Günlük yaşamla aranızdaki uyum en çok da üzerinizdeki kıyafetlerin, içinde bulunduğunuz hava koşuluyla arasındaki uyuma bağlıdır. İster bir yaz gününde bisikletinizin üzerinde ya da bir yürüyüş rotasında olun, ister Ocak ayında bir dağın tepesinde ya da kayak pistinde, üzerinizde doğru seçilmiş kıyafetler yoksa anın tadını çıkarmanız giderek zorlaşır. Özellikle de eksi derecelerle yüzleşmek zorunda olduğunuz kış mevsimi, doğru ekipman seçimi yapılmadığı takdirde diğer mevsimlere göre daha acımasız olabilir. Kış sizin için karlı bölgelerde olabildiğince çok bulunup beyazın verdiği huzurun keyfini yaşamak anlamına geliyorsa, keyfinize eşlik edebilecek en dost ekipmanlardan biri karda yürüyüş montu olmalıdır. Karlı ve soğuk havalar için özel olarak tasarlanan, vücudunuzu eksi 20 dereceye kadar koruma altına alan, su geçirmez ve sıcak tutan kar montu modelleri, diğer kış montlarının aksine siz beyazın keyfini çıkarırken koruyucunuz olur.

Soğuğa Karşı Çelik Kalkan: Kar Montu Modelleri

İki saat süren sağanak yağışlara karşı dayanıklılığı test edilen kar montu modelleri kışın kara bulutların üzerinizde oynayabileceği senaryolara karşı size mükemmel koruma sağlar. Başınızı saran astarlı kapüşonu üzerinize yağabilecek kartoplarına karşı kalkan olurken yumuşacık polar astarlı iç ve dış cepler ellerinize güvenli bir alan oluşturur.

Quechua SH100 X-Warm Mont – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Fırtınaya karşı koruyan, çıkarılabilir sentetik kürk kapüşona ve yüksek yakaya sahip olan kışlık mont modellerini tercih ederseniz, her türlü hava koşulu için kendinizi korumuş olursunuz. Yapılan deneylerde 2000 mm’lik su tarafından uygulanan basınca karşı dayanıklılığı kanıtlanmış yürüyüş montu modelleri su sızdırmaz dikişleriyle de kupkuru bir yürüyüş deneyimi sunar. Gövdede ve kollarda bulunan çift katmanlı dolgu ısı yalıtımını maksimum düzeyde sağlar, sırt bölgesinde bulunan polar kısım arkanızdan esebilecek sert rüzgarlar için koruyucudur. Bu gibi teknik özelliklere sahip montlarla karda, keyfiniz hiç bozulmadan saatlerce yürüyebilirsiniz.

Kadın, Erkek ve Çocuk İçin Fonksiyonel: Kışlık Mont Modelleri

%100 geri dönüştürülmüş elyaf dolgu ile ekolojik şekilde tasarlanmış olan yürüyüş montu modelleri sağlığınızı korumakla beraber çevreye duyarlılığıyla da tercih edilir. Kışlık mont çeşitleri geniş iç hacme sahip olup içerisine polar bir üst giyilebilmesine olanak tanırlar. Elastik kordon ve stoper ile ayarlanabilen etek ucu, montun alt bölgesinden içeri soğuk hava girmesini önler. Kadın kar montu modelleri vücuda oturan feminen kesimleriyle estetik bir görünüm sunarken, beldeki sıkma ipleri bel bölgesinin daha estetik görünmesini sağlar. Karda yürüyüş montu modelleri soğuk havalarda hobi amaçlı yürüyüş yapan çocuklar için de özel olarak tasarlanmıştır. Bu amaçla tasarlanan modellerden biri de farklı renklerde sunulan polarlardır. Poların dokusu, hayvan kürkü görevini üstlenerek, kumaşa uygulanan fırçalama işlemi sayesinde havayı hapseder ve çocuğunuzun kar keyfini doyasıya yaşamasına olanak sağlar. Hava ile yalıtım sağlayan polar, dokusundan ötürü kazandığı hacim sayesinde doğal bir yalıtım özelliği sunar. Polyester dokumalı bileşen, montun kolay kurumasını sağlarken entegre fermuar aynı zamanda kolay giyilip çıkarılmasına imkan tanır. Mont üzerindeki dikişler, yapıştırılmış su geçirmez bantlar sayesinde suya dayanıklıdır; böylece suyun ipliklerden veya dikiş deliklerinden içeri sızması engellenmiş olur.

Kar montu modellerimiz için hemen tıkla!

Aşınma ve sürtünmelere karşı da oldukça dayanıklı olan, polar montlar zaman içinde tüylenme yapmaz, kumaşın boyası akmaz, sık yapılan yıkamalar kumaşın dokusuna ya da kalınlığına zarar vermez. Soğuğun ve beyazın keyfini vücut ısınızdan ödün vermeden yaşatan karda yürüyüş montu modellerinin bakımı da son derece kolaydır. Özel sprey ve sıvı bakım ürünleriyle kullanım ömürlerini arttırabileceğiniz bu modellerin su geçirmez özelliklerini de böylece muhafaza etmiş olacaksınız.

Sağlıkla ve sporla kal!