Domyos Strap Training, nedir? TRX gibi, beden ağırlığınız ile egzersizler yapabileceğiniz asılma halatlarıdır. Peki Domyos Strap Training’in avantajları nelerdir?

Tüm Seviyelere Uygun

Kas geliştirme seviyeniz ne olursa olsun, ister kilo vermek, ister fiziksel kondisyonunuzu geliştirmek isteyin, Domyos Strap Training ile egzersiz yapabilirsiniz. Egzersizin zorluğu, bedeninizin duruşuna ve açısına bağlıdır. Direnci artırarak veya azalltarak, egzersizin şiddetini kendiniz kontrol edebilirsiniz. Bu ekipmanla, hem başlangıç seviyesine uygun, hem de ileri seviye antrenman yapabilirsiniz.

Çok etkili

Kas çalıştırma halatları, geleneksel antrenmana ek olarak, komple ve aşamalı bir kas geliştirme sağlar. Çifte avantaja sahiptir: Vücünüzü geliştirir ve kalp damar sisteminizi güçlendirir. Çekme egzersizine daha yüksek bir tempo ile devam ederseniz, direncinizi artırabilir ve kalori harcayabilir, böylece kilo verirsiniz. Tempoyu yavaşlatır ve hareketlerinizi kontrol altında tutarsanız, gücünüzü ve kas kütlenizi artırırsınız.

Tüm bedenin çalışması

Domyos Strap Training, kendi vücut ağırlığınız ile çalışarak, kas yapınızı güçlendirmenizi sağlar. Bu tip asılma antrenmanı tüm bedeni çalıştırır. Kasların derinlemesine çalıştırılmaları açısından etkilidir. Egzersiz ne olursa olsun, denge sağlamak için sürekli aktif olan alt sırt kasları ve karın kasları kullanılır. Egzersiz sırasında kullanılan vücut ağırlığı, eklemleri korur. Ekstra yük kullanmadan egzersiz yaptığınız için, sakatlanma riskiniz daha azdır!

big_1616096
Domyos DST100 Cross Training Çekme Kayışı – Detaylı bilgi için tıklayın!

Kas dengesi

Kilo vermenize ve esneklik kazanmanıza yardımcı olmasının yanı sıra, Domyos Strap Training kas dengesini de sağlar. Askı halatlarını kullandığınızda, sürekli olarak denge kaybı yaşarsınız. Egzersizi gerçekleştirmek için gerekli olan efora ek olarak, duruşunuzu da sürekli olarak dengede tutmanız gerekir. Bunu başarmak için, bedeniniz bir blok gibi hareketsiz kalır ve derin denge kaslarını kullanır. Kas dengesini ve eklemlerinizi bu şekilde güçlendirirsiniz.

Strap training sayesinde, kendi ağırlığınız üzerinde çalışın. Bu, vücut geliştirme egzersizleriniz esnasında yoğunluk ve etkililik olarak kazançlı çıkmanızı sağlayacaktır. Domyos size, Domyos Club spor koçlarıyla ortaklaşa gerçekleştirilmiş ve yorumlanmış egzersiz videoları öneriyor. Sürekli olarak karın çevresi kaslarınızı sıkı tutmak suretiyle üç başlı kaslarınızı, göğüs kaslarınızı ve omuzlarınızı çalışın. Strap Training’inizle doğru uygulamalar yapmak için Domyos egzersiz videolarını keşfedin.

Güvenlik talimatları:

Egzersizlerin tamamının gerçekleştirilmesi esnasında sırtınızı tam düz tutun. Bunu yapmak için, omurlarınızın düzgün hizalanmasını muhafaza etmenize imkan veren kesin bir nokta tespit edin. Aynı zamanda eklemlerinizi zorlamamak için geri dönüş hareketlerini frenleyin ve karın çevresini sürekli kuvvetli tutun.

Strap Training’in vücudunuzun ağırlığını taşıyabilmesi için iyi tespit edilmiş olmasını kontrol edin. İyi bir etki için toplam seansınız seviyenize göre 30 ile 45 dakika arasında sürmelidir. Bu egzersizlerin amacının her şeyden önce adalelerinizin dayanıklılığını artırmak olduğu itibarla hareketli kasları dönüşümlü olarak ele almanıza imkan verecek şekilde bloklar halinde çalışın. Dengeniz ne kadar az olursa gereken kuvvet o derece önemli olacaktır. Seviyenize göre doğru mesafede konumlanmanız gerekir. Egzersizlerin gerçekleştirilmesi esnasında kemerler sürekli biçimde gerili olmalıdır.

Egzersiz videosu no 1: Çökme

Zorluk: seviye 1

Çalışılan kaslar: baldırlar, kalçalar, dört başlı kaslar

Egzersizin yapılması : Strap Training uzun pozisyonda ayarlanır. Başlangıç pozisyonu ayakta, ayaklar omuzlar genişliğinde ayrık olarak. Strap Training’in iki sapını sıkıca kavrayın. Göğsünüzü dik tutarak, bacaklarınızı esnetin ve baseninizi arkaya doğru çekin. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : bacaklarınızın esnemesinde nefes alın ve başlangıç pozisyonuna geri dönüşte nefes verin.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 2: Göğüs kaslarınızı ve pazılarınızı güçlendirin

Zorluk: seviye 1-2

Çalışılan kaslar: göğüs kasları, pazılar, karın kasları

Egzersizin yapılması : Strap Training yarı uzunlukta ayarlanır. Aksesuara sırtınız dönük olarak, iki sapı sıkıca kavrayın. Kollarınız gerilidir ve kemerler kulaklarınıza dokunur. Kollarınızı kıvırarak ve dışa doğru yönlendirerek göğsünüzü öne doğru ilerletin. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : kolları büktüğünüzde nefes alın ve başlangıç pozisyonuna geri dönüş hareketinde nefes verin.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 3: Sırtınızı güçlendirin

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: sırt, karın kasları

Egzersizin yapılması : Strap Training yarı uzunlukta ayarlanır. Başlangıç pozisyonu ayakta, ayaklar çok hafif ayrık ve dışa yönelik olarak. Strap Training’in iki sapını sıkıca kavrayın ve kollarnız tamamen gerili oluncaya kadar arkaya doğru eğilin. Daha sonra göğüs kaslarınızı elleriniz seviyesine kadar yukarı çıkararak dirseklerinizi arkaya doğru çekin. Yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : kollarınızı kıvırdığınızda nefes verin ve göğsünüzü yukarı kaldırın ve geri dönüş hareketinde nefes alın.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 4: Pazılarınızı güçlendirin

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: pazılar, karın kasları

Egzersizin yapılması : Strap Training kısa pozisyonda ayarlanır. Başlangıç pozisyonu ayakta, ayaklar çok hafif ayrık ve dışa yönelik olarak. Dirsekleriniz zemine doğru yönelik olarak Strap Training’in iki sapını sıkıca kavrayın. Kollarınız tamamen gerili hale gelinceye kadar arkaya doğru eğilin. Göğsünüzü yukarı kaldırırken kollarınızın ön kısımlarını pazılarınız üzerine katlayın. Yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : göğsünüzü yukarı çıkardığınızda nefes verin ve geri dönüş hareketi üzerinde nefes alın.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 5: Üç başlı kaslarınızı güçlendirin

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: pazılar, karın kasları

Egzersizin yapılması : Strap Training yarı uzunlukta ayarlanır. Aksesuara sırtınız dönük olarak, iki sapı sıkıca kavrayın. Kollarınız önünüzde gerilidir ve elleriniz başınızın üst kısmı yüksekliğindedir. Kollarınızı kıvırarak başınız ellerinizin altında bulununcaya kadar göğsünüzü ilerletin. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : kollarınızı kıvırdığınızda nefes alın ve başlangıç pozisyonuna geri dönüş esnasında nefes verin.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 6: Kuvvet verme

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: mekİk

Egzersizin yapılması : Strap Training uzun pozisyonda ayarlanır (baldırınızın ortasına kadar inmelidir). Ayaklarınızı iki sap içinde konumlandırın ve ters dönün. Göğsünüz zemin yönündedir ve ayaklarınız asılıdır. Kollarınızın ön kısımlarını zemin üzerinde konumlandırın. Pozisyon tam sabit olduğunda, bakışınızı düz ileri yöneltmek için kafanızı kaldırın. Pozisyonu sürdürün.

Solumalar : nefes verme esnasında karnınızı maksimum içeri çekerek düzenli bir ritimle normal olarak soluyun.

Tekrarlar : Her bir seri arasında 30 saniye toparlanmayla mümkün olduğu kadar az hareket ederek 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 7: Verev sıkılaştırma

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: karın çevresi, verevler

Egzersizin yapılması : Strap Training uzun pozisyonda ayarlanır (baldırınızın ortasına kadar inmelidir). Ayaklarınızı iki sap içinde konumlandırın ve ters dönün. Vücudunuz zemine dik yerleştirilmiş olarak sol kolunuzun ön kısmından destek alın. Dengenizi artırmak için sağ kolunuzu üzerinizde gerin. Pozisyon sabit hale geldiğinde, sürdürün.

Solumalar : nefes verme esnasında karnınızı maksimum içeri çekerek düzenli bir ritimle normal olarak soluyun.

Tekrarlar : Her bir seri arasında 30 saniye toparlanmayla mümkün olduğu kadar az hareket ederek taraf başına 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 8: Zeminde şınavlar

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: üç başlı kaslar, omuzlar, karın kasları

Egzersizin yapılması : Strap Training uzun pozisyonda ayarlanır (baldırınızın ortasına kadar inmelidir). Ayaklarınızı iki sap içinde konumlandırın ve ters dönün. Göğsünüz zemin yönündedir ve ayaklarınız asılıdır. Kollarınız gerilidir. Bakışınız önünüzde uzağa yönelik olsun. Pozisyon sabit hale geldiğinde, göğüs kaslarınız zemine dokununcaya kadar kollarınızı esnetin. Kürek kemiklerinizin birbirlerine yaklaştıklarını hissetmeniz gerekir. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : kollarınızı kıvırdığınızda nefes alın ve kollarınızı gerdiğinizde nefes verin.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 9: Dizlere indirgeme

Zorluk: seviye 2

Çalışılan kaslar: mekİk

Egzersizin yapılması : Strap Training uzun pozisyonda ayarlanır (baldırınızın ortasına kadar inmelidir). Ayaklarınızı iki sap içinde konumlandırın ve ters dönün. Göğsünüz zemin yönündedir ve ayaklarınız asılıdır. Bakışınız önünüzde uzağa yönelik olsun. Kollarınız gerilidir. Pozisyon sabit hale geldiğinde, dizlerinizi göğüs kaslarına yaklaştırarak bacaklarınızı kıvırın. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : dizlerinizi göğüs kaslarınıza yaklaştırdığınızda nefes verin ve geri dönüş hareketinde nefes alın.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.

Egzersiz videosu no 10: Omuzlar Y biçiminde

Zorluk: seviye 3

Çalışılan kaslar: omuzlar, göğüs kasları, karın kasları

Egzersizin yapılması : Strap Training yarı uzunlukta ayarlanır. Başlangıç pozisyonu ayakta, ayaklar çok hafif ayrık ve dışa yönelik olarak. Strap Training’in iki sapını sıkıca kavrayın ve kollarnız tamamen gerili oluncaya kadar arkaya doğru eğilin. Ellerinizin biri diğerine yakındır. Daha sonra daima gergin olan kollarınızı dışa doğru açın. Ellerinizin başınızın üst kısmı seviyesinde bulunması gerekir. Bu durumda vücudunuz bir Y şekli oluşturur. Yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Solumalar : göğsünüzü yukarı çıkardığınızda nefes verin ve geri dönüş hareketi üzerinde nefes alın.

Tekrarlar : Her seri arasında 30 saniye toparlanmayla yüksek bir ritimle 3 ila 5 kez 30 saniye.