Kamp alanında sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerekir. Sağlıklı olmanın temel koşulu ise yeme – içmeden geçer. Tükettiğiniz gıdalar ve kullandığınız mutfak aletleri bu konuda çok büyük önem taşımaktadır. Kamp alanında suyunuz kısıtlı olduğu için kolay temizlenen ve bakteri barındırmayacak kaliteli kamp mutfak gereçlerini tercih etmelisiniz. Kampınızın sorunsuz ve istediğiniz gibi geçmesi için mutfak ekipmanlarını mutlaka yanınızda götürmelisiniz. Doğada yapacağınız sporlar, açık hava etkinlikleri çok fazla enerji harcamanıza ve susayıp acıkmanıza neden olacaktır. Kendinizi kamp hayatına adapte edebilmek için bazı mutfak aletleri almanız gereklidir. Bu ürünleri kısaca bilgi vererek tanıtmak faydalı olacaktır.

Bu yazımızda kamp mutfak gereçlerine değindik. Gelin kamp sırasında en çok ihtiyaç duayacağınız mutfak malzemelerini inceleyelim.

Çaydanlık, Kahve Demliği, Termos, Bardak

Soğuk havada içinizi ısıtacak, çadır kurmanın yorgunluğunu atacak sıcak içeceklerin başında çay ve kahveler gelir. İyi demlenmiş bir çay, köpüklü bir kahve veya hazır kahve için çelik bir çaydanlığa ihtiyacınız olacaktır. Paslanmaz çelik çaydanlık , darbelere ve ısıya karşı dayanıklıdır.

Suyunuzu çok hızlı bir şekilde ısıtabilirsiniz. Demliğin kulp kısmı katlanabilir bir yapıda olduğu için çantanıza kolayca yerleştirebilirsiniz. Her türlü ateşte çay ve kahvenizi pişirebilirsiniz. Sıcak ve soğuk olarak muhafaza etmek isteğinizin içecekleriniz için paslanmaz çelik termosları tercih edebilirsiniz. Termosun haznesini kolayca temizleyebilirsiniz. Kapak kısmını aynı zamanda bardak olarak kullanabilirsiniz. Termostaki yalıtım sayesinde uzun süre içecekleriniz istediğiniz ısıda kalabilir.

Çatal-Bıçak-Kaşık Takımı, Tabak

Kampta kullanacağınız çatal-bıçak-kaşık setleri ağırlık yapmaması için hafif ve dayanıklı bir plastik malzemeden tasarlanmıştır. Koku yapmayan bu gereçlerle gıdaları rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bu setler iç içe geçmeli şekilde yapılarak çantanızda daha az yer kaplanması amaçlanmıştır.

Üzerindeki renkli kaplama suya dayanıklıdır. Plastiği çeşitli bileşenlerden üretilen bu malzemelerin kullanımı oldukça basittir. Yiyeceklerinizi koymak için kullanırken kırılmayacak yapıda olan plastik tabaklar temin edebilirsiniz. Bu tabakları kenarında bulunan delik kısmından kamp çantanıza asarak taşıyabilirsiniz. Tabaklar, yapısındaki teknikle ısının yayılmasını ve elinizi yakmasını engeller.

Yemek Kabı

Bisfenol A (BPA) içermeyen, bulaşık makinesinde yıkanabilen, ağzı açık olarak mikrodalga fırına konulabilen sızdırmaz özel kapaklı yemek kabı, kampta en çok işinize yarayacak malzemelerden biridir. 0,35 L – 0,65 L hacmi, 12 cm x 10 cm çapı, 125 gram ağırlığı ile iki boy yemek kabı, spor sonrası ihtiyacınız olan besinleri saklamak için ideal boyutlardadır.

Piknik Çantası

Kampa veya doğa yürüyüşüne çıkarken gerekli malzemelerden biri de işlevsel bir piknik çantasıdır. Her daim sporculara destek olan Decathlon’un sunduğu, yemeği birkaç saat sıcak veya soğuk muhafaza edebilen ergonomik piknik çantası modellerine göz atabilirsiniz. Çanta ile birlikte sunulan iki yemek kabı da piknik veya kampta sizin için pratik olabilir.

Bonus: Rüzgar Kesici

Kış aylarında soğuk havalarda kamp yaparken üşütmemeye dikkat etmelisiniz. Bunun için rüzgarın estiği yönü belirleyip kamp malzemesi olan rüzgar kesicilerden yararlanabilirsiniz.

Rüzgar kesiciyi kendiniz ve eşyalarınız için kullanabilirsiniz. Decathlon rüzgar kesici sayesinde eşyalarınızın rüzgardan etkilenmesini, uçmasını, dökülmesini ve kırılmasını engelleyebilirsiniz. Rüzgar kesici dayanıklı ve hafif bir metalden oluştuğu için taşıma kolaylığı sağlar. Sabit kazıklarla yere kolayca entegre olup dengede

Kamp Mutfak Aletleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kamp ekipmanı seçerken garantisi olan güvenilir markaları tercih etmelisiniz.
  • Kullanacağınız ürünlerin paslanmaz çelik veya insan sağlığına zararı olmayan bileşenlerden yapılmış plastik olmasına dikkat etmelisiniz.
  • İhtiyacınız olan kullanımı basit ve pratik ürünleri almalısınız.
  • Kamp malzemelerinizi çantanızda çok yer kaplamayacak ve taşıması kolay olacak şekilde seçmelisiniz.
  • Aletleriniz çok amaçlı kullanılabilen ve kırılmayacak cinsten olmalıdır.
  • Suya, ısıya ve darbelere dayanıklı ekipmanlar kullanmalısınız.
  • Kullanacağınız ekipmanların size ve doğaya zararı olmamasına özen göstermelisiniz.
  • Bütçenizi etkilemeyen uygun fiyatlı ürünleri ekipman listenize eklemelisiniz.
  • Kullanışlı ve kaliteli olan kamp mutfak aletlerini almalısınız.

Dilediğiniz tüm kamp malzemeler için decathlon.com.tr‘yi ve mağazalarımızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Bol kamplı bir Kış dileriz!

Sporla kalın!