Body Power, vücudunun farklı bölgelerindeki kasları etkili bir biçimde sıkılaştırmana olanak veren bir spor ekipmanıdır. Egzersiz aletinin portatif tasarımı, ekipmanı her türlü ortamda kullanabilir kılar. Bu nedenle sahip olacağın bir Body Power ile bicepslerini, karın kaslarını, omuz kaslarını ve baldırlarını ev ortamında rahatlıkla çalıştırabilirsin. Eğer daha önce bu spor ekipmanını hiç kullanmadıysan, yapabileceğin etkili egzersizler hakkında fikir sahibi olmak için yazının devamına göz atabilirsin.

Ön Kollar ile Sıkıştırma

Ön kollar ile sıkıştırma egzersizi, evde Body Power kullanılarak uygulanabilecek en kolay hareketlerden biridir. Bu egzersiz sırasında ön kol, omuz ve göğüs kasların etkili bir şekilde çalışır. Harekete başlamak için Body Power’ı ön kollarının arasına yerleştir ve ellerini çene, dirseklerini ise karın hizasında konumlandır. Ardından kollarını kullanarak Body Power’ı sıkıştır ve kontrollü bir şekilde gevşet. Egzersiz sırasında dirseklerini sıkarken nefes vermeyi, gevşetirken ise nefes almayı unutma. Doğru nefes kontrolü, kas egzersizleri yaparken oldukça önemlidir. Hareketi her set 30 saniye olacak şekilde 3 ile 5 set arasında uygulayabilirsin.

Video olarak izlemek istesen hemen tıkla!

Baldırlar ile Sıkıştırma

Evde Body Power ile yapabileceğin egzersizlerden bir diğeri ise baldırlar ile sıkıştırma hareketidir. Oldukça kolay ancak bir o kadar da faydalı olan bu egzersiz sayesinde baldır ve dört başlı kaslarını güçlendirebilirsin. Baldırlar ile sıkıştırma hareketi için bir sandalyeye otur ve Body Power’ı merkezi yeri gösterecek şekilde baldırlarının arasına yerleştir. Ayaklarını birbirine yapıştır ve tabanları yere konumlandır. Ardından spor ekipmanını sadece üst bacak kaslarını kullanarak sıkıştır ve yavaşça geri bırak. Egzersiz sırasında aksesuara basınç uygularken nefes ver, serbest bırakırken ise nefes al. Baldırlar ile sıkıştırma hareketini 3 ile 5 set, her seti ise 15 ile 30 saniye olarak yapabilirsin.

Biceps Sıkıştırma

Body Power sayesinde çalıştıracağın bir başka kas gruba da bicepslerdir. Biceps sıkıştırma hareketine başlamak için Body Power’ı göğsünün sağ tarafına, aksesuarın merkezi zemini gösterecek şekilde yerleştir. Ekipmanın pozisyonunu koruması için sol elinle Body Power’ı sıkıca tut. Daha sonra sağ kolunu kullanarak spor aletini sıkıştır ve kademeli olarak serbest bırak. Egzersizi yaparken sıkıştırma sırasında nefes almayı, geri dönüş sırasında ise nefes vermeyi ihmal etme. Biceps sıkıştırma hareketini 4 ile 6 set her iki kola uygulayabilirsin. Set süresini ise kondisyon durumuna göre 15 – 45 saniye arasında belirleyebilirsin.

Video olarak izlemek istersen hemen tıkla!

Yanal Esneme

Yanal esneme hareketi, Body Power spor aletini etkili bir şekilde kullanmanı sağlayan bir diğer egzersizdir. Dört başlı kaslarını çalıştıran bu hareketin başlangıç pozisyonu için ayak tabanların ve kalçan yerde olacak şekilde zemine otur. Body Power’ı sağ baldırının dış tarafına spor ekipmanının merkezi vücudunu gösterecek pozisyonda konumlandır. Ardından sağ bacağını dışa doğru hareket ettirerek Body Power’ı sıkıştır ve yavaşça geri bırak. Hareket süresince sıkıştırma sırasında nefes ver ve geri bırakma esnasında da nefes al. Egzersizi yüksek bir ritimde 3 ile 5 set arasında yapabilirsin. Setler arasında toparlanma için ara vermeyi ihmal etme.

Video olarak izlemek istersen hemen tıkla!

Kanat Sıkıştırma

Body Power kullanarak kanat sıkıştırma egzersizine başlamadan önce aksesuarı, merkezi koltuk altına gelecek şekilde sağ kolunun altına yerleştir. Vücuduna temas eden sapı sol elin ile kavrayarak ekipmanın konumunu korumasını sağla. Daha sonra nefes vererek ve sağ kolun ile basınç uygulayarak Body Power’ı sıkıştır. Ardından nefes vererek oluşan basıncı yavaşça geri bırak. Hareket sırasında karın kaslarının da sıkılı olduğunda emin ol. Body Power ile kanat sıkıştırma egzersizini her iki taraf için 3’er set toplamda 6 set yapabilirsin. Setlerin süresini ise 15 ile 45 saniye arasında belirleyebilirsin. Setler arasındaki dinlenme süresini ise set süresinin 2 katını geçmeyecek şekilde ayarlayabilirsin.

Video olarak izlemek istersen hemen tıkla!

Vücudunun farklı bölgelerini ev ortamında çalıştırmana yardımcı olacak etkili bir ekipmanına ihtiyacın varsa Body Power spor aletine Decathlon aracılığı ile sahip olabilirsin.