Havalar ısınırken siz de kendinizi doğanın kollarına bırakmaya hazır mısınız? İçinizi ısıtan güneşin ve inceden inceye esen bahar esintisinin keyfini çıkarırken bir yandan spor yapıp diğer yandan kaliteli zaman geçirmek isteyenler ve sağlıklı yaşam felsefesini benimsemeye hazır olanlar için şahane spor tavsiyelerimiz var. Hafta sonları aileniz ya da arkadaşlarınızla yapacağınız bahar ve yaz mevsimine uygun outdoor sporlar, eğlenceli zaman geçirmenizi sağlarken, doğayla iç içe olmak mental açıdan da size kendinizi çok iyi hissettirecektir. Açık havada yapacağınız sporu doğru seçtiğiniz takdirde dışarıda sizi çok daha sağlıklı, çok daha eğlenceli ve kaliteli bir zaman bekliyor demektir. Öyleyse havalar yüzünü güneşe yeni yeni dönerken açık havada değerlendirebileceğiniz outdoor sporlar neler birlikte inceleyelim.

Sıcak Havaları Fırsat Bileceğiniz Outdoor Sporlar 

Doğa ile bütünleşmek ve tüm yorgunluğunuzu atmak için kendinize vereceğiniz en güzel hediye, outdoor sporlar arasından kendinize en uygun olan spor dalını seçmek olacaktır. Yaşınız, spor için ayırmanız gereken bütçeniz ya da zamanınız… Hiçbir mazeret üretmeksizin mutlaka kendinize uygun bir outdoor spor dalıyla tanışmaya hazır olun!  Bilinen en basit outdoor spor dalı yürüyüştür. Her yaşta ve her durumda yapacağınız en basit ama bir o kadar yararlı olan yürüyüş size doğayla iç içe olma fırsatı veren en kolay spordur. Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan outdoor sporlar arasında bahar ve yaz mevsiminde rahatlıkla yapacağınız rafting, kampçılık, su altı dalıcılığı, yamaç paraşütü, trekking, bisiklet gibi spor dallarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem daha hareketli zaman geçirecek hem de daha fazla sosyalleşmiş olacaksınız.

Trekking ile Tanışın!

göz
Doğa yürüyüşü ürünlerimiz için tıklayın!

Trekking yani doğa yürüyüşü dünya genelinde doğa tutkunlarının en çok tercih ettiği spor dalıdır. Doğada belirlenen bir rotada yürüyüş yapmak olan trekking, ısınan havalarla birlikte tercih edebileceğiniz doğa sporları arasında yer alır. Yürüyüş kapsamında belirlenen rotanın takip edildiği bu spor dalında kendinizi oldukça özgür ve doğanın bir parçası olarak hissedeceksiniz. Trekking yaparken mutlaka yanınızda olması gereken kıyafetler ise outdoor polar, mevsim ihtiyacına göre mont ve yürüyüş pantolonudur. Bahar, sonbahar ya da kış döngülerindeysiniz outdoor spor türleri göz önüne alınarak hazırlanan polarlar vücut ısınızı hareket esnasında sabit tutmaya yardımcı olacaktır. Doğa yürüyüşü boyunca sizi asla yarı yolda bırakmasını istemediğiniz ayakkabınızı ise outdoor spor ayakkabı modelleri arasından seçmelisiniz. Doğa yürüyüşünde outdoor spor ayakkabı seçerken sert ve kalın tabanlı, bileğinizi saran bir ayakkabı tercih etmelisiniz. Böylece burkulmalara karşı bileğinizi de optimum seviyede korumuş olacaksınız. Kendinizi tamamen doğaya bırakmak için çabasız bir spor arayışındaysanız serin havalarda sizi sıcak tutacak bir outdoor mont ve yürüyüş boyunca rahat etmenizi sağlayan bir outdoor yürüyüş ayakkabısıyla doğa yürüyüşüne hazırsınız demektir.

Su Sporlarına Yakından Bakmaya Ne Dersiniz?

su
Yüzme ürünlerimiz için hemen tıklayın!

Isınan havaların en güzel yanlarından bir tanesi sizce de su sporlarını yapabilecek olmak değil mi? Su altı dalıcılığı, rafting, yelken, serbest dalış, nehir kanosu gibi outdoor spor dallarını ısınan havaları fırsat bilerek deneyimleyebilirsiniz. Söz konusu su sporlarıysa ve bu konuda henüz bir eğitiminiz yoksa mutlaka alanında uzman kişilerle bu sporları yapmalısınız. Outdoor spor dalları arasında yer alan bu sporları yaparken teknik ekipmanları spor kulüpleri sizlere sağlayacaktır. Bireysel olarak ihtiyacınız olan outdoor ayakkabı ve outdoor kıyafet, yapacağınız spora göre temin edilmelidir. Rafting, yelken ve dalış gibi sporlar esnasında yaşayacağınız heyecan, adrenalin ve tecrübeler sizin için eşsiz birer deneyim olacaktır. Dinginlikten hoşlananlar için nehir kanosu oldukça iyi bir alternatiftir. Rafting gibi hırçın sularda boğuşmak istemeyenler, daha dingin sularda kürek çekmenin keyfini çıkarabilir.

Faydaları Saymakla Bitmeyen Bisiklet Sporu

520
Bisiklet çeşitlerimiz için tıklayın!

Bisiklet, dünyanın pek çok yerinde hem ulaşım hem de spor dalı olarak en çok rağbet gören aktivitelerden biridir. Bacak ve kalçaların formda kalmasını sağlarken aynı zamanda karın kaslarının oluşumunu destekler ve akciğerleri genişletir. Hem yağ yakabileceğiniz hem de keyifli zaman geçirebileceğiniz egzersizlerden biri olan bisiklet, sosyalleşmenin de en eğlenceli yollarından biridir. Bisiklet sporuna yönelmeyi planlıyorsanız öncelikli olarak bisikletinizin türünü doğru seçmelisiniz. Kullanım alanına göre uygun olan bisikletinizi seçtikten sonra sürüş kalitenizi ve performansınızı destekleyecek ayakkabılar ve kıyafetler ile pedallamaktan alacağınız zevki arttırabilirsiniz.

Hem Bedeninize Hem Ruhunuza İyi Gelecek Olan Binicilikle Tanışın

at
Binicilik malzemelerimiz için hemen tıklayın!

Binicilik, açık havada yapabileceğiniz spor dalları arasında yer alır. Binicilik kulüplerine giderek hem açık havada vakit geçirip hem de atların insana iyi gelen doğalarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda hayvanlarla iletişim kurmak, mental olarak da kendinizi iyi hissetmenizi  sağlar. Binicilik sporunda kıyafetlerinizin rahat olması da kritik derecede önemlidir. Bu nedenle biniciliğe başlamayı düşünenlerin mutlaka bu spor hakkında öncesinde araştırma yapması ve uzmanlardan bu konuda bilgi alması tavsiye edilir.