İçimizdeki enerjiyi ve mutluluğu dışarı çıkaran yaz mevsimi kapıda! Yaz aylarında serinlemek için genellikle gazlı içeceklere yöneliyoruz ancak bu alışkanlığı bir kenara atacak sağlıklı bir yol elbette var! Bunu nasıl mı yapacağız?

  • 1 muz
  • 1 ya da yarım fincan toz filtre kahve
  • 2 su bardağı süt
  • 4 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Ben sindirim rahatsızlıklarını önlemek için sütü laktozsuz kullanıyorum. Eğer laktoza karşı hassasiyetin varsa ya da sindirimin kolay olmasını istiyorsan sen de laktozsuz süt tercih edebilirsin. Tarifin yanısıra neden çoğunlukla muz ve yulaf tercih ettiğimden bahsedeyim. Yulaf, lif bakımından oldukça zengin bir besin ve kas kütlemizi korumak aynı zaman da geliştirmek için harika bir yol arkadaşı! Spor öncesi tükettiğimizde verdiği enerji de yadsınamaz bir gerçek. Muz ise içerdiği C vitamini, potasyum, folik asit ve magnezyum bakımından zengin aynı zamanda düşük kalori miktarıyla tok tutan besleyici bi meyve. Kısacası bu ikiliyi tariflerimde çok göreceksin. J Şimdi gelelim nasıl yapılacağına! Sadece tüm malzemeleri mutfak robotunda yulaflar iyice toz haline gelene ve muzlar ezilene kadar karıştırıyoruz ve ortaya harika bir içecek çıkıyor desem? J Zaten bu malzemelerin bir araya gelmesiyle kötü bir sonuç elde edilebilir mi? J

Kahveli smoothie, sabahları kahve içmeden ayılamıyorum ya da kahvaltıda sürekli aynı şeyleri yemekten sıkıldım diyen biri için mutlaka denenmeli! Aynı zamanda iş yerinde toplantın uzun sürecekse ve bu sürede tok olmak, işine konsantre olmak istiyorsan vazgeçilmezin olabilir. J  Tercihine göre kahve miktarını arttırabilir ya da azaltabilir, içerisine birkaç parça buz ekleyebilirsin.

Sağlıkla, afiyetle ve sporla kal!

Bu yazımız Müşteri İlişkileri Sorumlumuz Aylin Akkuş tarafından yazılmıştır.