Güneş gözlüğü, outdoor spor tutkunları için bir aksesuardan ziyade ihtiyaç. Doğa yürüyüşleri, koşu ya da bisiklet turları gibi bir aktiviteyi hayatına dahil etmek istiyorsan, doğru güneş gözlüğü seçimiyle egzersiz konforunu ciddi oranda artırabilir, aldığın keyfi maksimum düzeye çıkarabilir ve performansına olumlu yönde etki edebilirsin.

Decathlon’da Kendine En Uygun Güneş Gözlüğünü Seç

Fiziksel aktivite sırasında kullandığın gözlüğün, egzersiz türüne uygun olması son derece önemli. Örneğin; doğa yürüyüşlerinde kullanılan gözlüklerin tasarımı, koşu ya da bisiklet için üretilmiş modellere kıyasla farklılık gösterir.

Güneş gözlüğü modellerinde tarzı ve konforu aynı potada eritmeyi başaran gözlüklerimiz, çocuk, kadın ve erkeklere, kısacası tüm sporseverlerin ihtiyaçlarına uygun özelleşmiş ürünlerle de ön plana çıkar. Açık havada aktivite yapan, hassas gözler için kişiselleştirilmiş gözlükler buna örnek gösterilebilir.

Tüm güneş gözlüklerimizi incelemek için hemen tıkla!

Gözlüklerimizin hepsi güç ve dayanıklılığın bir araya gelmesiyle tasarlanır. Tasarımlarında klasik çizgileri benimseyen markamız, gelişmeleri yakından takip ederek göz sağlığın için en uygun ve ergonomik tasarımlara imza atar. Özel UV ışınlarına karşı güçlendirilmiş filtreler, hafif yapı ve dayanıklı malzeme ürünlerin ortak özelliğidir. Yüzü tamamen saran detayları sayesinde güneş gözlüğü modelleri, gözlerini sadece güneşin zararlı etkilerinden değil, kötü hava koşulları, rüzgar ve su sıçramaları gibi olumsuz durumlardan da başarılı şekilde korur. Ayrıca gözlüklerimizin tasarımlarında trendler de göz önünde bulundurulur. Günlük rutinine kolaylıkla katabileceğin şık modellerle gözlerini her an ödüllendirebilirsin.

Spor Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmelisin?

  • Yaptığın aktivite için en doğru kategoriyi seç. Spor için kullanılan güneş gözlüklerinin camları 0’dan 4’e kadar beş kategori altında gruplandırılır. 0 kategorisi rüzgar ve böceklere karşı koruma sağlarken güneş koruması düşüktür. 3 kategorisine ait gözlüklerimiz günlük güneş gözlüğü kullanımına daha yakın bir koruma ve görüş sağlarken, 4 kategorisi çöl veya karlı ortamlarda, yoğun güneş ışınına karşı kullanıma uygundur.
Quechua MH570 4.Kategori – Detaylı bilgi için hemen tıkla!
  • Gözlük camı seçiminde ışın koruması kadar hafiflik de önemlidir. Spor sırasında konforunu üst düzeyde tutmak ve kazalarda yaralanma riskini minimuma indirmek için hafiflik önemli bir kıstasdır.
  • Güneş gözlüğü camlarının rengi de tercih konusunda belirleyici unsurlar arasında. Renk tercihini estetik beğenilerin doğrultusunda şekillendirebilirsin. Dikkat etmen gereken, rengin ürünün kategorisine uygun koyulukta olması.
  • Gözlüklerin tasarımlarının fonksiyonelliğe etkisi büyüktür. Quechua markamızın yüzü saran bombeli modelleri, en küçük tozlar ve güneş ışığı dahil tüm çevresel faktörlerden korurken görüş açını en üst düzeyde tutar.
  • Quechua gözlüklerini en uzun süre maksimum performansta kullanmak istiyorsan, ürünleri özel tasarlanmış kılıflarında saklamalısın.

Ne Zaman Güneş Gözlüğü Takmalısın?

Gözlerinin güneşle direkt temas edeceği her fiziksel aktivite sırasında güneş gözlüğü kullanman gerekir. Özellikle açık hava sporlarında yaz- kış güneş gözlüğü kullanmak son derece önemlidir. Çünkü UV ışınları kışın da gözlerine zarar verebilir. Örneğin, kar üzerinden yansıyan güneş kar körlüğüne varan sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden kışın da outdoor aktiviteleri sırasında UV korumalı bir güneş gözlüğü kullanmalısın. Uzun doğa yürüyüşleri ya da sonbaharda yapılan bisiklet turlarının daha konforlu ve sağlıklı geçmesi için yanına güneş gözlüğünü almayı ihmal etme! Seçtiğin spora ve ihtiyaçlarına en uygun gözlük modelleri Decathlon’da seni bekliyor.

Artık decathlon.com.tr‘de de gözlüklerimizi deneyebileceğini biliyor muydun? 😎 Aşağıdaki görselde de görebileceğin gibi istemiş olduğun gözlüğün yanındaki “deneyin” kısmına tıklayarak, gözlük reyonlarımızı evine taşıyabilirsin!