İlkbahar ekinoksu 21 Mart’ta yaşanırken bu tarih aynı zamanda baharın da müjdeleyicisi olarak bilinir. Bahar ile birlikte insan vücudu da tazelenmek ve yenilenmek ister. Astroloji ise bu doğa olaylarına bağlı olarak burçlara göre en uygun spor dallarını belirlemeye yardımcı oluyor. Astrolojiye ilginiz olsa da olmasa da gezegen kombinasyonlarının 2019 ekinoks tarihinde burcunuza spor alanında nasıl bir yol haritası çizdiğiniz öğrenmek isteyeceksiniz. İşte bahar ekinoksunda burç burç alternatif spor seçenekleri.

Koçlar, Zorlu Sporlara Ne Dersiniz?

2019 bahar ekinoksu, başarıyı şansa bırakmayan özellikleri ile bilinen koç burçları için açık hava sporlarını tavsiye ediyor. Özellikle bisiklete binmek gibi aktiviteler baharı karşılarken koçların enerjisine enerji katıyor. Heyecanı seven burçlar bahar döneminde aikido gibi sporlara da bir şans verebilir.

Duygusal ve Israrcı Boğalar

Doğa uyanırken bahar ekinoksu, duygusal fakat sabırlı özellikleri ile öne çıkan boğalar için gezegenler yogayı işaret ediyor. Arınmak ve kış boyunca yaşadıkları stresten bir an önce kurtulmak için boğalar, dingin bir spor olan yogayı tercih edebilir.

Monotonluktan Uzak Duran İkizler

Durağan bir hayata tahammülü olmayan ikizler, yalnız kalmaktan da keyif almadıkları için gece gündüz eşitliği olan bahar ekinoksunda grup sporlarına başlayabilir. Aynı şeyleri yapmaktan hoşlanmayan ve geçtiğimiz yıl zorlu bir dönem geçiren ikizler, tüm vücudu çalıştıran özelliği ile fitness egzersizlerini tercih edebilir.

Duygusal Ama Orijinal Yengeçler

Duygusal yönleri ile dikkat çeken yengeçler, farklı olmayı severken doğa ile baş başa olmaktan da keyif alır. Orijinal özelliklere sahip yengeçlere 2019 ekinoksu daha çok doğa yürüyüşlerini ve dağcılık sporlarını tavsiye ediyor.

Savaşçı Özelliklere Sahip Aslanlar

Liderlik vasfı yüksek olan aslan burçları bu yıl özellikle tutulma dönemlerinde zorluk yaşadıkları için biriktirdikleri enerjiyi atmalarını sağlayacak spor dallarına yönelebilirler. Bahar ekinoksu, aslanlara kürek ve yelkenli gibi zorlayıcı sporlara yönel diyor.

Hayatın Temposunu Belirleyen Başaklar

Günlük hayatta kontrolden hoşlanan başaklar, bahar ayından itibaren kendilerini yormayan ve ritmi kendilerinin belirleyeceği koşu gibi sporlara bir şans verebilir. Titiz yapıları açık hava sporlarından golfte de bu yıl başarıyı getirebilir.

Denge Sporlarında Terazi Farkı

İlkbahar ekinoksu, terazi burçları için daha da uyumlu bir yapıyı vurgularken gezegenlerin oluşturduğu açı, spor alanında özellikle takım ruhuna sahip seçeneklere yönelmesi gerektiğini gösteriyor. Basketbol ya da futbol alternatifler arasında.

Sonuna Kadar Giden Akrepler

Bahar ekinoksu ile kafasına koyduğunu yapmakta kararlı olan akrepler için en ideal spor dalları arasında uzun mesafe koşu ve yüzme yer alıyor. İnatçı özellikleri bu yıl ön planda olacağı için akrepler kendilerini zorlayan spor dallarını da tercih edebilirler.

Enerjin Tavan Yapsın Yay

Yılın her dönemi enerjik özelliğini koruyan yaylar, son iki yıldır zorlu bir süreçten geçerken baharın gelişi ile daha şanslı bir döngüye giriyor. Ekinoks, yayalar için durma koş diyor.

Disiplin Sporları ve Oğlaklar

Hayatı kurallarına göre yaşayan oğlaklar, disiplin gerektiren sporlara bahar döneminde yönelebilir. Pilates bu sporların başında geliyor.

Kovalar Tempoyu Düşürmeyin

Ekinoks dönemi, kovalara daha çok enerji katacak. Tüm yıl boyunca içinizde biriktirdikleri enerjiyi aerobik ya da jimnastik yaparak atabilir ve vücutlarını zinde tutabilirler.

Balıklar Sakinleşme Zamanı

Hareketli bir kış döneminden sonra balık burçları biraz sakinlik ve huzur arıyor. Gece gündüz eşitliğinin olduğu 21 Mart tarihi ise balıklar için dinginliği getirecek meditasyon ya da yoga gibi sporları işaret ediyor.

Gezegenler ve burçlar; size yol gösteren bir harita niteliğindedir. Bu haritayı doğru okuyup vücudunuzu zinde tutmak, enerjinizi korumak ise sadece sizin elinizde.