Ülkemizde gittikçe yaygınlaşan triatlon ve duatlon yarışları tüm sporseverleri sınırları zorlamaya ve yeni bir meydan okumaya davet ediyor. Birçok şehrimizde düzenlenen ve her sene katılımcı sayısı ciddi oranda artan triatlon/duatlon yarışlarının ülkemizdeki kalitesi ise tüm dünya tarafından bilinmekte. Bunun en büyük kanıtı; yarışlarımıza katılan yabancı sporcular! Ve elbette yurtdışında da triatlon/duatlon yarışlarına katılmış sporcularımızın yorumları.

Daha önce triatlon ile alakalı yazılarımızı paylaşmıştık. Bu yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Yazılarımızla sizleri mental anlamda triatlonlara hazırladığımızı düşünüyoruz ve şimdiyse 2020 triatlon ve duatlon takvimini paylaşıyoruz. (:

  1. Dursunbey Kros Duatlon Türkiye Şampiyonası, 8 Mart (Balıkesir)
  2. Sakarya Duatlon Türkiye Şampiyonası, 4-5 Nisan
  3. Gelibolu Orta Mesafe Triatlon Türkiye Şampiyonası, 30-31 Mayıs
  4. Avşa Adası Triatlonu ve Aquatlon Türkiye Kupası, 13-14 Haziran
  5. Balıkesir Triatlonu Avrupa Şampiyonası, 15-16 Ağustos
  6. Kuşadası Aquatlon Türkiye Şampiyonası Finali, 4-5 Eylül
  7. Alanya Triatlon Avrupa Şampiyonası ve Paratriatlon Dünya Kupası, 3-4 Ekim
  8. Yenişehir Triatlonu Türkiye Kupası Finali, 17-18 Ekim (Mersin)
  9. Kış Triatlonu (Aralık ayında gerçekleşecek olup detayları Türkiye Triatlon Federasyonu’nun internet sitesinde açıklanacak)

Şimdi sıra yarış takvimlerini netleştirmeye geldi! Tüm yarışmacıları bol meydan okumalı ve harika bir triatlon sezonu diliyorum!

Sporla kalın!

Bu yazımız İçerik Uzmanımız ve Ülke Bisiklet Ürünleri Eğitmenimiz Efe Subaşı tarafından yazılmıştır. Efe’nin diğer yazılarına buradan ulaşabilirsiniz!