Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber ısınan havalar, dışarıda geçirilen zamanı arttırmakta ve outdoor sporlar için en elverişli ortamı sağlamaktadır. Uzayan günlerin de etkisiyle gün ışığından bolca faydalanarak keyifli zaman geçirebileceğiniz gibi uzun yürüyüşler veya tempolu koşular ile kış rehavetini üzerinizden atabilir, çimlere matınızı serip pilates ve yoga yaparak huzurlu bir biçimde bedeninizi şekillendirebilirsiniz.

Doğayla Buluşma Zamanı!

Bahar ve yaz ayları doğayla buluştuğumuz saatleri uzatmaktadır. Bu mevsimlerde yapabileceğiniz outdoor etkinlikler ile forma girmek çok daha kolay bir şekilde mümkün olabilmektedir. Ancak çok önemli bir noktayı gözden kaçırmamanız gerekir ki o da beden sağlığınızdır. Mevsim geçişleri, hasta olma riskinizi arttıran bir unsurdur. Bu riskten kaçınmak için de dışarıya çıkmadan önce gerekli hazırlığı yapmanız gerekmektedir.

Ne Giymeli?

kıy2
Tüm spor kıyafetlerimiz için hemen tıklayın!

Açık alanlarda bulunduğunuz saatlerde ya da yapacağınız fiziksel aktivitelerde kıyafetleriniz size engel olmamalı; bilakis veriminizi ve konforunuzu yukarıya taşımalıdır. Spor giyim sektörü, outdoor aktiviteler için oldukça çeşitli ürünler sunmaktadır. Gerek erkek gerekse kadın spor giyim markalarının geniş ürün yelpazesinde bedeninizi hava değişimlerine karşı korumanız için oldukça işlevsel ve sağlıklı ürünler bulunmaktadır.

Konforlu ve hareketinizi destekleyen bir giyim tarzı için içinize pamuklu bir tişört giyebilirsiniz. Penye ipliklerden ziyade ağırlıklı pamuk ipliğinden üretilen tişörtler daha doğru bir seçimdir. Pamuklu tişörtlerin en önemli özelliği, vücuttaki nemi çekebilmesidir. Dolayısıyla bu da üşüme hissini azaltan bir etkendir. Üretim materyalinin yanı sıra kesimi de ayrıca önem taşımaktadır. Vücudunuza uyumlu bir kalıpla üretilmiş tişörtler her zaman avantaj oluşturmaktadır.

Beklenmedik hava değişimlerine uyum sağlamak için mevsim geçişlerinde aşamalı kıyafet diyebileceğimiz bir giyim tarzı en doğru seçimdir. Tişörtünüzle dışarı çıkarken yanınızda bir de yağmurluk bulundurabilirsiniz. Bu kombin, ani bir yağış durumunda yağmurdan korunmanızı sağlar. Spor giyim üreticileri, hem kumaş özelliği hem de boyut açısından oldukça çeşitli yağmurluklar üretmektedir. Neredeyse poşet inceliğinde ve katlanır su geçirmez yağmurluklar cebinize ve çantanıza rahatlıkla sığabilmektedir. Daha kalın, şık ve kullanışlı yağmurluk için yürüyüş/koşu yağmurluğu kategorisindeki ürünlere göz atabilirsiniz. Son zamanlarda yağmurluklara ek olarak rüzgarlık diye nitelenen üst grup ürünleri üretilmektedir. Bu tarz ürünler ile rüzgardan ve rüzgarın olası etkilerinden korunabilirsiniz.

Soğuk hava koşullarına uyumlu kıyafetler arıyorsanız fermuarlı sweat veya polar seçenekleri sizi bekliyor. Tüm bu alternatiflere ek olarak, katlanır ince anorak mont ya da yelek tercih edebilir, soğuk anlarda kullanmak üzere çantanızda kılıflı bir biçimde bulundurabilirsiniz. Mevsim geçiş dönemlerinde alt ürün grubu için ise tayt tercih edebilirsiniz.  Tayt kullanımı, tüm sporlarda hareket özgürlüğünü ve esnekliği arttırmaktadır. Klasik sporcu taytı, günlük tayt, çorap tayt gibi birçok çeşidi bulunan bu ürün, işlevselliğinin yanı sıra estetik bir görünüm de sağlamaktadır. Doğru seçilmiş bir tayt, bacaklarda sürtünmeyle oluşabilecek tahrişi önlemeye yardımcı olmaktadır. Mevsimsel durum kapsamında özellikle pamuklu ve ince kumaştan yapılan tayt seçebilirsiniz. Naylon karışımı iplikten üretilmiş taytlar sağlıksız sonuçlar doğurabilir. İlgilendiğiniz spor özelinde, pilates, yoga, koşu, kardiyo, fitness gibi branşlara özel üretilmiş taytları kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Ayak Rahatlığı Çok Önemlidir

Webp.net-gifmaker (2)
Tüm spor ayakkabı modellerimiz için tıklayın!

Spor ayakkabı seçimi en az kıyafet seçimi kadar önemlidir. Günümüzde artık her spora özel üretilen ayakkabı bulunabilmektedir. Koşu, fitness, kardiyo, pilates, yoga, basketbol, trekking, tenis veya voleybol… Hangi spor ile ilgileniyorsanız o spor dalına göre ayakkabı tercih etmeniz kritik derecede önemlidir. Ayak sağlığınızı koruyacak ve mevsime uyumlu ayakkabıyı belirlemek de öncelikleriniz arasında olmalıdır. Doğru seçilmiş bir ayakkabı ile mevsimsel koşulları lehinize çevirebilir, aktivite performansınızı en üst düzeye taşıyabilirsiniz.