Outdoor mont çeşitleri, kış aylarında günlük yaşamın ve açık hava aktivitelerinin en önemli dış giyim unsurları olarak dikkat çeker. Hava sıcaklıklarının değişkenlik gösterdiği günlerde hafif mont çeşitleri tercih edilirken, soğuk ve yağışlı günlerde ise polar mont, şişme mont veya kar montu kullanılır. Kuş tüyü, elyaf, nefes alabilen ve su geçirmez kumaşlarla tasarlanan mont modelleri arasından seçim yaparken giyim alışkanlıklarını, ürünü kullanacağın koşulları ve aktivite türünü mutlak göz önünde bulundurmalısın. Decathlon’un ürün yelpazesinde bulunan farklı mont modelleri arasından beğendiğin ve ihtiyacını karşılayan birini tercih ederek dayanıklı ve işlevsel bir ürüne sahip olabilirsin.

Outdoor Aktivitelerinin Vazgeçilmezi Şişme Montlar

Decathlon’da bulunan şişme mont modelleri spor giyinmeyi sevenlerin vazgeçilmezidir. Birçok testten geçtikten sonra kullanıcılara sunulan şişme montları dağlık arazilerde yapacağın trekking, kamp ve bivak gibi doğa aktiviteleri sırasında kullanabilirsin. Oldukça hafif tasarıma sahip şişme montlar aynı zamanda oldukça az yer kaplar.

Tüm şişme montlarımız için hemen tıklayın!

Çift ipli fermuar ile tasarlanmış modeller kolayca sol cep içine katlanarak küçültülebilir. Böylece montunu kullanmadığın zamanlarda sırt çantanın içerisine kolayca yerleştirebilirsin. Avrupa standartlarında, şişme kapasitesine uygun olarak imal edilen mont modelleri, üretiminde kullanılan kuş tüyünün havayı hapsetmesi ile ısıyı yalıtır. Su tutmaz bileşenden üretilen şişme mont modellerinde su montun içine sızmadan kumaşın üzerinden kayar. Uzun süreli yağışa maruz kalındığında şişme mont ile birlikte yağmurluk kullanılması tavsiye edilir. Kapüşonlu şişme mont modelleri ise ısı kaybının en çok yaşandığı baş ve boyun bölgeleri için ekstra koruma sağlar.

Quechua Trek 100 Kapüşonlu Şişme Mont – Detaylı bilgi için tıklayın!

Kar Montları İle Soğuktan Korun

Kar montları, tüm outdoor aktivitelerin sırasında seni soğuk ve karın etkilerinden koruyan ürünlerdir. Farklı renk seçenekleri ile tasarlanan kar montları, kadın ve erkek kullanıcıların ihtiyaçlarına göre dizayn edilir. Gelişmiş teknolojiler kullanılarak üretilen, yalıtım teknolojileri ile donatılan çift dolgulu modeller en soğuk havalarda ve yoğun kar yağışı altında bile ihtiyacın olan konforu sunar. Bileklerdeki manşetler, yüksek yaka ve çıkarılabilir kapüşon sert rüzgarlara karşı da mükemmel koruma sağlar.

Kar montlarımızı detaylı incelemek için hemen tıklayın!

Ana dikişlerinin su sızdırmaz özelliği ve dış yüzeyde kullanılan su geçirmez kaplama, kar montlarını diğer mont modellerinden ayıran nitelikler arasında yer alır. Ayrıca montlarda kullanılan fermuar ve düğmeleri eldivenini çıkarmadan rahatlıkla kullanabilirsin. Kar montunun polar astara sahip ceplerinde ellerini kolayca ısıtabilirsin. Soğuk ve karın seni durdurmasına izin vermemek için Decathlon’da bulunan kar mont modelleri arasından beğendiğin birine hemen sahip olabilirsin.

3’ü 1 Arada Özel Tasarım Montları Keşfet

3’ü 1 arada olarak adlandırılan özel mont tasarımları sundukları fonksiyonel kullanım olanağı ile dikkat çeker. Astar, polar ve yağmurluk katmanlarından meydana gelen bu modeller, en sert şartlardan hafif hava koşullarına kadar ihtiyacın olan tüm korumayı tek bir mont üzerinde sunar. Hava sıcaklığının oldukça düşük olduğu zamanlarda tüm katmanları aynı anda kullanırken, daha yumuşak havalarda sadece polar bölümünü giyebilirsin.

Quechua Travel 500 3’ü 1 arada trekking montu – Detaylı bilgi için hemen tıklayın!

Hava sıcaklığının normal fakat yağmurun şiddetli olduğu günlerde ise 3’ü 1 arada özel tasarım montun su geçirmez özellikteki yağmurluk kısmını kullanabilirsin. Her türlü hava şartına uyum sağlamana yardımcı olan 3 farklı ürüne tek bir mont alarak sahip olabilirsin. Ayrıca dayanıklı materyalden üretilen montların dış kısmı doğadaki herhangi bir unsura takıldığında yırtılmayacak özellikte olduğundan uzun süre kullanım olanağı da sunar.

Soğuk Hava Antrenmanları İçin Polar Montlar

Polar montlar, %100 polyester kullanılarak üretilen mont çeşitleri olup soğuk havalarda gerçekleştireceğin açık hava antrenmanlar için oldukça kullanışlı ekipmanlardır. Hava alabilen esnek yapıya sahip polar mont modelleri sunduğu termal rahatlık ve hareket özgürlüğü ile idman performansına olumlu katkı sağlar. Antrenman sırasında oluşan teri dışarı atmak için sırt açıklığıyla tasarlanan polar mont çeşitleri vücudunun kuru kalmasına yardımcı olur. Ayrıca polar montların iç kısımları daha iyi ısı yalıtımı sağlaması için fırçalanmıştır. Böylece sıcak hava içeride hapsedilirken soğuk havanın içeri girmesi engellenir. Bununla birlikte kapüşon, manşet ve omuz kısımlarında su geçirmez ek kumaş kullanılan modeller yağmurlu havalarda gereksinim duyduğun korumayı da rahatlıkla sağlar.

Sporla kal!