“Havaya fırlatıp açabileceğim ve kendini toplayabilen bir çadır hayal ediyorum.” 2003 yılında bir kullanıcımızın aklına gelen bu fikirden ilham alan ekiplerimiz 2005 yılında ilk “2 saniyede açılabilen” çadırımızı kullanıma sundu. Geçen 15 yıl içerisinde kolay kullanımı sayesinde doğada daha fazla vakit geçirmek isteyen herkes için vazgeçilmez oldu. Bu süreçte birçok farklı renkler, şekiller, teknolojiler ve katlama yöntemleriyle de milyonlarca kampsever için kampı daha eğlenceli hale getirdi.

Değişen kamp sporu ve bu değişikliklerle beraber doğan ihtiyaçlar 2 seconds Easy çadırımızın taşıma, iç boyut ve katlanmasını yine bu ihtiyaçlara göre geliştirmemiz gerektiğini bizlere gösterdi. Bugün sizlere anlatacağım yeni 2 Seconds Easy Fresh & Black çadırımız bugün yine kamp tutkunlarını mutlu edecek şekilde yeniden tasarlandı.

Öncelikle çadırın yenilenen açılma teknolojisinden bahsedelim. Tüm çadır direkleri birbirine takılı ve hazır olarak açılmayı bekliyor. Tek yapman gereken çadırın her iki yanında bulunan kırmızı ipleri çekmek. Ardından çadırın hazır!

İkinci olarak çadırın yenilenen tasarımından bahsetmeliyiz. Odanın yüksekliğinin artırılması ve tavan yapısının daha köşeli oluşu bizlere çadırın içerisinde hareket özgürlüğü sağlıyor.

Görsel anlamda da bu yeni tasarım doğa tutkumuzu ölümsüzleştirdiğimiz fotoğraflarımıza da ayrı bir hava katıyor.

Doğaya giderken bazen kaplumbağa misali her şeyi sırt çantamıza alıp gidiyoruz veya taşıt kullansakta imkanlarımız sınırlı olabiliyor. İşte bu gibi durumlarda artık yeni katlama yöntemimiz sayesinde kamp tutkunları 2 Seconds çadırlarından hiçbir zaman ayrılmayacak!

Ve en sevilen inovasyonlardan Fresh & Black teknolojimiz de yeni 2 Seconds Easy ile birlikte keyifli bir kamp ortamı sunuyor. %99 karanlık ve ortam sıcaklığından -17 dereceye kadar ısıyı azaltan 4 katmanlı kumaş teknolojisi sayesinde kamplarda sıcaktan etkilenmeden doğa uykusunun tadını çıkarabilirsin.

Bu yeniliklerin dışında 2 Seconds çadırlarımız zemin matı dahil olmak üzere tüm dış katmanı su geçirmezlik konusunda tropikal yağış şartlarında test edilir. Ayrıca saatte 50 km hızla esen rüzgar testi ile dayanıklılığının garantisini verir. Çadırın her iki kapısında bulunan bölmeler ise ayakkabılarınızı korumanıza yardımcı olur.

Yeni 2 Seconds Easy çadırı daha detaylı incelemek istersen decathlon.com.tr üzerinden ulaşabilir veya mağazalarımıza gelerek bizleri ziyaret edebilirsin.

Şimdiden bol güneşli kamplar dilerim!

Sağlıkla ve sporla kal!

Bu yazımız doğa sporları ürün eğitmenimiz Hasret Kaplan tarafından yazılmıştır.