İlk kez 1896 Yaz Olimpiyat oyunlarına dahil olarak olimpik bir spor dalı haline gelen tenis sporu çok basit olarak anlatımıyla; bir tenis raketi yardımıyla topa ortadaki fileyi geçirerek rakibin sahasına ulaştırmaktan ibaret olsa da, yanlış malzeme kullanımı nedeniyle başarısız olmanız, hatta sakatlanmanız mümkün olabilir. Tekli veya çiftli olarak her yaşta oynanabilen tenis oyunları için size gerekli olan uygun bir kort, tenis raketi, top ve tenis ayakkabısıdır.

Bilhassa raket seçimi oldukça teknik bir konu olmakla beraber başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için tenis geleceklerini etkileyebilecek potansiyele sahiptir. Tenis raketleri başlangıç, orta ve ileri seviye olmak üzere 3 gruba ayrılır. Tenis malzemeleri satan her yerden edinebileceğiniz raketleri seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç farklı nokta bulunuyor. Bu noktalar; raketin kafa büyüklüğü, ağırlığı, kordaj sıklığı, denge noktası ve grip ölçüsü olarak sıralanıyor. Özelliklerine göre tenis raket fiyatları da değişiklik gösteriyor.

Tenis sporu markamız Artengo’nun yeni raket modeli TR 160 Graph ile tenis sporuna oldukça başarılı bir giriş yapabilir ve geleceğiniz için doğru bir tercihte bulunabilirsiniz.

TR 160 GRAPH

Başlangıç seviyesinde ki oyuncular kontrol edilebilir ve hafif bir rakete ihtiyaç duyarlar.Bunun sebebi  raketin savurma (swing) hareketinin daha rahat bir şekilde yapılmasıdır.

İşte tam bu noktada TR160 Graph modeli %100 grafit bileşeni ve ağırlık denge uyumu sayesinde size gereken kontrol kolaylığını fazlasıyla sağlayacaktır. Raketi kolay kontrol etmeniz size oyun esnasında ki vuruşlarda mükemmel rahatlık sağlayacaktır.

270  gram ağırlığı ve %100 grafit bileşenleri sizin için gerekli olan kontrol edilebilirlik ve konforu sağlarken, 33cm nötre yakın dengesi oyun esnasında toplara istediğiniz gidiş yönünü vermenize ve raketi daha rahat kontrol etmenize yardımcı olur.

Webp.net-gifmaker (2)
TR 160 Graph – Detaylı bilgi için tıklayın!

Başlangıç seviyesindeki oyuncular topla buluşma esnasında yanlış raket seçimlerinden dolayı merkezleme hataları yaşayabilir. TR160 Graph raketin 660cm2 olan geniş kafa alanı oyun esnasında oluşacabilecek merkezleme hatalarının önüne geçerek raketinizi tolerasnlı hale getirecek, aynı zamanda geniş kafa alanı sayesinde daha güçlü vuruşlar yapmanıza da yardımcı olacaktır.

Sporla kalın!