Okçuluk, başarıyı eğlenceli bir alışkanlığa dönüştürmek için ideal bir spordur. Okçuluğun çocuğunuz için fiziksel ve zihinsel olarak pek çok faydası vardır ve bu faydalara evde de ulaşabilir. Evde de rahatlıkla yapılabilecek olan okçuluğun faydalarına gelin beraber bakalım:

  • Dikkat ve odaklanma gerektirdiğinden dolayı çocuklarda dikkat, odaklanma süresini artırır.
  • Ok ve yay tutumu çocuklarda el-vücut ve el-göz koordinasyonunu destekler. Bununla birlikte kaba-ince motor becerilerini (omuz, kol, bilek, parmak) destekler, geliştirir.
  • Odak- dikkat süresi arttıkça zihinsel psikolojik rahatlama sağlar. Bununla birlikte sabretmeyi, başarmak için kendini aşmayı, kendisiyle mücadele etmeyi öğrenir.
  • Çocukların ebeveyn desteği olmadan da bir şeyler başarabilme algısı oluşur. Kendi başına vakit geçirebilir.

Minik sporseverler için evde okçuluk ortamı için bazı önerilerimiz var. Öncelikle dikkatini dağıtmayacak ve oldukça sadece bir ortam hazırlamanızı tavsiye ederiz. Bu hedefe daha iyi odaklanmasını sağlayacaktır.

Hedef ıskalansa bile evde rahatça kullanabileceğiniz, çocukların okçuluğu öğrenmesi için tasarlanmış yumuşak uçlu, vantuzlu okları tercih edebilirsiniz.

Yay üzerinde sabit tutabilecekleri aparat, kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Böylelikle hem güvenli, hem de eğlenerek evde çocuğunuz ile beraber eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ürün bazında önerilerimiz ise, başlangıç için Easytech okçuluk setimiz ideal!

Geologic Easytech Okçuluk Seti – Detaylı bilgi için hemen tıklayın!

Okçuluğu keşfetmek isteyen minik sporseverler için ideal olan Easytech okçuluk setimiz 5 m’ye kadar güven içinde kullanabileceğiniz bir ürün. Merkezi ok yatağı ve manyetik çekme özelliği sayesinde okçuluğa giriş için ideal bir set!

Bir diğer ürünümüz: Softarchery 100!

Geologiz Softarchery 100 – Detaylı incelemek için hemen tıklayın!

10 m’ye kadar hobi amaçlı kullanılabilecek, okuçuluğa alışmadan oldukça etkili bir ürün olan Softarchery 100 modelimiz vantuzlu uçlu oklara sahip. İçerik olarak; 1 yay, 2 vantuzlu ok ve 1 hedef tahtası ile sizlere geliyor.

Bu ürünümüzün en önemli özelliklerini biri; sol elini kullananlar için de uygun bir şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca hedef tahtası ok ve yayları içine alarak taşıma çantası olarakt kullanılabilmekte.

Ve son tavsiyemiz: Discovery çocuk yayı!

Geologic Discovery Çocuk Yayı – Detaylı incelemek için hemen tıklayın!

Geologic Discovery çocuk yayı ile minik okçular, okçuluk antrenmanlarını rahatlıkla yapabilir. 10 m’ye kadar atış mesafesi olan bu ürünümüz ergonomik kabzaya sahiptir ve fiberglass tek kanattır. Entegra ok yatağı sayesinde rahatlık ön plandadır.

Hedef sporları ve okçuluk ürünlerimizi incelemek ve minik bir okçu yetiştirmek için ürünlerimizi buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz!

Sağlıkla ve sporla kalın!