Sporu yaşam tarzı haline getirenler, her mevsim ara vermeden, sistemlerini bozmadan spor yapmaya devam etmek ister. Spora ara verildiğinde kondisyonda bozulmalar meydana gelebilir. Yaz aylarında, basit spor kıyafetleriyle spor yapılabilirken kışın daha tedbirli olmak gerekir. Bir sporcunun en değerli varlığı kendisidir. Değişen hava şartlarına bağlı olarak vücudu dış etkenlerden korumak gerekir.

Kış sporları; soğuk hava şartlarında, genel olarak karlı ya da buzlu ortamlarda yapılan sporlardır. Oldukça eğlenceli olan bu sporları yaparken vücut ısısını düşürmemek gerekir. Vücudu uzun süre düşük sıcaklığa maruz bırakmak, hipotermiye yol açabilir. Şiddetli hipotermi, vücudun yaşamsal faaliyetleri yapamaz hale gelmesine neden olarak insan yaşamını tehdit eden bir durumdur. Soğuk havada uzun süre kalmanız gereken durumlarda, Decathlon ısıtıcı bantlardan birkaç tane kullanarak uzun süre, el ve ayaklarınızı koruyabilirsiniz. Hava sıcaklıklarının eksi derecelere düştüğü durumlarda bile kendinizi koruyarak aktivitelerinize güvenle devam edebilirsiniz.

Isıtıcı Bantlar Nasıl Kullanılır?

Decathlon vücut ısıtıcı bantlar, soğuk havalarda ve olumsuz doğa koşullarında güvenle ve kolayca kullanılabilir. Hazır paket açılır ve 5 kez salladıktan sonra 10 dakika içinde ısıtıcı aktif hale gelir. Isıtıcı ürünü cildinize temas ettirmeden çamaşırınızın üzerine yapıştırın. Cilde en yakın olan kıyafet katmanına yapıştırdığınız ürünün sıcaklığı, zamanla tüm bölgeye yayılmaya başlayacak ve sizi sıcak tutacaktır. Ürünü uygun olan yere yapıştırmadan önce güneş almayan serin ve kuru bir yerde muhafaza etmeye dikkat edin. Kullanma talimatına uygun olarak kullanıldığı takdirde, ısıtıcı bantlar 5-6 saat boyunca özelliğini kaybetmeden ısıtmaya devam edecektir.

Isıtıcı Bantları Kimler Kullanmamalı?

Ürün, 3 yaşından küçük çocukların kullanması için uygun değildir. Yaşlılar ya da engeli olan kişilerin gözetim altında kullanmalarına dikkat edilmelidir. Isıtıcı bantlar; cilt hassasiyeti ya da dolaşım problemi olanlar, şeker hastaları, felç olanlar ya da sinir hasarı bulunanlar ile romatoit artrit hastalığı olanların kullanması için uygun değildir. Hamile olan kadınlar ya da hamilelik şüphesi olanlar, doktora danışmadan kullanmamalıdır. Haricen kullanılan analjezikler ya da başka türlü ısıtıcılar ile birlikte kullanılmamalıdır. Donmuş ya da hissini kaybetmiş ciltlerde kullanılmamalıdır. Isıtıcı bantların uyurken kullanılması uygun değildir. Isıtıcı bantların; el, ayak ve vücut için üretilen 3 çeşidi vardır.

El Isıtıcı Bantlar

Kış aylarında yapacağınız antrenmanlarda ya da doğa koşullarında aktiviteler yaparken üşüyen ellerinizi soğuktan korumak için tasarlanmıştır. El ısıtıcı bantlar, elin yapısına uygun olarak üretilmiştir. El ısıtıcı bantlar, cilde temas etmeden, eldiven içinde kullanıma uygundur. Bantlar, aktifleştikten sonra 6 saat boyunca sıcaklığını korur. El ısıtıcı bantları incelemek ve sipariş etmek için Dechatlon’un el ısıtıcı bantlar sekmesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayak Isıtıcı Bantlar

Kış sporları yaparken en çok dikkat edilmesi gereken bölgelerden olan ayaklara ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Tüm vücudun ağırlığını çeken ayakların soğuktan korunması için tasarlanmış olan, ayak ısıtıcı bantlardan faydalanabilirsiniz. Kullanıma hazır olan bant, hava ile temas ettiğinde aktifleşerek 5-6 saat boyunca ısıtma özelliğini korur. Ürünün, cilde temas etmeden, çorap üzerine yapıştırılarak kullanılması uygundur. Ayak ısıtıcısı satın almak için Dechatlon’u ziyaret edebilirsiniz.

Vücut Isıtıcı Bantlar

Soğukta yapacağınız aktivitelere başlamadan 10 dakika önce peketinden çıkaracağınız ürünü aktif hale getirerek vücudunuzda istediğiniz bölgeyi ısıtabilirsiniz. Ürünü iç katman çamaşırınızın üzerine, cildinize temas ettirmeden yapıştırıp kullanabilirsiniz. Yapışkanlı olan ısıtıcı bantları ısınmasını istediğiniz bölgeye yapıştırdıktan sonra 5-6 saat boyunca etkisini kaybetmeden kullanabilirsiniz.

Sporla kalın!