Özellikle yaz mevsimlerine formda ve sağlıklı bir şekilde girmek isteyen spor tutkunları için oldukça etkili olan step aletleri sayesinde farklı kas gruplarını çalıştırabilirsin. Kendine belirli programlar oluşturarak düzenli bir şekilde step aletlerini kullanabilir ve kısa süre içerisinde gözle görülür etkilere sahip olabilirsin. Özellikle kalça bölgendeki kasları çalıştırmana yardımcı olan, vücut sağlığı için gerekli olan hareketliliği  evine kadar getiren step aletleri ile kalorileri yak!

Step Aletleri ile Yapılabilecek Egzersizler

Doksanlı yıllarda yaygın bir şekilde kullanılan step aletleri, günümüzde özellikle yaşam alanlarınızda rahatlıkla spor yapmanız için gerekli ortamı sağlar. Step aletleri ile fazla kilolarından kurtulabileceğin gibi formunu da rahatlıkla koruyabilirsin. Bir platform üzerinde, genellikle müzik eşliğinde, sağa, sola, öne ve arkaya hareketler yaparak gerçekleştireceğin step sayesinde eğlenceli bir şekilde kardiyo yapabilirsin. Step aletleri üzerine inip çıkarak, farklı adım hareketleri ile kaslarını çalıştırabilirsin. Başlangıç seviyesinde daha hafif egzersizleri tercih ederek, ilerleyen zamanlarda hareket zorluk derecesini arttırabilirsin. Aerobik hareketleri rahatlıkla gerçekleştirebileceğin step aletleri ile birlikte metabolizma hızını arttırabilirsin.

Stepp’larımızı keşfetmek için hemen tıkla!

Step Aletlerinin Kalori Yakımında Faydası

Vücudunu aktif olarak sıkılaştıran, kaslarının çalışmasına yardımcı olan ve sürekli hareket halinde olmanı sağlayan step aletleri ile kalorileri rahatlıkla yakabilirsin. Isınma hareketlerinin ardından başarılı bir şekilde kalori yakmak için gerçekleştirdiğin step hareketlerini düzenli olarak her gün 20 – 30 dakika yaparak etkilerini kısa sürede görebilirsin. Step aletleri karın kaslarını ve bacaklarındaki kasları çalıştırarak hızlı bir şekilde kalori yakmana yardımcı olur. Yağ yakımının kısa süre içerisinde gerçekleşeceği ve yağ yerine kaslı bir vücuda sahip olmanı sağlayacak olan step egzersizleri ile hedeflediğin kaloriyi yakabilirsin. Yakmak istediğin kalori miktarına uygun olarak egzersizleri arttırabilir veya azaltabilirsin. 

Domyos MS500 Step Aleti – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Farklı Kullanım Şekilleri

Step aletlerini; dilediğin hareketleri, vücudunun şekillendirmek istediğin yerlerine göre konumlandırarak kullanabilirsin. Farklı kardiyo hareketlerini step platformu üzerinde ileri, geri, sağa, sola inme çıkma hareketleri veya esneme hareketleri ile gerçekleştirebilirsin. Düşük veya yüksek tempolu hareketleri tercih edebilirsin. Yanlara veya ileri geri atlama hareketleri ile birçok farklı step hareketini birleştirerek her bölgeni etkili bir şekilde çalıştırabilirsin. Düzenli ve sağlıklı bir beslenme programı ile birlikte kullanacağın step aletleri ile hem kısa süre içerisinde kilo verebilir hem de gün içerisinde edindiğin stresten uzaklaşabilirsin. 

Domyos MS100 Step Aleti – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Step Aletleri ile Hangi Kaslarını Çalıştırabilirsin?

Step aletleri sayesinde metabolizman oldukça hızlanır, vücudunun yağ yakımı kolaylaşır ve vücudundaki tüm kaslar çalışır. Tüm kaslarında etkili olan aletler özellikle bacak ve kalça kaslarının çalışmasına büyük bir katkıda bulunur. Daha biçimli kalça ve bacaklara sahip olmanı sağlar. Düzenli olarak kullanacağınız step aletleri sayesinde biceps, triceps, gluteus kaslarını güçlendirerek kollarının sıkılaşmasına da yardımcı olabilirsin. Dönme hareketleri ile belinin incelmesini sağlayabilir ve yanlardaki yağların yakımını kolaylaştırabilirsin. Step aletleri kullanımı sayesinde vücudunun sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlayabilir ve tüm vücut kaslarını geliştirebilirsin. 

Domyos Essentiel Step Tahtası – Detaylı bilgi için hemen tıkla!

Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Step aletleri alışverişinde dikkat etmen gereken şeylerden bir tanesi alet ölçülerinin sana uygun olmasıdır. Hareketleri rahatlıkla gerçekleştirebileceğin bir platform ve aletler sayesinde daha başarılı bir egzersiz yapmış olursun. Hem konforlu hem de etkili step aletleri sayesinde kısa süre içerisinde dilediğin fit vücuda sahip olabilirsin. Aletlerin dayanıklı ve uzun süre kullanabileceğin malzemelerden üretilmiş olması da oldukça önemlidir. Emniyetli ve konforlu bir kullanım alanı yaratır. Step aletlerini almadan önce Decathlon’un birbirinden farklı avantaj ve kampanyalarını inceleyebilir ve kaliteli step aletlerini uzun süre boyunca kullanmaya devam edebilirsin.

Sağlıkla ve sporla kal!