Hangi spor dalıyla uğraşıyor olursanız olun, dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında spor kıyafetleri seçiminiz geliyor. Spor yaparken sürekli hareket halinde olduğunuz için performansınızı ve hareket özgürlüğünüzü kısıtlamayacak, aynı zamanda dışarı attığınız teri doğru şekilde yönetip sizi kuru tutacak kıyafetlere ihtiyacınız var. Bu spor kıyafetlerinin ortak özelliği, vücudunuzu ıslak bırakan pamuklu kumaşlardan ziyade sentetik kumaşlardan üretiliyor olmasıdır. Özel teknolojilerle tasarlanan sentetik spor kıyafetleri ile konfor içinde spor yapabilirsiniz.

Kadın Vücuduna Özel Sağlıklı Spor Kıyafetleri

Kadın giyim
Tüm Kadın Spor Giyim ürünlerimiz için tıklayın!

Her ne kadar her spor türünü artık hem kadınlar hem de erkekler yapsa da kadınların daha çok yöneldiği sporların olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu egzersizler arasında koşu, voleybol, tenis, kardiyo hareketleri ve pilates bulunuyor. Kadın spor giyim ekipmanları, bu egzersizlerin vücudun en çok hangi bölgelerini çalıştırdığı dikkate alınarak tasarlanıyor. Pamuklu kumaşlar teri dışarı atamadığı için vücutta üşüme hissi yaratıyor ve çoğunlukla aktiviteler sonrası hastalanma ihtimaliniz artıyor. Sentetik spor kıyafetleri ise hafif, esnek ve nefes alabilen yapılarıyla size maksimum hareket özgürlüğü sağladığı gibi terinizi vücutta tutmayarak dışarı atıyor.

Göğüs Bölgesinin Formuna Uyum Sağlayan Sütyen ve Atletler

Kadınlar özellikle vücudu sıkmayan, göğüs kısımları ekstra takviyeli ürünleri tercih ediyor. Bir kadın spor giyim ürünü olan sütyenler bu noktada oldukça önemli oluyor. Sporcu sütyenlerinin göğsünüzü sıkmadan saran yapısı ve yüksek koruyucu özelliğe sahip olması özellikle koşu, tenis gibi sürekli hızlı hareket gerektiren sporlarda size destek oluyor. Kürek kemiklerini açıkta bırakan yüzücü sırt gibi özellikler de sporcu sütyenleri daha çok tercih etmenizi sağlıyor.

Kadın giyim 2
Tüm Kadın Spor Giyim Ürünleri için bir kez daha tıklayın (:

Bunun yanında pilates, kardiyo gibi sporlarda da nefes alabilen tayt ve askılı atletler, rahat bir spor deneyimi ihtiyacınızı karşılıyor. Polyester ve elastan kumaşlardan üretilen bir tayt ve atlet seçtiğinize emin olun.

Erkek Vücuduna Göre Tasarlanan Teknolojik Spor Giyim

Erkek spor giyim kategorisi de hareket özgürlüğü tanıyan ve teri dışarı atan sentetik kumaşlar kullanılarak tasarlanıyor. Kardiyo yaparken ona uygun teknolojiyle tasarlanan ve sentetik kumaşa sahip olan sporcu atletleri ve şortlarını giysi dolabınzda bulundurmalısınız. Atletlerin teri etkili bir şekilde dışarı atan kumaşları sporun keyfine tam anlamıyla varmanıza izin verirken, nefes alabilir ek kumaş hedef bölgelerden hava ve teri dışarı atmanızı sağlıyor. Bunun yanında koltuk altı kısımlarındaki özel ek kumaşlar da kötü koku oluşumunu önleyerek spor boyunca ferah ve temiz hissetmenize olanak tanıyor.

Tişört ve Tayt Spor Giyim Ürünleri ile Maksimum Hareket Özgürlüğü

Spor kıyafeti denildiğinde atlet kadar tişörtler de akıllara geliyor. Tişört tasarımları da polyester, poliamit, elastan kumaş karışımları kullanılarak oluşturulup beğeninize sunuluyor. Ter tutmaması sayesinde sağlıklı ve huzurlu bir spor deneyimi sunan tişörtler, esnek örgülere sahip yapılarıyla maksimum hareket kabiliyetine sahip olmanızı destekliyor. Yine içindeki sentetik kumaş sayesinde terden ıslandığında çok çabuk kuruyabilen bu tişörtler üşümenize izin vermiyor.

Erkek vücut yapısına göre tasarlanmış olan taytlar da sentetik kumaşların mucizelerinden nasibini alıyor. Cross fit gibi spor türlerinin antrenmanlarında, kaval kemiği ve kalça bölgelerinin bara sürtünmesi azaltan ek kumaşlara sahip spor taytlarını kullanabilirsiniz. Bisiklet, koşu, basketbol gibi spor aktiviteleri için ideal olan taytlar da vücudu sıkmadan sarma kabiliyetiyle sizi memnun bırakacak.

8551895,8551894_031.jpg[-1_-1xoxarxbg(white)]

Yaptığınız spora göre ihtiyacınız olan tüm spor kıyafetlerine, Decathlon.com.tr’de bulunan geniş seçenekler arasından ulaşabilir, spor yaparken sentetik giyimin avantajlarından faydalanabilirsiniz. En uygun kadın spor giyim ve erkek spor giyim ürünlerine ve ayrıcalıklı fiyat tekliflerine hemen göz atın!