Evde geçirdiğin zamanı fiziksel aktivitelerle güçlendirerek daha verimli bir hale getirmek ister misin? Evde kolaylıkla yapılabileceğin egzersizler sayesinde hareketsizlikten kurtulabilir ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsin. Üstelik gün içinde oldukça az bir zaman ayırarak forma girebilir ve sıkı bir vücut görünümü yakalayabilirsin. Boş vakitlerinde yapabileceğin birçok egzersizle kas gruplarını çalıştırarak enerjini tazeleyebilir, güne daha zinde başlayabilirsin.

Evde Yapılabilen Egzersizlerin Faydaları Nelerdir?

Evde egzersiz yapmak vücudunu forma sokmanın dışında birçok rahatsızlığa da iyi gelen bir aktivitedir. Egzersizler şikayetçi olduğun kronik ağrıların azalmasına yardımcı olur. Kanındaki glikoz ve yağ düzeyinin düşmesini sağlar. Kardiyovasküler ve tromboz riskini önemli ölçüde azaltır.

Düzenli olarak egzersiz yaptığında kas kuvvetinin ve dayanaklılığının arttığını hissedebilirsin. Egzersizler aynı zamanda vücudunun esneklik kazanmasına da katkıda bulunur. Uyku sorunlarını çözmende ve uyku kaliteni yükseltmende etkilidir. Evde yapacağın egzersizlerle ruh halini de iyileştirebilir, kendini hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok daha iyi hissedebilirsin.

Çekme Kayışı Ne İşe Yarar?

Çekme kayışı egzersizlerini başka herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan yapabilmene yardımcı olur. Çekme kayışı ile kendi ağırlığını kullanarak birçok egzersizi kolayca yapabilirsin. Kollar, bacaklar ve sırt gibi vücudunun farklı bölgelerinde bulunan kas gruplarını çekme kayışı yardımıyla çalıştırabilirsin.

Her seviyeden sporcuya uygun şekilde ayarlanabilen çekme kayışı ile egzersizlerini zamanla daha sıkı antrenmanlara dönüştürebilirsin. Çekme kayışı ile her gün vücudunun farklı bölgeleri için egzersizler yaparak spor programını eğlenceli bir hale getirebilirsin. Çekme kayışı aynı zamanda vücudunun dengesini kusursuz bir şekilde sağlamana yardımcı olur.

Evde spor yaparken oluşabilecek kazalara karşı endişe etmeden kullanabileceğin çekme kayışı, vücut ağırlığına uygun olarak dengede durmanı sağladığı için oldukça güvenlidir. Pratik bir egzersiz aleti olan çekme kayışı evde yer kaplamaz ve koruma kılıfı sayesinde kolaylıkla iç ve dış mekanlara taşıyabilme imkanı sunar.

Domyos DST100 Cross Training Çekme Kayışı – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Çekme Kayışı Zayıflatır mı?

Çekme kayışı zayıflamak için yapılan egzersizlerde sıklıkla kullanılır. Ancak kilo vermek için tek başına spor yapmak yeterli değildir. Dengeli beslenme, bol su tüketimi ve düzenli egzersizleri bir bütün halinde uyguladığında zayıflamada başarılı olabilirsin. Çekme kayışı evde egzersizlerini yaparken sana tek bir ekipmanla tüm kas gruplarını çalıştırabilme imkanı verdiğinden, zayıflamana da yardımcı olur.

Çekme kayışı aynı zamanda fizyoterapide kas rehabilitasyonu için de kullanılır. Kas grupları için etkili bir egzersiz yapmak istiyorsan çekme kayışı olmazsa olmaz ekipmanlardan biridir. Doğum sonrası zayıflamak ve forma girmek için yapılan egzersizlerde de çekme kayışı tercih edilir.

Spor egzersizleri için düşündüğünden çok daha az zaman ayırarak ertelediğin vücut hayaline hızla kavuşabilirsin. Egzersizlerini kolaylaştıran çekme kayışına Decathlon ayrıcalığı ile sahip olabilirsin.