Yünü andıran ve sentetik yapısıyla çok yönlü kullanım sunan polar, tekstil endüstrisinde en çok kullanılan kumaşlardan biridir. Poların ana faydası, vücut ısısını yakalama ve sıcaklığı sürdürme etkinliğidir. Ayrıca çok dayanıklıdır çünkü sentetik liflerden yapılmıştır. Bu da polar kıyafetlerinizi en zorlu maceralarda konforlu ve uzun süreli kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Polar Giyimin Avantajları Nelerdir?

hik2

 

Polar, sıcak tutması ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra hafif ve neme dayanıklı yapısı ile spor kıyafetler için ideal bir malzemedir. Dayanıklı, yumuşak ve çevre dostu bir seçenek arıyorsanız, polar giyim mükemmel bir seçimdir. Kumaşın nefes alabilen yapısı nemi vücuttan uzaklaştırır ve kuru kalmayı sağlar. Yünü andıran kısa havlı kumaş, vücutla temas ettiğinde vücut sıcaklığını arttırır ve bu da özellikle kışlık spor kıyafetlerde poları iyi bir alternatif haline getirir. Polar her giyim kategorileri için kullanılabilir. Atkı, bere, boyunluk, eldiven, battaniye ve çorap gibi sayısız aksesuarda da polar kullanıldığını görebilirsiniz.

Kayak ve Kış Sporları 

Polar spor kıyafetleri çeşitli stillere ve özelliklere sahiptir. Özellikle kayak gibi kış sporları için üretilen polar kıyafetlerde, soğuğa karşı ek bir savunma sağlayan özel malzeme teknolojileri kullanılır. Polar kumaş türlerinde ısı yalıtımı ağırlığa göre farklılık gösterir ve 100 ila 300 gsm arasında değişen ağırlık skalasında değerlendirilir. Kış sporları için üretilen polar kıyafetler ve aksesuar genellikle 300 gsm ve üzeri ağırlığa sahip polardan üretilir.  Ağır polar kıyafetlerin esnekliği az olmakla birlikte, yatılım yetenekleri çok yüksektir. Polar kar kıyafetleri, soğuk havalarda güçlü ve koruyucu bir dış katman oluşturur. Donma sıcaklıkları ve sert rüzgarlar söz konusu olduğunda vücut ısısını yalıtmak için mükemmeldir. Ayrıca kolay katmanlama ve rahat kullanımı ile tüm kış sporları için konforlu bir kullanım sunar.

Hiking, Trekking, Backpacking ve Dağcılık

hik
Polar modellerimiz için tıklayın!

 

Sıcaklık, kuruluk ve en önemlisi rahatlık sağlamak için tasarlanmış polar kıyafetler, açık hava aktiviteleri sırasında ihtiyacınız olan konforu ve korumayı sağlayabilir. Polar, inanılmaz derecede hafiftir. Böylece küçük çantalara ve sırt çantalarına kolayca sığabilir ve extra yüke neden olmadan kolayca taşınabilir. Hiking, trekking, backpacking ve dağcılık aktiviteleri için çok yönlü bir kullanım sunan polar mont, pantolon ve aksesuar seçenekleri, yüksek verimli ısı yalıtımları sayesinde düşük hava sıcaklıklarında vücudu sıcak tutarken; nefes alabilen yapısı sayesinde terlemeyi önlemeye yardımcı olur. Ani ve şiddetli bir yağmur yağmura yakalanırsanız ıslaklık konusunda endişelenmeniz gerekmez; polar ceketiniz hafif yapısı sayesinde çok çabuk kurur.

Koşu ve Diğer Açık Hava Sporları

kos

Koşucular ve dışarıda antrenman yapan sporcular için rüzgârın sert etkilerinden korunmak ve vücudu kuru tutmak önemlidir. Fermuarlı polar ceketler koşu için ideal bir seçimdir. Bununla birlikte, koşarken veya yürüyüş sırasında en hafif polar tasarımları tercih edilmelidir. Polar kıyafetler, soğuk günlerde vücuda hafif bir sıcaklık katmanı sağlarken; rüzgâra karşı da koruma sağlar. Sabah koşularınız için ekstra bir katman arıyorsanız, kolay manevra kabiliyeti sağlayan, terlemeyi azaltan, hafif ve kapüşonlu polar yelek seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Vazgeçilmez eşyalarınızı taşımak için gizli kargo cepleri ya da rüzgardan korunmak için bilek ve boyundan ayarlanabilir çekme iplerine sahip polar kıyafetlerle performansınızı artırabilirsiniz.

Yaban Hayatı ve Avcılık

Avcılık için tasarlanan polar ceketler, olağanüstü dayanıklılık ve mükemmel yalıtımın yanı sıra uzun süreli kullanım rahatlığı sunmak için en uygun malzeme karışımları ile üretilir. Polar av kıyafetleri, sıcaklık, dayanıklılık ve nefes alma gibi performans özelliklerinin yanı sıra dahili depolama seçenekleriyle de öne çıkar. Av kıyafetleri açık hava aktivitelerini tüm yıl boyunca konforlu bir şekilde sürdürebilmek ve fişek vb. gerekli donanımları kolayca taşıyabilmek için genellikle büyük ve kullanışlı ceplere sahiptir.