Modern çağın en popüler aktivitesi futbol, günümüzde salt bir spor dalı değil, aksine milyonlarca insanı peşinden sürükleyen bir tutkudur. Gerek izleyici gerek oyuncu olarak futbol dünyası içinde olan büyük bir kitleden söz edebilmekteyiz. Futbol oynamak için ise amatör ya da profesyonel oyuncuların futbol kıyafet ve aksesuarları seçimi, en önemli hazırlık aşamalarından biridir. Futbol forma ve diğer kıyafetlerin yanı sıra futbol içliklerinin titiz bir değerlendirme sonucu seçilmesi, hem sağlık hem de performans açısından büyük avantaj sağlar.

İçiniz Isınsın: Futbol İçlikleri

Futbol içliği, spor esnasında kilit rolü üstlenen bir unsurdur. Üst grup futbol içlikleri, forma altında iç giysi olarak kullanılır ve dışarıdaki hava ile teniniz arasında adeta bir tampon bölge oluşturur. Terin vücudunuzdan dışarı atılarak spor esnasında rahatsızlık oluşturmasını engellemeye yardımcı olur.  Futbol içlikleri vücudunuza oturan esnek yapısı sayesinde spor esnasında maksimum hareket özgürlüğüne ulaşmanızı sağlar. En doğru futbol içliği seçimi için ise bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Öncelikle ne yoğunlukta futbol oynadığınız, seçiminizde önemli bir veri olur. Futbol içlikleri, spor sıklığı ve yoğunluğuna göre tasarlanmakta ve tüketici beğenisine sunulur. Başlangıç seviyesi, orta seviye, orta ve yüksek seviyede futbol oynayanlar için özel olarak tasarlanmış futbol içlikleri, nefes alan yapısıyla, her seviyede oyuncular için sağlıklı bir spor ortamı sunar.

KİP
Tüm içlik modellerimiz için tıklayın!

Futbol içliği seçiminde ikinci önemli husus, bulunduğunuz ya da futbol oynayacağınız ortamdaki hava koşullarıdır. Termal futbol içlikleri, bu ihtiyaca yönelik tasarlanır. Termal futbol içlikleri, vücuttaki nem hissini azaltmaya ve vücut ısısını sabit bir noktada tutmayı sağlar. Termal futbol içlikleri, özellikle hareket etmediğiniz anlarda üşümenizi engellemeye yardımcı olur. Eğer zorlu kış koşullarında maç ya da maçlar söz konusu ise termal futbol içliği seçmeniz, ortamın şartlarına değil; oyuna konsantre olmanızı sağlar.

Futbol içlikleri, kısa ve uzun kollu olarak da ayrılır. Formanızın özelliklerine ve yine hava koşullarına göre uzun kollu ya da kısa kollu futbol içliği tercih edebilirsiniz. Uzun kollu futbol içliği, kolun dirsek ve bilek bölgelerini de içine aldığından zorlu hava koşullarında doğru bir alternatif olur.

Hareket Özgürlüğünüzü Kısıtlamadan Korunun

Alt grup şort futbol içlikleri, diz hizası ve altı formda üretilen ve futbol şortunun içine giyilen bir parçadır. Vücudunuzu saran ve hareket özgürlüğü sağlayan şort futbol içlikleri, konforlu ve sağlıklı bir spor ortamı oluşturur; cildinizde koşma ve sürtünme kaynaklı oluşabilecek tahrişi engellemeye yardımcı olur.

içlik
Keep Dry 500 Kipsta İçlik – Detaylı bilgi için tıklayın!

Şort futbol içlikleri de yine oyun sıklığınız ve seviyenize göre çeşitlenmektedir. Üst grupta olduğu gibi, kendi seviyeniz doğrultusunda Şort Futbol İçliği tercih ederek maçlarınızı daha sağlıklı koşullarla yaparsınız. Gerek antrenman gerek maç için ne düzeyde spor yaptığınızla bağlantılı olarak en doğru alternatifi değerlendirirsiniz.

Şort futbol içliklerinin yanı sıra tayt futbol içlikleri de kolaylıkla edinebileceğiniz bir çeşittir. Tayt futbol içliği, vücudu çepeçevre saran yapıya sahiptir. Tayt futbol içliği, hem teninize hava aldıran yapısı hem de termal özelliği aracılığı ile kış koşullarında sahada spor keyfini üst seviyeye taşımanızı sağlar.

Gerek üst grup gerekse alt grup futbol içlikleri, maç esnasında konfor sunan en önemli itici güçtür. Futbol içlikleri, her türlü hava koşulunda vücut sağlığınızı korumaya yardımcı olur ve oyundaki performansınızı doruğa çıkarır. Özel bir üretim tekniği ile tüm olumsuz dış etkenleri teninizden uzak tutan futbol içlikleri sayesinde sadece oyuna konsantre olacak ve futbolunuzla maksimum verim sağlayacaksınız.