Dağcılık/tırmanış markamız Simond, 2019 yılında da birbirinden iddialı ve teknik ürünlerle kullanıcılarını bekliyor olacak. Gelin hep beraber yeni ürünlere göz gezdirelim.

2019 Simond Ürün Kataloğuna ulaşmak için tıklayın!

EDGE KAYA TIRMANIŞ AYAKKABISI

«Edge Lacets ayakkabıyı çoğunlukla spor tırmanışta ve arada salon ve boulderda kullanıyorum. Mikro basamaklardaki hassasiyetinden son derece memnunum. Bağcıklı olması sayesinde çok teknik rotalarda kullanabiliyorum. Agresif yapısı basamaklardan en iyi gücü almamı sağlıyor. Görece yumuşak yapısı sayesinde salondaki dinamik hamleler için ideal. Son olarak topuk kısmı ayağa çok iyi oturuyor, rotalarda topuk takmakta çok iyi performans alabiliyorum.» Caroline Minvielle, UIAA X, Team Simond

sim2sim Agresif yapısı sayesinde mikro tutamaklarda daha iyi tutuş ve maksimum performans sağlar.
sim3sim4 Vibram XS tabanı, kaya yüzeyine en iyi şekilde tutunur. Asimetrik taban ile yüzeyden daha fazla tutuş ve güç alabilirsiniz.
sim5sim 6 Bağcıklı yapısı, ayakkabının ayağınızı dilediğiniz şekilde sarmasını sağlar.

EDGE TIRMANIŞ KEMERİ

“Hafiflik, hareket özgürlüğü, sürtünmeye karşı dayanım, uygun fiyat, şık görünüş; işte bütün projelerimde bana eşlik edecek kemerden beklediğim her şey. Nice, Gorges du Loup’da bulunan 9a (UIAA XI) dereceli “TripTikTonic” rotasını denerken bütün bu özellikleri bu kemerle buldum. Tüm kemerlerimi parçalayana kadar kullanırım, şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki bence bu kemerin şüphesiz en iyi özelliği dayanıklı yapısı.” Benjamin Guigonnet, Nuptse Güney Yüzü Çıkışıyla 2018 Piolet d’Or (Altın kazma) ödüllü, Team Simond

kemer XS bedende yalnızca 265 gram olan bu performans odaklı tırmanış kemeri; “confort frame” tasarımı sayesinde projelerinize çalışırken rahatsız etmez, esnek bacak kolonu ile hareketlerinizi asla kısıtlamaz ve malzemesiyle sizi asla yarı yolda bırakmaz.

 BELAYER GÖZLÜK,

Simond emniyetçi gözlüğü hafif olmasının yanında sağlam da. Ayarlanabilir kayışı yüze daha iyi oturmasını sağlıyor.  Çok geniş bir görüş açısı var (diğer markalardan daha iyi). İnanılmaz bir fiyat performans ürünü.”

Olivier (2 – 8 hafta kullanım)
Puanlama: 5/5

Hafif, rahat, prizmalar gerçekten net bir görüntü veriyor, yükselen partnerinizi daha iyi görebilmeniz için küçük bir yakınlaştırma faktörü var. Tasarımı sayesinde başınızı oynatmadan gözlüğün altından baktığınızda kemeri ve ayağınızın etrafındakileri görebiliyorsunuz. Bu özelliği çok sevdim. Tek dezavantajı kask ile kullanırken kayışını çıkartmanın daha rahat olması.”

Vlad ( 2 – 8 hafta kullanım)
Puanlama: 5/5

simsim1 3,4 cm genişliğinde prizma camları sayesinde panoramik görüş sağlar. BK7 prizma sayesinde mükemmel görüş kalitesini yakalarsınız.
sim3sim4 Kabı kemere karabina ile takılabilir. Termoform plastik yapısı sayesinde gözlük çizilmelere ve kırılmalara karşı korunur.
sim5sim5 Burun kısmındaki lastik parça, gözlüğü uzun süre acı çekmeden rahatça takmanızı sağlar.  Gözlük ipi hem gözlüğün iyi oturmasına destek olur hem düşmesini engeller.

 

CHALK BARRIER TOZ TORBASI

“Süper bir toz torbası. Indoor tırmanışın yanında outdoor tırmanış için de uygun. Magnezyumun dağılmasını engelliyor. Esnek kayışı çantanın sabit bir pozisyonda kalmasını sağlıyor.”

Clement ( 7 – 12 ay kullanım)
Puanlama: 5/5

Elastik kayışı çok rahat ve membranı tozun dışarı çıkmasını engellerken eli içeri sokarken rahatsız etmiyor. Benim için mükemmel.

David José (2 – 8 Hafta kullanım)
Puanlama: 5/5

sim Toz torbasının ağzındaki membran sayesinde magnezyumun dökülmesini yarı yarıya engeller.
sim1 Esnek kayışı sayesinde vücuda oturur, rahatsız etmez ve hareket etmez. Klips sayesinde kolayça takılıp çıkartılır.
s,m3 Sıkma ipi sayesinde ağzı kolayca açılıp kapanır. Fırça takma yeri bulunur.

 ROCKBAG

Rockbag’i çok sevdim. 35 litre olarak gçeiyor fakat diğer 35 litrelik çantalara göre çok daha büyük gibi. Güzel ek parçalara ve malzemeye sahip. Minimalist tasarımını sevdim; 1 büyük 35 litrelik bölme, 2 iç fermuarlı göz ve 2 dış göz. Mükemmel bir çanta. Negatif olarak mı? Sözünü etmeye değecek bir şey yok.”

David ( 7 – 12 ay kullanım)
Puanlama: 5/5

35 litre mi? Bana 50 gibi geldi! Tırmanış bahçelerinde ihtiyacınız olan her şeyi sığdırabiliyorsunuz: 70 metre ip, ekspress setler, friendler, takozlar, ayakkabı, kemer, kask ve hatta kıyafet. Buna rağmen hala tam dolu değil! Ekstra uzun fermuarı sayesinde geniş açılması malzemelere kolayca ulaşmamızı sağlıyor. Çanta sabit duruyor ve düşmüyor veya çökmüyor. Henüz denemedim fakat ip çantası olarak bile kullanılabilir. İç ceplere çanta tamamen açık olsa bile ulaşılabiliyor. Çantanın alt kısmı oldukça sağlam gibi görünüyor. Sırt çantası olarak kullanılırken, yan kısımların da güçlendirilmiş olması şaşırtıcı ve iyi. Bravo! Çok pahalı bir piyasada, hepsi bir arada bir ürün için bu fiyat mükemmel!

Uschi ( 1 hafta kullanım)
Puanlama: 5/5

simsim1 Yapısı sayesinde ip kovası, sırt çantası ve el çantası olarak kullanılabilir.
sim2sim3 Kullanılan malzemeler kayaya sürtmeye dayanıklı olarak seçimiştir.
sim5sim4 Geniş fermuarı sayesinde tamamen açılır. Magnezyum cebi, aksesuar cebi, 2 topo ve cep telefonu cebi bulunur.