Sevgiliniz, eşiniz, yeğeniniz ya da arkadaşınız tırmanış mı yapıyor? Onlara hobilerine uygun bir hediye vererek mutlu olmalarını sağlayın.

Bunu istiyor ama onca ekipman arasından hangisini seçeceğinizi bilmiyorsunuz…. Büyük ya da küçük, başlangıç seviyesine ya da performans artırmaya yönelik, bouldering ya da spor tırmanış için sevdiklerinize eşlik edecek bir hediye mi arıyorsunuz? Panik yapmayın, sizlere en GÜZEL hediyeyi bulmanız için yardım edeceğiz!

Vazgeçilmez Üçlü

Temel ürünlerle başlayalım: tırmanış yapmaya başladığımızda “Kemer / Ayakkabı / Karabina” alınacak ilk üçlüdür. Kayada kemer ve ayakkabı kullanmak daha etkili ve rahat bir şekilde tırmanabilmeyi sağlar. Dış mekanda yapılan ilk tırmanışlarda bir ipe, ekspres setlere ve emniyet aletine ihtiyaç duyulur.

Ayakkabı numarasını seçmek konusunda kararsız mısınız? Tüm Decathlon mağazalarımızda değişim ücretsizdir 😉

Kimin için? Tırmanma duvarlarında ya da kayada tırmanan tırmanışçılar için.

Bütçe? 25  – 550 TL.

Tırmanış İpi

İpe sahip olmak, başkasına bağlı olmadan tırmanış yapmanız için ihtiyacınız olan muhtemelen en masraflı ekipmandır. Fakat tırmanışcının seviyesine ve hedeflerine uygun bir ipe sahip olmak, tırmanışta performansı ve rahatlığı arttırır

Yapay lider duvarlarında kullanım için 25 metrelik bir ip yeterlidir ancak 35 metrelik bir ürün ile daha uzun rotalara tırmanabilirsiniz. Kayada ise 60 metrelik veya daha uzun ipler kullanılmalıdır.

Kimin için? Kendini geliştiren kullanıcılar.

Bütçe? 500 TL’den itibaren.

Tırmanış Çantası

Tırmanışın birçok ekipman gerektirdiğini anlamaya başladınız… Tırmanış çantası büyük fermuarı sayesinde içindeki eşyalara kolay erişim sağlayan “özel” bir çantadır. Halatı, kemeri, ekspres setleri ve magnezyumu alabilecek kadar büyüktür… Sapları ve askıları ile kolayca taşınabilir. Tırmanışçı için bir Mary Poppins çantasıdır!

Avantajı nedir? Büyüklüğü sayesinde uçak kabinlerine sığar.

Kimin için? Kısa kaya tırmanandan spor tırmanıcıya kadar bütün tırmanış severler.

Bütçe? 100 TL’den itibaren.

Kullanıcı görüşleri?  4,5/5 “Tatillerde eşyalarımı taşıyabilmek için aldım, bu çantanın hafifliğine, tasarımına ve özellikle de çantanın açılmasını ve kapatılmasını sağlayan uzun fermuarına bayıldım. Bir spor çantası tasarımına sahip olsa da askıları sayesinde sırt çantası olarak, sapları ile de elde taşıyarak kullanabiliyorum.”

Slackline

Tırmanışla bunun ne alakası var diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Slackline denge, propriosepsiyon ve konsantrasyon çalışmalarını eğlenerek yapmanızı sağlayan bir araçtır. İki rota arasındaki dinlenme süresinde arkadaşlarınızla ya da ailenizle iyi vakit geçirmeniz için kolayca takılabilir. 

Avantajı nedir? Az yer kaplar, çantanın askısına takılarak her yere götürülebilir.

Kimin için? Büyük ve küçük tüm tırmanışçılar ve akrobatlar.

Bütçe? 240 TL

Kullanıcı görüşleri? 4,3/5 “Oldukça kolay ve hızlı kurulan bu ürün her yaştan kullanıcının dengesini bulması için ideal. Hem küçüklere hem de büyüklere yepyeni perspektifler ve keyif sunuyor!”

Antreanman Tutamağı

Kullanıcının kendini daha iyi geliştirmesi, tırmanma duvarına ya da kayalara tırmanmak için zaman bulamadığında evde antrenman yapabilmesi için idealdir. Az yer kaplayan bu ürün evde rahatça kullanılabilir.

Avantajı nedir? Her seviyeden kullanıcılara uygun videolarımız etkili ve yaralanmadan antrenman yapabilmeniz için hizmetinizdedir! 

Kimin için? Tırmanış konusunda kendini geliştirmek isteyen kullanıcı.

Bütçe? 280 TL

Kullanıcı görüşleri? 5/5 “Malzeme kalitesi ve sürtünme katsayısı gayet başarılı. üzerinde bulunan farklı tutuş tipleri, antreman için gayet yeterli. boyut olarak muadili bazı fingerboard’lara göre daha küçük fakat fiyat olarak da diğerlerine göre çok avantajlı. tavsiye ederim.”

Emniyetçi Gözlükleri

İleri seviye kullanıcıların bile fazla tanımadığı emniyetçi gözlükleri piyasada yerini almaya başladı ve bu bizi sevindiriyor. Bu ürün boynun rahatlığı için İDEAL üründür. Bir kere denediğinizde bu üründen vazgeçemeyeceksiniz ve bize teşekkür edeceksiniz! 

Kimin için? Kısa ya da uzun rotalarda emniyet için.

Bütçe? 130 TL

Lea’nın görüşleri: Simond sırt çantası ürün mühendisi “Zorlu tırmanışlar yapmayı çok sevsem de omurgamdaki ağrılar nedeniyle zorlanıyordum… Emniyetçi gözlükleri sayesinde artık boynum ağrımıyor ve tüm dikkatimi tırmanışçıya verebiliyorum. Bu ürünü kesinlikle öneriyorum!”

Düşük Bütçeli ve Çok Kullanışlı Minik Bir Hediye Daha

Düşük bütçeli küçük bir hediye ya da ekstra küçük bir hediye daha mı arıyorsunuz? Magnezyum toz torbasını deneyin! Bu küçük çanta sayesinde sevdikleriniz tırmanış sırasında elleri kuru kalarak rahatça tırmanabilecek!