günlük hedeflerinizi kendiniz belirleyip takip edebilirsiniz.

Eliptik Bisiklet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eliptik bisiklet satın alırken kullanım amacı ve bisiklet fiyatları en belirleyici unsurlar olarak dikkat çeker. Eliptik bisiklet modelleri kadın erkek fark etmeksizin herkesin kullanabileceği spor aletleridir. Bisiklet seçerken dikkat etmeniz gereken noktaların başında eliptik bisiklet kullanmaya günde ne kadar süre ayıracağınız, kullanma amacınız, bütçeniz ve bisikletin garanti süresi gibi etmenler rol oynar. Ayrıca bisiklet seçiminde dikkate alınan diğer kriterler arasında piyasada bilindik markalara yönelmenin yanı sıra ürün hakkında yazılan kullanıcı deneyimlerini incelemek de yer alır. Tüm bu satın alma kriterleri hakkında üstün körü bir bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, eliptik bisikleti internet üzerinden değil de mağazadan satın almak ve konu hakkında yetkin bir çalışandan tavsiye almak yerinde olur.

Sen de ilk kez eliptik bisiklet alacaklardansan umarız ki bu yazımız sana yardımcı olmuştur. Tüm eliptik bisiklet modellerimizi görmek için buraya tıklayabilirsin!

Eliptik bisiklet kullanırken en çok yapılan yanlışları ele aldığımız yazımız içinse hemen buraya tıkla!

Sağlıkla ve sporla kal!

32 YORUMLAR

 1. Merhaba, yazi iceriginde bahsi gecen vitesli eliptik bisiklet decathlondaki hangi bisiklete var? Vitesli almak istiyorum ama bulamadim.

  • Merhaba sporsever,

   Öncelikle mesajın için teşekkürler! Sorunu marka ekibimize iletiyor olacağız. Ardından mailine dönüş yapacağımızdan emin olabilirsin.

   Sağlıkla ve sporla kal!

  • Merhaba sporsever,

   Mesajın için teşekkürler öncelikle! Sorunu marka ekibimize ilettik, en kısa sürede cevaplanacağından emin olabilirsin.

   Sağlıkla ve sporla kal!

  • Merahaba sporsever,

   Tüm eliptik bisiklet modellerimiz manyetik yapıya sahip. Aklına takılan her noktada bize ulaşabileceğini unutma!

   Sağlıkla ve sporla kal!

  • Merhaba sporsever,

   EL 120 eliptik bisiklet modelimizi Ağustos sonunda stoklarımızda görmeyi planlıyoruz. Fakat yaşadığımız pandemi sürecinden dolayı ürünlerin stoklarımıza giriş zamanlarında birtakım gecikmeler yaşanabiliyor. Tüm gücümüzle sporu ulaşılabilir kılmaya çalıştığımızdan emin olabilirsin. Bizi takipte kal lütfen.

   Sağlıkla ve sporla kal!

  • Merhaba sporsever,

   Mesajın için teşekkür ederiz.

   Bu tamamen senin kendini nasıl rahat hissettiğinle alakalı bir konu. Kullanım tercihine göre karar verebilirsin.

   Sağlıkla ve sporla kal!

 2. Merhabalar, el500 ile el520 arasındaki fark sadece volan ağırlığı ve elektrikli/elektriksiz olması mı? El520yi mağazada deneyip beğenmiştim ama el500 mağazalarda olmadığı için deneme şansım olmadı. 182 boy 90 kilo için kullanımda ergonomi ve zorluk seviyesi olarak ikisi arasında çok fark var mıdır? Yoksa hemen hemen yakın bir kullanıcı deneyimi sunar mı? Teşekkürler.

  • Merhaba sporsever,

   Öncelikle mesajın için teşekkürler!

   İkisi arasındaki zorluk seviyesi farkı önemli bir detay. Volanlar arasındaki fark performans için seviyeyi artırabilme seçeneği sunuyor. 520 modelimizin iskeleti daha geniş ve daha konforlu ama 1.82 cm boyuna sahip bir kullanıcı için çok hissedilir bir fark yaratmayacaktır. Daha uzun kişiler bu farkı hisseder. Bu durumda zorluk seviyesine göre karar vermen en doğrusu olur. Düşük volana sahip olan üründe ihtiyacını karşılayacak zorluk seviyesi varsa tercih edebilirsin. Daha zor bir ekipman ile performans çalışmak istiyorsan yüksek volanlı ürünümüzü tercih etmeni öneririz.

   Sağlıkla ve sporla kal!

 3. Merhabalar Eliptik bisiklet almayı düşünüyorum fakat manyetikli mi daha iyi mekanik limi Almalıyım bunu bilemiyorum Teşekkürler

  • Merhaba sporsever,

   Öncelikle mesajın için teşekkürler!

   Manyetik eliptik bisikletler daha uzun ömürlü ve daha sessiz çalışma özellikleri nedeniyle daha fazla tercih edilmekte. Mekanik eliptik bisikletler ise nispeten daha eski bir teknolojiye sahip olmakta ve ağırlık olarak manyetiklere göre daha ağırdırlar.

   Sağlıkla ve sporla kal!

 4. Merhaba! Ilk kez alıcam sizce hangı modeli almalıyım farklı ozellıklı hepsi boy1.60 evde kullanmak için alıcam kilo verme maçlı fiyatıuygun bir model onerirmisiniz

  • Merhaba sevgili sporsever,

   Mesajın için teşekkürler öncelikle. Domyos EL500 modelimiz için Mart ayının son haftasına doğru stoklarımızı kontrol etmeni öneririz.

   Sağlıkla ve sporla kal!

  • Merhaba sevgili sporsever,

   Mesajın için teşekkürler öncelikle. Mart ayının son haftasına doğru stoklarımızı kontrol etmeni öneririz.

   Sağlıkla ve sporla kal!

  • Merhaba sevgili sporsever,

   Mesajın için teşekkürler öncelikle. Mart ayının son haftasına doğru stoklarımızı kontrol etmeni öneririz.

   Sağlıkla ve sporla kal!

 5. Merhaba domyos el 100 ve el 120 arasındaki fark nedir acaba 75 kilo 156 boydayım evde kullanım icin alacağım hangisini önerirsiniz ? Ve elektriksiz olarak mı çalışıyorlar

  • Merhaba sporsever,

   Mesajın için teşekkürler!

   Tercihi yaparken boy ve kilodan ziyade beklentin, amacın ve spor prensibin önemli. Daha uzun vadeli bir performans artışı istiyorsan 120 modeli tavsiye ediyoruz.

   Her iki modelimiz de elektrikle çalışıyor.

   Sağlıkla ve sporla kal!

 6. Merhaba. 105 kiloyum ve 1.85 boyum var. Hangi eliptik bisikleti önerirsiniz. Birde bir kaç şikayet gördüm. Pedaldan ses geliyor. Ekran arıza yapıyor gibi ?

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.