Öncelikle ufak bir hatırlatma ile yazımıza başlayalım. Decathlon olarak globalde alınan bir kararla, artık B’twin yerine, dağ bisikleti ailesi Rockrider, yol bisikleti ailesi Triban olarak yollarına devam edecektir. Yol bisikleti ailesinin en üst segmenti ve Türkçe anlamı “Lille’den gelen” demek olan Van Rysel ise eski Flemenkçe dilinden gelmektedir.

Şimdi gelelim ürünümüzü yakından tanımaya. Triban RC500 mont, Triban ailesinin 2019 koleksiyonundan. Renk alternatifi olmayan mont, %88 Polyester, %12 Elastan kumaştan üretilmiş olup, %100 poliüretan kaplamaya sahiptir. Softshell yapıya sahip olan Triban RC500 mont çiseleyen veya hafif yağmurlarda veya su sıçramalarında üst düzey koruma sağlarken, hardshell bir mont olarak düşünülmemeli. Yani sağanak yağmurlarda yağmur suyuna direnci uzun sürmeyecektir. Hafif yağışların haricinde rüzgara karşı da direnci gayet tatmin edicidir. İster antrenmanlarda kullanın, isterseniz yüksek performanslı sürüşlerinizde, nefes alabilir yapısı ile vücudunuz tarafından üretilen su buharını çok başarılı bir şekilde dışarıya atar.

Webp.net-gifmaker (95)
Detaylı bilgi için hemen tıklayın!

Bir tanesi fermuarlı olmak üzere sırt kısmında toplam 3, yan taraflarda 2 ve fermuarlı 1 adet göğüs cebi ile toplamda 6 adet cebi bulunmaktadır. Bel kısmındaki elastik bant, bilek ve yan kısımlarda esnek malzeme, çıkartılabilir yaka kısmı ve koltuk altındaki havalandırma bölgeleri ile Triban RC500 üst düzey bir deneyim sunuyor. Polar iç yapısı ve rüzgar kesici kumaş yapısı ile de bedeninizi soğuğa karşı oldukça başarılı bir şekilde koruyor.

8502389,8523361,8523343,8398668_031.jpg[-1_-1xoxarxbg(white)]

İstisnasız tüm ürünlerimizde olduğu gibi Triban RC500 mont da tasarımcılardan ve bisikletçilerden oluşan ekibimiz tarafından Fransa’da, Flaman bölgesine yakın Lille kentinde test edilerek geliştirilmiştir. Bu testlerde bisikletçinin ihtiyaçları, ürünün performansı, sürüş kalitesini ve konforunu etkileyen faktörler göz önünde bulundurularak, ürünü kullanıcılarımıza sunmadan önce olası revizyonlar ve iyileştirmeler ile ürünü en üst seviyeye çıkarmak amaçlanmaktadır.

8523361_022.jpg[-1_-1xoxarxbg(white)]

Peki RC500’ün bakımı nasıl yapılmalı? En fazla 30 derecede makinede yıkayabilirsiniz ama kurutma aşamasında kuru temizlemeyle veya direkt ısıya maruz kalacak şekilde kurutmayın. (kalorifer, ufo gibi…) Yumuşatıcı, beyazlatıcı gibi deterjana ek ürünler de kullanmamalısınız. Ve kuruduktan sonra kesinlikle ütülemeyin.

Tüm ürünlerimizde olduğu gibi Triban RC500 montumuzun da 2 yıl garantisi olup, beden skalası S-XXL arasıdır.

1.jpg

Ürünü internet sitemizden almayı düşünüyorsanız, “beden seçim kılavuzu” na bakmayı ihmal etmeyin.

Bol pedallı bir kış diliyorum.

Sporla kalın!

Bu yazımız İçerik Uzmanımız ve Ülke Bisiklet Ürünleri Eğitmenimiz Efe Subaşı tarafından yazılmıştır. Efe’nin diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz!