Özellikle Avrupa’da uzun yıllardır kullanımda olan, ancak ülkemizde 2019 itibariyle plastik poşetlerin ücretli olmasından dolayı kullanımı yaygınlaşan bez çantalar, doğa dostu yapılarıyla biliniyor. Doğada çözünmesi yüz yıllar alabilen plastik poşetler, yarınlarımızı kirletmeye devam ediyor. Ortalama 15 dakika kullandığımız poşetler, çevreye yüzlerce yıl zarar veriyor. Tüm canlıların evi olan doğada, insanoğlunun yarattığı en büyük kirlilik kaynaklarından birisi olan plastik poşet kullanımı, ülkemizde son dönemde engellenmeye çalışılıyor. Alternatif olarak hem daha uzun ömre hem de estetik tasarımlara sahip bez çanta modelleri, doğaseverlerin her alışverişinde yanlarında oluyor.

Doğayı Korumak İçin Değişime Kendinizden Başlayın!

Kişisel olarak düşünüldüğünde küçük gelen bu adım, her gün milyonlarca kişinin alışverişte plastik poşet kullandığı düşünüldüğünde, büyük bir doğa temizliği anlamına geliyor. Sembolik poşet ücretleri ile çevre dostu bu harekete destek sağlamaya çalışan firmaların başında Decathlon geliyor. Decathlon, birbirinden estetik, ekolojik ve doğa dostu bez çanta ürünleri ile gelecek nesillere temiz yarınlar bırakmak isteyen herkesin yanında oluyor. Kısa süreli ve tek seferlik kullanıma sahip doğa düşmanı plastik torbaların aksine, uzun süre kullanılabilen ve çok daha sağlam bir yapıya sahip doğa dostu çanta modelleri, günlük alışverişlerinizde tüm eşyaları rahatlıkla taşıyabilmenize yardımcı oluyor. Ayrıca sade ve estetik görünümleri sayesinde size şıklık da katan bu çantalar, kolay temizlenebilen yapıları sayesinde her kullanımda hijyenik kalmayı başarıyor.

Ücretli Poşetler Sayesinde Doğa Kirliliği Azalacak

Avrupa, uzun yıllardır plastik poşet kullanımının azalması için çalışıyor. Ülkemizde 2019 itibariyle devreye giren ücretli poşet kuralı bu konuda atılan en etkili adımlardan biri. Böylece ortalama kullanım ömrü yalnızca 15 dakika olan ancak doğada yüzlerce yıl çözülmeyen plastik poşetler yerine, çok daha uzun ömürlü olan ve doğada çok daha kolay çözülebilen bez çantaların kullanımının yaygınlaşması hedefleniyor. Danimarka’da kişi başına düşen yıllık plastik poşet kullanımı “4” iken, ülkemizde bu sayı yüzleri geçiyor. Doğayı korumanın yüzlerce yolundan sadece birisi olan bez torba kullanımı, Decathlon’un doğa dostu bez çantaları ile çok daha estetik bir hal kazanıyor.

Fonksiyonel ve Estetik Bez Çantalar Her An Yanınızda 

Decathlon’un bez çantaları, fonksiyonel kullanımlarının yanı sıra estetik görünümleri ile de beğeni topluyor. Alışverişlerinizin vazgeçilmezi olacak bu çantalar, hava alan yapıları sayesinde koku yapmıyor ve kolaylıkla temizlenebiliyor. Tekrar tekrar kullanılabilen bu çantalar, ergonomik tasarımları sayesinde alışverişlerinizde birçok ürünü rahatlıkla taşıyabiliyor. Ayrıca diğer bez çantalara göre su geçirmezliği daha yüksek olan Decathlon bez çantalar, dört mevsim rahatlıkla kullanılabiliyor. Plastik poşetlere her seferinde para vermek zorunda kalmamak ve gezegenimizin geleceğine katkıda bulunmak için Decathlon bez çantaları her an yanınızda taşıyabilirsiniz.

*Yeni bez çantamız, yeni modeli, yeni ebatları ve yeni fiyatıyla Ocak 2019 sonunda stoklarımıza girecektir!

Sporla kalın!