Zaman ve mekan sorunu olmadan en kolay yapılabilen egzersizlerden biri olan yürüyüş, kış aylarında daha zor gibi görünse de uygun ekipmanlar ve aksesuarlarla daha konforlu bir hale getirilebiliyor. Soğuk havalarda yapılan yürüyüşler vücut direncinin artmasını sağlayarak vücudun bağışıklık sistemini destekliyor. Aynı zamanda enerji harcamasını artırarak kilo almayı engelliyor ve vücudun formda kalmasını sağlıyor. Tüm kasların çalışmasını sağlayan düzenli yürüyüşler ile başta kalp sağlığı olmak üzere tüm vücut sağlığının korunması mümkün oluyor. Siz de yeterli ekipmanlar ile yürüyüş yapmayı daha konforlu hale getirebilir ve egzersizlerinize soğuk kış günlerinde de devam ederek formunuzu koruyabilirsiniz.

Daha Konforlu Bir Egzersiz İçin Yürüyüş Ekipmanları

ayakkabilar
Yürüyüşün olmazsa olmazı ayakkabıdır değil mi? Yürüyüş ayakkabılarımıza göz at deriz 🙂 

Yürüyüş ekipmanları dendiğinde öncelikli olarak spor ayakkabı, eşofman takımı, tayt, sweatshirt gibi spor kıyafetleri akla geliyor. Soğuktan korunmak için yürüyüş sırasında kat kat kıyafetler yerine termal içlik gibi destekleyici parçalar ve polar kullanılarak tasarlanan ürünler ile soğuktan rahatça korunulabiliyor. Yürüyüş için özel olarak tasarlanan spor ayakkabılar, ayakların daha özgür hareket etmesini sağlamasının yanı sıra soğuk havalara karşı üstün bir koruma sağlıyor. Spor kıyafetleri ise esnek kumaşları ile hareket etme kabiliyetini artırıyor ve cildin nefes almasını sağlayan kumaş yapısı ile terlemeyi önlüyor. Zorlu hava koşullarına karşı dayanıklılığı artıran termal içlikler ise vücut ısısının dengelenmesine yardımcı oluyor. Kat kat giyinme zorunluluğunu ortadan kaldıran yürüyüş ekipmanları sayesinde soğuk hava spor yapmaya engel olmasını engelleyebilir ve kış mevsiminde spor yapmanın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Bere ve Eldivenlerle Soğuk Havaya Direnin

Tüm bere modellerimizi keşfet!

Kış aksesuarları ile birlikte anılan bere ve eldivenler,  soğuk havalarda yapılan yürüyüşlerin de vazgeçilmez tamamlayıcı kıyafetleri arasında yer alıyor. Alın ve kulak bölgesini koruyan bereler, su geçirmez özellikleri sayesinde yağışlı havalarda da yürüyüş yapmayı kolaylaştırıyor. Aynı zamanda modern bir görünüme sahip olan modeller, yürüyüş yaparken de şık görünmenize yardımcı oluyor. Kışı daha konforlu ve daha sıcak geçirmenizi sağlayan eldivenler ise elleri yumuşak bir şekilde karşılıyor ve yürüyüş boyunca ellerinizin sıcacık kalmasını sağlıyor. İçi yünlü, polar, deri, su geçirmez, örgü,  parmaklı ya da yarım parmaklı gibi birçok modele sahip olan eldivenlerden ihtiyacınıza uygun olanı seçerek ellerinizi soğuktan koruyabilirsiniz. Modern dünyanın en önemli problemlerinden biri olan hareketsizliğin üstesinden her mevsim yapabileceğiniz düzenli yürüyüşlerle gelebilirsiniz. Tek yapmanız gereken sizi sıcak ve rahat tutacak yürüyüş kıyafetlerini doğru bir biçimde seçmek ve yürüyüş aksesuarları ile kıyafetlerinizi tamamlamak.

Daha Rahat Yürüyüş Egzersizleri İçin Aksesuarlar

Gün boyunca daha dinamik ve daha enerjik hissetmenizi sağlayan spor, hayatın her alanında başarıyı yakalamanıza yardımcı oluyor. Kış aylarında yapılabilecek en kolay egzersizlerden biri olan yürüyüş yapmayı daha konforlu bir hale getirmek için yürüyüş aksesuarları kullanabilirsiniz. Egzersiz sırasında; cep telefonu, su şişesi, cüzdan, anahtar gibi kişisel eşyaların taşınmasını sağlayan spor çantalar yürüyüş aksesuarları arasında yer alıyor. Soğuk havada spor yapmayı daha rahat bir hale getiren çoraplar ve uzun saçlılar için bandanalar da spor yapmayı kolaylaştıran aksesuarların başını çekiyor. Bandanalar yürüyüş sırasında saçların yüze gelmesini önlemesinin yanı sıra şık bir görünüm kazandırıyor. Bunlara ek olarak boyun ve göğüs kısmının sıcak tutulmasını sağlayan şallar ve atkılar da yumuşak dokuları ile yürüyüş yapmayı daha keyifli hale getiriyor. Kompakt yapıya sahip özellikle polar yapıya sahip boyunluklar pratik kullanımları sayesinde sadece spor yaparken değil günlük yaşamda da rahatlıkla diğer spor giyim ürünleriyle kombinlenebiliyor.