Yaz, çoğu insanın favori mevsimi. Giderek ısınan havanın ve güneşli gökyüzünün tadına varılan bu özel zaman diliminde günlük rutine keyif ve eğlence katacak pek çok spor dalı var. Üstelik bu spor dalları hayata sadece eğlence katmakla kalmıyor; kasları çalıştırarak formu korumayı, sağlıklı ve iyi hissetmeyi de mümkün kılıyor. Peki yaza girerken hangi spor dallarını hayatımıza katabiliriz? Sizin için açık havada yapabileceğiniz keyifli spor aktivitelerini derledik.

Bisiklet

BİS
Tüm bisiklet modellerimiz ve aksesuarlar için tık tık!

Havalar ısınmaya başladı ve o çok sevdiğiniz bisikletinizini artık gün ışığına çıkarma vaktiniz geldi. Sahil kenarında ya da ağaçlı orman yollarında uzun ve keyifli bisiklet yolculukları yapabileceğiniz gibi, artık şehir içinde de bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanabilirsiniz. Uygun kıyafetler ve ekipmanla konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz bisiklet, aynı zamanda yaza girerken formu korumaya yardımcı olan en önemli spor aktiviteleri arasında yer alıyor.

Koşu

koş
Tüm koşu ürünlerimiz için hemen tıklayın!

Koşuseverler için genellikle yaz ya da kış fark etmiyor. Ancak bu spor dalına henüz adım attıysanız, yaza girerken koşmak sizi çok daha iyi motive edebilir. Ne çok sıcak ne de soğuk olan ideal hava şartlarında keyifle koşabilir, uzun ya da kısa parkurlarda direncinizi test ederken formunuzu da koruyabilirsiniz.

Paten

pat
Tüm paten modellerimiz için ve aksesuarlar için tıklayın!

Havalar ısınırken yapılabilecek bir diğer eğlenceli spor da paten kaymak. Hem çocuklar hem de yetişkinler için keyifli bir aktivite olan paten, öğrenmesi de oldukça kolay bir aktivite. Sahilde ya da yürüyüş yollarında uygun bir paten modeliyle paten kaymaya başlayabilir, eğlenirken tüm kaslarınızı çalıştıran bu spor sayesinde yaza çok daha güçlü ve formda girebilirsiniz.

Tenis

ten
Tüm tenis malzemelerimiz için tıklayın!

Havaların düzelmesiyle birlikte açık havada yapılabilecek en etkili ve keyifli spor dallarından biri de tenis. Yaza girerken pek çok semtte bulabileceğiniz tenis kortlarında tenis oynamaya başlayabilirsiniz. Alacağınız bir kaç profesyonel tenis dersinden sonra uygun kıyafet ve kaliteli bir tenis raketiyle tenis dünyasına hızlı bir giriş yapmanız mümkün.

Tırmanış

GÖR
Tırmanış malzemelerimiz için hemen tıklayın!

Yaz geçişinde profesyonel olarak yapılabilecek spor dallarından biri de tırmanış. Bilgi ve donanım gerektiren bu spor dalı, hem adrenalin hem de ciddi bir fiziksel efor gerektiriyor. Dağcılık kulüpleri ya da tırmanış hocaları aracılığıyla alabileceğiniz dersler sayesinde dağcılığa yumuşak bir başlangıç yapabilir, yüksek parkurlar yerine daha tehlikesiz tırmanış alanlarını tercih edebilirsiniz. Tırmanış sporu, yaza girerken kendinizi hem özgür hem de zinde hissetmenizi sağlayan spor dalları arasında ilk sıralarda geliyor.

Futbol

fut
Futbol ürünlerimiz için tıklayın!

Açık havada severek yapılan bir başka spor ise futbol. İster halı sahada isterseniz sokakta ya da parkta keyifle yapacağınız futbol maçları ekip ruhu taşıması açısından da oldukça eğlenceli. Havaların ısınmasıyla gündüz ya da akşam dışarıda futbol oynayabilir, stres atarken sağlıklı bir şekilde form tutmanın tadına varabilirsiniz.

Tempolu Yürüyüş

kap
Yürüyüş ürünlerimiz için hemen tıklayın!

Güneşli bir havada yapılabilecek en masrafsız ve keyifli aktivitelerden biri de tempolu yürüyüş. Yaz yaklaşırken, uygun bir yürüyüş ayakkabısı ve kıyafet ile ormanda veya şehirde uzun soluklu yürüyüşlere çıkabilir, tempolu yürüyerek hem sağlığınızı hem de formunuzu koruyabilirsiniz.

Siz de bu eğlenceli spor aktiviteleriyle ilgilenerek yaza formda ve mutlu girmeye ne dersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken Decathlon’un zengin ürün yelpesi içerisinden ihtiyacınıza yönelik kıyafet, ayakkabı ve ekipmanları seçmek.

Tüm spor dallarıyla ilgili aradıklarınıza ulaşabileceğiniz Decathlon’da; dayanıklı ve kullanışlı yürüyüş ve koşu ayakkabıları, kramponlar, tenis kıyafetleri, raketler, bisiklet ve bisiklet ekipmanları, tırmanış ve rafting aksesuarları sizleri bekliyor.