Kişiliğe ve mizaca etkisi olduğuna inanılan burçlar, bu özellikleriyle hayatınızın pek çok alanında sizi etkileyebilir. Sahip olduğunuz burcu yöneten gezegen ve niteliklerini belirleyen element, karakterinizin oluşmasında rol oynayabilir. Bu da burçların, yaşamınızın her anında size etki ettiği anlamına gelir.

Aşktan meslek hayatına ve kıyafet, aksesuar seçimine kadar pek çok konuda görüşlerini aldığınız astrolojiyi spora başlamadan önce de kullanabilirsiniz. Hem vücudunuzun güçlenmesi gereken bölgeleri hakkında bilgi sahibi olup hem de keyif alacağınız aktiviteleri öğrenebilirsiniz. Burcunuza en uygun sporları keşfederek keyifle ve başarılı bir şekilde yapabileceğiniz sporlar hakkında fikir edinmek için yazımızı mutlaka okuyun!

Adrenalin Tutkunu Yay Burcunun Favorisi Olacak Sporlar

Jüpiter’in etkisiyle genel olarak mutlu ve iyimser bir yapıya sahip olan yay burcu özellikleri arasında; meraklı, cesur, maceraperest ve heyecanlı olmaları yer alır. Ayrıca hızlı, hırslı ve güçlü bir yapıları vardır. Kazanmayı severler. Ateş elementinin etkisiyle canlı ve aktiflerdir. Bu nedenle doğayla iç içe ve hareketli sporlar oldukça ilgilerini çekecektir.

 

Seyahat etmeyi de seven yaylar; dağcılık, kürek, okçuluk, binicilik, rafting, kayak gibi hem farklı yerler keşfedecekleri hem de yepyeni maceralara atılacakları sporlardan keyif alabilirler. Doğayı keşfetmelerine olanak tanıyacak kampçılık da yayları mutlu edebilir. Engebeli arazilerde yapılan, zorlayıcı parkurlarda gerçekleşen hiking ve trekking aktiviteleri yayları tatmin edecektir.

Denge konusunda da oldukça kabiliyetli olan yaylar; buz pateni, bowling, paten ve kaykay gibi sporları da layıkıyla yerine getirecektir. Yoga, pilates gibi kapalı mekanlarda yapılan ya da yürüyüş gibi biraz daha sakin ve düşük ritimli sporlar ise çok çabuk sıkılan yaylar için uygun olmayan seçenekler arasındadır. Ancak zumba, Tae Bo gibi ritmi düşmeyen, enerjisi yüksek salon sporlarını tercih edebilirler.

Yönetme ve öğretme gücü yüksek yaylar, antrenör ya da takım kaptanı olmak için uygun bir yapıya sahiptir. Takım oyunlarını yönetmekte başarılıdırlar. Bu da pek çok aktiviteyi hakkıyla yerine getirebileceklerini gösterir.

Spor yaparken, kalça başta olmak üzere, daha hassas olan eklemlerini ve kemiklerini güçlendirmeyi amaçlamaları sağlıklı bir seçim olacaktır.

İnatçı ve Rekabetçi Oğlak Burcu için En Uygun Sporlar

Oğlaklar, Satürn’ün etkilerini hisseder. Bu gezegenin bünyelerine kattığı en özel durumlardan biri dayanıklılıktır. Tıpkı isimlerini taşıdıkları oğlaklar kadar inatçı ve dayanıklı olmaları, en belirgin oğlak burcu özelliklerine sahip olduklarının kanıtı niteliğindedir. Disiplinli yapıları sayesinde tüm spor türlerinde başarılı olabilirler. Ancak onların ilgisini genellikle rutinlerini ve hedeflerini kendilerinin belirledikleri koşu ve yürüyüş gibi sporlar çeker.

Ağırlık kaldırmak, jimnastik yapmak da yine bu burçta yer alanlar için oldukça uygundur. Başkalarıyla yarıştıkları ya da takım halinde mücadele ettikleri spor çeşitleri, kaybettikleri zaman kolayca motivasyonu düşen oğlakları mutsuz edebilir. Yine de bu türlerde başarısız olacakları anlamına gelmez.

Tüm bunların yanında elementi toprak olan ve dolayısıyla toprağa, doğaya, hatta tırmanmaya da düşkün olan oğlaklar; dağcılık, kamp, golf, trekking, hiking gibi sporları çok sevecektir. Kaşif ve doğasever oğlakları ellerinde teleskopik yürüyüş batonu, kendi çizdikleri uzun bir yürüyüş rotasında, mutlu ve huzurlu bir şekilde trekking ya da hiking yaparken görebilirsiniz. Enerjik ve her zaman hareket halinde olan oğlaklar, engebeli arazilerde yapılan arazi sporlarını da kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

Oğlakların vücutlarında en hassas olduğu yerler kemikleridir. Özellikle dizlerini zorlamaktan kaçınmaları, kemiklerini güçlendirecek seçimler yapmaları çok daha uygun olacaktır.

Yay ve oğlak burcundaysanız size en uygun spor çeşitlerini değerlendirip ekipmanlarınızı ve kıyafetlerinizi hazırlayın! Hem vücudunuzu hem de zihninizi zinde tutacak seçenekler arasından seçiminizi yapıp hemen harekete geçin!