Yılın en romantik günüdür Sevgililer Günü… Sevgililer, bu anlamlı günü aralarındaki bağı güçlendirmek için güzel bir fırsat olarak görür. Genellikle çiftlerin birbirine hediyeler verdiği ve yemeğe çıktıkları Sevgililer Günü’nü daha eğlenceli, daha sağlıklı ve biraz da alışılmışın dışında yaşamaya dersin? Eğer bunu nasıl gerçekleştirebileceğin konusunda herhangi bir fikrin yoksa endişelenmene gerek yok. Senin için Sevgililer Günü ve spor aktivitelerini bir araya getiren heyecan dolu seçeneklerin olduğu bir liste hazırladık. Sevgiler Günü’nü bu önerilerden biri ile değerlendirerek hem sevgiline güzel bir sürpriz yapabilir hem de keyifli vakit geçirebilirsin.

1. Buz Patenine Gidin

Buz pateni Sevgiler Günü’nün romantik havasından uzaklaşmadan el ele yapabileceğiniz mükemmel bir aktivite. Buz üzerinde kayarken partnerin ile yakınlaşabilir, elini tutabilir ve düşmesine asla izin vermeyerek ona ne kadar değer verdiğini ispatlayabilirsin.

Ayrıca olimpik bir patenci olmasan bile birkaç farklı numara deneyerek anı daha eğlenceli hale getirebilirsin. Olası birkaç düşüş durumunda ise emin ol hem gülecek hem de çok eğleneceksiniz. Göz göze ve el ele gerçekleştireceğiniz bu aktiviteden sonra aranızdaki güven duygusunun geliştiğini hissedeceksin.

2. Kampa Giderek Romantik Bir Kaçamak Yapın

Sevgililer Günü’nde yoğun şehir hayatından kaçış ve manzara değişikliği arıyorsan kampa gitme fikrini değerlendirebilirsin. Sevgilin ile doğanın koynunda geçireceğin sessiz, baş başa ve romantik birkaç gün eşsiz bir Sevgililer Günü planı olabilir.

Kamp esnasında sınırsız oksijen ve manzaranın tadını çıkarırken aynı zamanda doğayı da keşfedebilirsiniz. Ayrıca yanında götüreceğin yiyecek ve içeceklerle de aktivitenizi daha keyifli hale getirebilirsin. Gün sonunda ise yıldızları doyasıya seyrederek birlikte güzel bir uykuya dalabilirsiniz.

3. Kayağa Gidin

Sevgililer Günü’nü aktif olarak geçirmene imkân veren bir başka spor faaliyeti ise kayak. Göz alıcı renklere sahip kayak kıyafetlerinizi giyinip karla kaplı bembeyaz dağların arasından yan yana kayarken aşk ve özgürlük duygularını bir arada yaşayabilirsiniz.

Telesiyejde baş başa kaldığınız anlarda yapacağınız tatlı sohbetlerin keyfine doyamayacaksın. Sevginizi kutlayacağınız bu kısa kayak tatilinde kayağın yanı sıra kardan adam yaparak, kar topu oynayarak veya kayak sonrası şöminenin karşısında oturarak oldukça eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

4. Ata Binin

Özellikle daha önce hiç yapmadıysanız, inanılmaz derece eğlenceli bir spor olan biniciliği Sevgililer Günü aktivitesi olarak planlayabilirsin. Atların üzerinde yan yana yavaşça ilerlerken keyifli bir sohbete dalabilir ve sevgiline söylemek için hazırladığın o güzel cümleleri fısıldayabilirsin.

Eğer parkur uygun ise atları dörtnala koşturarak olaya biraz da adrenalin katabilirsiniz. Böylece hem sıra dışı hem de spor dolu bir Sevgililer Günü deneyimlemiş olursunuz.

6. Raketli Sporları Deneyin

Tenis, badminton ve squash gibi spor branşlarından biri ile hareketli bir Sevgililer Günü geçirebilirsin. Yapacağınız güzel bir maçın sonunda sahanın kraliçesinin veya kralının kim olduğuna karar verebilirsiniz.

Aynı zamanda da sıkı bir kardiyovasküler egzersiz gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca, çift olarak başka bir rakibe karşı beraber de ter dökebilirsiniz. Hayatınızın aşkıyla aynı takımda omuz omuza mücadele etmek ilişkinize de olumlu katkı sağlayacaktır.

7. Yürüyüş Yapın

Sevgililer Günü’nü aktif bir şekilde geçirmek istiyorum fakat çok da fazla terlemek istemiyorum çizgisinde isen bu öneri tam sana göre. Sevgilinle el ele yapacağın romantik bir yürüyüş, bu özel günde aranızdaki bağı güçlendirmene ve mutlu anlar yaşamana yardımcı olacak bir seçenek.

Bu yürüyüşü sizin için anlamı olan güzel bir parkta, bir sahil şeridinde veya ormanlık bir alanda gerçekleştirebilirsin.

Sevdiğinle nice sağlık ve spor dolu 14 Şubat’lara!

Sporla kal!