Havaların ısınması, pek çok insanın sabırsızlıkla beklediği yaz tatilinin habercisi. Özellikle yüzme ile ilgilenen kişiler için yaz tatili daha büyük bir önem taşıyor. Bütün sene özveri ile çalıştıktan sonra yaz tatili yüzme severler tarafından iple çekiliyor. Eğer siz de yaz tatili için yüzmenin odak noktası olduğu, deniz ve havuzda çokça zaman geçireceğiniz bir tatil planlıyorsanız, yüzme aksesuarları ile tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Peki, yüzerken hangi yüzme aksesuarlarına ihtiyaç duyabileceğinizi biliyor musunuz?

Yüzme Sırasında Kullanılabilecek Aksesuarlar

Yüzme deneyiminizi daha da keyiflendirecek pek çok aksesuar bulabilirsiniz. Bu aksesuarların kullanımı, nerede yüzeceğinize göre değişkenlik gösterir. Denizde ve havuzda kullanabileceğiniz ortak aksesuarlar bulunduğu gibi, denizde yüzerken daha çok işinize yarayacak yüzme aksesuarları da bulunur. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Bone: Hem deniz hem de havuz aksesuarları grubunda yer alan bone sayesinde, saçlarınızı ıslanmaktan ve güneş ışınlarından korumanız mümkün. Özellikle havuzda klor bulunduğundan başlıca havuz ekipmanları arasında yer alan bone yardımı ile saçlarınızın klordan zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Ayrıca, havuzlarda bone kullanımı genellikle zorunlu olduğundan, yüzmeyi seviyorsanız evinizde bir bone bulundurmanızda fayda vardır.
bon
Kumaş Yüzücü Bonesi – Detaylı bilgi için tıklayın!
  • Gözlük: Suyun içinde dalış yapmaktan hoşlanıyorsanız, gözlük mutlaka yanınızda bulundurmanız gereken aksesuarlardan biri olacaktır. Bu sayede hem gözlerinizi klordan ve denizin tuzundan koruyabilir hem de su altını daha net görebilirsiniz.
göz
Spirit Gözlük – Detaylı bilgi için tıklayın!
  • Palet: Hem havuzda hem denizde yüzmenizi kolaylaştıran başlıca yüzme aksesuarları arasında palet gelir. Palet kullanarak daha uzun mesafeleri daha kısa sürede ve daha az enerji harcayarak yüzebilir, suda geçirdiğiniz zamanı fazlalaştırabilirsiniz.
pal
Palet modellerimiz için hemen tıklayın!
  • Şnorkel: Daha çok denizde kullanılan bir yüzme aksesuarı olan şnorkel ile suyun altını daha uzun süre inceleme şansı yakalayabilirsiniz. J şeklinde olan şnorkel, siz suyun altını keşfederken nefes almanızı sağlar ve su altı keyfini doya doya yaşamanızı sağlar.
no
120 Subea Şnorkel – Detaylı bilgi için tıklayın!
  • Deniz Maskesi: Su altında vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız yanınızdan ayırmamanız gereken yüzme malzemelerinden biri de deniz maskesi olacaktır. Camı ısıl işlemden geçmiş bir deniz maskesi, su altını en net şekilde görmenizi sağlar. Bu sayede, denizdeki tüm güzellikleri en net görüntü ile keşfedebilirsiniz.
den
Swimdow Yüzücü Maskesi – Detaylı bilgi için tıklayın!
  • Su Altı Kamerası: Günümüzde su altında çekilen fotoğraflar büyük beğeni topluyor. Eğer siz de hayatınızda yeni bir renk arıyorsanız, su altı kamerası ile suda geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli hale dönüştürebilirsiniz. Su altı kamerası ile ister kendinizi ve sevdiklerinizi, ister su altındaki eşsiz güzellikleri fotoğraflayabilir ve videoya çekebilirsiniz. ,
kam
G-Eye 900 Aksiyon Kamerası – Detaylı bilgi için tıklayın!
  • Deniz Ayakkabısı: Özellikle taşlık bir denizde yaz tatili yapacaksanız ve ayağınızı kesmekten korkuyorsanız deniz ayakkabısı kullanabilirsiniz. Varlığını hissetmeyeceğiniz kadar hafif deniz ayakkabıları sayesinde ayağınızı koruyabilir ve deniz keyfini doya doya çıkarabilirsiniz.
denay
Aquashoes 50 Deniz Ayakkabısı – Detaylı bilgi için tıklayın!
  • Kulak ve burun tıkacı: Hem deniz hem havuz ekipmanları arasında yerini alan kulak ve burun tıkaçları ile kulaklarınızdan ve burnunuzdan su girmesini engelleyebilirsiniz. Bu sayede sudan kaynaklanan istenmeyen ağrıların önüne geçebilirsiniz.
ek
Şekillendirilebilir Termoplastik Kulak Tıkacı – Detaylı bilgi için tıklayın!

Yüzme Öğrenenler İçin Gerekli Ekipmanlar

Eğer yüzmeyi bu yaz öğrenecekseniz veya çocuğunuza öğretecekseniz kullanabileceğiniz pek çok yardımcı malzeme bulunuyor. Bu deniz ve havuz ekipmanları sayesinde yüzme öğrenmek hem kolay hem keyifli hale geliyor. Özellikle suyla yeni yeni tanışan çocuklarda bu ekipmanların kullanımı, hem onları hem sizi rahatlatarak daha hızlı ve kolay bir yüzme deneyimi sunuyor, aynı zamanda onların kaygı seviyesini azaltmaya da yardımcı oluyor. Yüzme öğrenirken kullanılabilecek bazı ekipmanlar ise simit, kolluk ve makarnadır.

Webp.net-gifmaker
Tüm Yüzme Öğrenme Ekipmanlarımız İçin tıklayın!

Şişirilebilir simit özellikle çocukların çok sevdiği bir yüzme aksesuarıdır. Simidi çocuğunuzun beline sabitleyerek gönül rahatlığı ile suyla buluşmasını izleyebilirsiniz. Hem yetişkinlerin hem çocukların kullanabileceği kolluklar, şişirilip kolda istenen yere yerleştirilir. Bu sayede kişi rahatça hareket edebilir ve suyun üstünde kalarak korkusuzca yüzmeye alışabilir. Uzun ve ince köpüklere ismi verilen makarna ile kişi suyun üstünde kalabilir. Makarnaya tutunarak ayak çırpma hareketi pratiği yapılarak bacaklar güçlendirilebilir.