Uzmanlar tüm çocukların, günde en az bir saat kadar fiziksel açıdan aktif olmasını öneriyor. Çocuğunuzun aktif olması için onu cesaretlendirerek, yapmaktan haz alacağı aktiviteyi bulması için yardımcı olabilirsiniz. Çocukluk çağında fiziksel açıdan aktif olan bireyler ileri yaşlarda daha mutlu, sağlıklı ve huzurlu oluyor. Aile bireyleri tarafından aktif olmaya yönlendirilen çocuklar, dünyayı ve kendisini akranlarına kıyasla daha kolay şekilde tanıyor.

Çocuğunuzla Birlikte Bisiklet Sürerek Temiz Havanın Tadını Çıkarın

ara

Çocukların hatırı sayılır bir kısmı bisiklet sürmeyi seviyor. Küçük yaşlardan itibaren gereken güvenlik önlemlerini alarak onları bisiklet sürmeye götürebilirsiniz. Uzmanlar son derece keyifli olan bu aktivitenin, çocukların fiziki yönden gelişimine katkı sağladığını belirtiyor. Eğer siz de sömestir tatilinde evde tıkılıp kalmak istemiyorsanız, bu fikri değerlendirebilirsiniz.

Çocuğunuzla Balık Tutmanın Keyfini Yaşayın

Balık tutmak, ailece yapılabilen bir aktivite olduğu için aile bağlarınızı güçlendirmenizi de sağlıyor. Ailece balık tutmayı bir aktivite haline getirebilir ve sömestir tatili bittikten sonra bile aile pikniklerinde balık tutarak bunu bir hobi haline dönüştürebilirsiniz. Kısa süre içerisinde birlikte balık tutmanın çocuğunuz için en keyifli anılardan biri haline geldiğini gözlemleyebilirsiniz.

Çocuğunuzla Kısa Doğa Yürüyüşlerine Çıkın

Eğer piknik yapmak için ya da balık tutmak için elverişli bir yerde yaşamıyorsanız, küçük doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Parkta yapacağınız küçük yürüyüşler ve esneme hareketleri çocuğunuzun beden kabiliyetlerini geliştirmesine yardımcı oluyor. Gün içerisinde ve özellikle güneşli havalarda yapılan doğa yürüyüşleri çocukların daha kaliteli bir gece uykusu uyumasını sağlıyor. Yapacağınız bu yürüyüşleri fotoğraflayarak yaşadığınız keyifli anları ölümsüz hale getirebilirsiniz.

Çocuğunuzla Birlikte Uçurtma Uçurma Heyecanını Yaşayın

Artık pek sık rastlayamadığımız bu güzel aktiviteyi yarıyıl tatili sayesinde canlandırabilirsiniz. Çocuğunuzla beraber yapabileceğiniz bu eğlenceli ve heyecanlı aktivite açık alanda ferah bir nefes almanızı sağlıyor. Uçurtmalarınızı hazırladıktan sonra küçük yarışmalar yaparak gününüze ayrı bir neşe de katabilirsiniz.

Basketbol Sayesinde Hem Spor Yapın Hem de Eğlenceli Anlar Yaşayın

bas2
Basketbol ürünlerimiz için tılayın!

Basketbolseverler için sömestir tatili, spor, eğlence ve heyecan anlamına geliyor. Çünkü basketbol oynamak ve aktif bir gün geçirmek için bir basketbol topu ve pota yeterli. Boş ve geniş bir alana ya da uygun olan herhangi yere takılacak basit, kullanışlı ve portatif bir pota eğlencenin fitilini ateşleyebilir. Ebeveynler ve çocukların birlikte spor yapması, uzmanlar tarafından da sıklıkla tavsiye ediliyor. Günümüzde ise birçok mahallede ve parkta basketbol sahaları yer alıyor. Bu alanlarda rahatlıkla antrenman ya da maç yapabilirsiniz. Ortak kullanıma açık olan basketbol sahaları, sahayı birlikte kullanan çocuk ve yetişkinlerin sosyalleşmesine de destek oluyor. Sömestir tatil planları arasına çocuklarınıza basketbol öğretmek ya da birlikte bir kaç saat basketbol oynamak fikrini ekleyerek tatilde daha aktif olabilirsiniz. Bu, siz büyükler için de eğlenceli olacaktır.

Voleybol Oynayarak Tatilinize Hareket Katın

vol
Voleybol ürünlerimiz için tıklayın!

Voleybol oynamak; açık havada vakit geçirmeyi, sahilde yürüyüş yapmayı, pikniğe gitmeyi ya da en basitinden bahçede oynamayı sevenler için canlandırıcı bir aktivite alternatifi olarak anılıyor. Voleybol oynamak için uygun sertlikte bir topa ve rahat kıyafetlere sahip olmanız yeterli. Eğer voleybol oynamayı daha profesyonel bir hale getirmek istiyorsanız portatif bir voleybol filesi alarak oyunlarınıza daha fazla heyecan katabilirsiniz. Yağışlı olmayan havalarda rahat kıyafetler giyerek iki kişi ya da daha fazla kişi ile oynayabileceğiniz bu heyecanlı oyun çocuğunuzun kas ve iskelet sisteminin gelişmesine de yardımcı oluyor. Şubat tatilini aktif geçirmek isteyen ailelerin rahatlıkla tercih edebileceği bu aktiviteyi çocuklar da çok seviyor.